Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kutyám? :S

Megbolondult a kutyám? :S

Figyelt kérdés

Volt neki egy textil frizbije amivel nagyon jól elvolt, szóval úgy döntöttem hogy vezsek neki pár szabványosat! Meglettek és akkor kiderült hogy a másik, öreg kutyám aki utál ilyen dolgokkal játszani sokkal tehetségsebb mint a fiatal! Tökre örültem, játszottunk, jól megdicsértem, azóta is gyakorlunk minden nap! Akkor a fiatal kutya egyszer nem annyira érdeklődött a fribi után nem hozta, gondoltam nem baj majd máskor. Viszont nem sokkal később valami rosszat csinált ami miatt megszídtam. Azóta a fiatalabb tiszta idegbeteg. Ha hirtelen mozdulatot teszek, véletlenül megpöckölöm, meghúzom a szőrét ÜVÖLT, mint akit nyúznak, pedig szinte hozzá sem érek! Ha kérek tőle valamit amit már tud akkor nem csinálja meg, csak néz rám és látom rajta hogy retteg mert fél hogy mérges leszek ha nem csinálja meg, de akkor miért nem csinálja meg könyörgöm és akkor nem leszek mérges (szerinte)???? Vagy pl azt mondom hozd ide a kedvenc játékod, inkább elmegy az ellenkező irányba vagy elmegy a játékig de otthagyja és visszasunnyog.

Mindig is érzékeny kutya volt de NEM idegbeteg! Nem fél a vihartól, a tüzijátéktól, a hirtelen dolgoktól sem az idegen emberektől, kutyáktól. Egy mintaeb. Én sosem bántottam, és senki más sem, minden lépéséről tudok, nem történt vele soha semmi rossz! Máskor is szídtam már meg, ebbe nem hiszem hogy bele kéne halni. :S Amikor a másikkal játszom csak jön oda és néz de csinálni nem hajlandó semmit. Mi baja lehet neki?


2010. jún. 13. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A feketeségére azt tudom javasolni, hogy vegyél egy színes nyakörvet neki! Az fel fog tűnni a sötétben: sárgát vagy rózsaszínt. Ha pont rádőlt a víz, az persze kellemetlen, előfordul, akkor szerintem engedd, hogy odabújjon hozzád, szeretgesd őt, akkor látni fogja, hogy nem direkt csináltad. Én is így szoktam kezelni az ilyen baleseteket, mint véletlen lábáralépés, vagy ilyesmi.
2010. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem rádőlt hanem én kaptam oda és súrolta a kezem. Amúgy ha szeretgetem akkor nem azt hiszi hogy megdicsérem mert félt? Amúgy sokat simogatom mert most költözz be a házba és mindig velem van, kicsi a ház.
2010. jún. 13. 23:06
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, legalábbis nekem sosem csinált ilyet. Persze, csak indokolt esetben dédelgesd nagyon, ha épphogy hozzáérsz, akkor nem kell, nehogy túlzottan elkényesedjen. Na, a költözés is egy érdekes dolog! Arra nem gondoltál, hogy esetleg új a kutyusnak a környezet, fél? Ez is állhat a háttérben.
2010. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem költöztünk csak eddig kint aludt és nappal jöhetett be most meg bent aludhat velem egy szobában. :D
2010. jún. 13. 23:26
 15/18 anonim ***** válasza:
Enyém is nagyon sírt amikor véletlenül ráléptek a lábára,akkor kimentem hozzá akkor megfogtam és elkezdtem simogatni és mondtam neki,hogy jól van nincs semmi baj nyugodj meg:) És most már nem sír max. nyüszít egyet,de azt is csak néha:)
2010. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De az a furcsa hogy ezerszer nagyobb fájdalmat kibír amúgy... Pl kergetőzés közben úgy nekem jön mert nem vesz észre hogy lila lesz a lábam. :D
2010. jún. 14. 14:06
 17/18 anonim válasza:

3. vagyok


Szerintem vidd el állatorvoshoz! Lehet, hogy valami komolyabb baja van!

2010. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mostanában egy csomószor voltunk és nem mondta hogy más baja lenne azon kívül amiért mentünk. Különben meg mi baja lehetne? Ha beteg lenne és fájna valamilye akkor nem üvöltene az ijedtségtől és bírná ki játék közben vagy ha előre szólok a sokkal keményebb dolgokat.
2010. jún. 14. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!