Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?

Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

shiba inut vagy törpe uszkárt


shiba inu: [link]

uszkár : [link]

[link]

tisztába vagyok a fajta igényeivel,de szreintetek melyik illene jobban hozzám?

-lakásba lenne tartva

-nem muszáj, hogy minden szavamat lesse, de intelligens legyen

- jól kijöjjön más kutyákkal , állatokkal , emberekkel

-a legfontosabb :nagyon-nagyon-nagyon-nagyon HŰSÉGES legyen

tisztába vagyok azzal, hogy a shiba inu makacs vagy hogy az uszkárt nyíratni kell ,de ez a kettő fajta nagyon tetszik egyszerűen nem tudok dönteni pedig muszáj lesz mert csak egy lehet.

14/L


2010. jún. 13. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a shiba inut választanám, nekem kinézetre sokkal jobban tetszik, viszont a jellemét nem ismerem igazán.
2010. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

köszi mondjuk nekem mind2 tetszik

shiba inu felnötten : [link]

[link]

[link]

2010. jún. 13. 20:58
 3/19 A kérdező kommentje:
ja és napi 2-4 órát is tudnám sétáltatni (nagyon-nagyon ritkán egy órát de az téll évente kb kétszer)
2010. jún. 13. 21:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a törpe uszkárt válaszd. Ez az egyik legintelligensebb fajta (cirkuszi kutyák pl.), tehát nagyon könnyen taníthatóak (első kutyának tökéletes). Az uszkárok általában hosszúéletűek, de főleg a kicsik (törpe, toy -egyik ismerősöm középuszija 18 évesen halt meg). Viszont a szőrére tényleg oda kell figyelni, nyíratni kell mindig (és fésülni naponta vagy legalábbis kétnaponta), vagy ha nem akarod akkor zsinóros szőrű lesz belőle, olyan, mint a puli.

Nekem is van egy törpeuszim, ő már 10 éves és egészségileg a toppon van abszolút. Ezeknél a pici kutyusoknál inkább gyomorbántalmak szoktak előfordulni, de azt kis legeléssel gyorsan kiheveri. (gyomorrontás, habzsolás)

A másik fajtát nem ismerem. :)

Jó kutyázást!

2010. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
38%
ezerszer aranyosabb a shiba inu szerintem :) a tekintetéből is értelmesség sugárzik nem úgy mint az uszkárnak
2010. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Shiba inu.
2010. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

szerintem mind2 imádni való lehet h az usziról nem a legjobb képeket ttem be :

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 13. 21:13
 8/19 Akiteki ***** válasza:

Shiba tapasztalt kutyás kezébe való.

Nagyon önálló, sokszor makacs fajta. Más kutyákat nem szeret maga körül, pórázról elengedni pedig szinte lehetetlen.

Inkább az uszkárt.

2010. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

én mindenképpen az uszkárt javaslom. most nem a tekintetét kell nézni egy kutyának, de nekem élő példám hogy a kutyusom kicsit bandzsi, rendesen nem is tud a szemembe nézni, de nagyon értelmes, okos,és mindig szót fogad, hiába néz bambán, az csak álca mert nagyon okos. na de unokatesómnak uszkárja van, lassan 12 éves, és ő is ugyanúgy

-lakásba van

-okos, bármire meglehet tanítani

-ha idegen megy hozzájuk meg én is mikor elvittem a kutyusomat barátságosan fogadja

-és őt nem is viszik sétálni, de nagyon happy kutya.

ja és ha lenyíratod akkor hosszú idő mire megnő a szőre, szóval ez nem olyan nagy dolog. én uszkárt ajánlok, de végülis te döntöd el :)

2010. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Neked uszkár való. Könnyen kezelhető (egyik legokosabb kutya). Shiba inu lakásba tapasztalatlan kézbe nem való.
2010. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!