Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?

Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

shiba inut vagy törpe uszkárt


shiba inu: [link]

uszkár : [link]

[link]

tisztába vagyok a fajta igényeivel,de szreintetek melyik illene jobban hozzám?

-lakásba lenne tartva

-nem muszáj, hogy minden szavamat lesse, de intelligens legyen

- jól kijöjjön más kutyákkal , állatokkal , emberekkel

-a legfontosabb :nagyon-nagyon-nagyon-nagyon HŰSÉGES legyen

tisztába vagyok azzal, hogy a shiba inu makacs vagy hogy az uszkárt nyíratni kell ,de ez a kettő fajta nagyon tetszik egyszerűen nem tudok dönteni pedig muszáj lesz mert csak egy lehet.

14/L


2010. jún. 13. 20:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
hali, shiba inu-t csak ha van klímátok, az én kutyámon alig van szőr, de nagyon nehezen bírja a 30 fokot is ha sétálltatom, am nézz körül pl a noé-n szerintem a keverék kutyusok sokkat okosabbak, aranyosabbak. lajka kutya is keverék volt :D
2010. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az se mindegy h mennyit szánsz rá. Uszkárt 100 alatt is kapsz normális helyről, shibát nem.


A shiba nemcsak h makacs, de nagyon önálló, néhány embernek kezelhetetlen fajta. A behívásnál sokan szívnak vele, ami egy lakásban tartott kutyánál azért gáz mert naponta többször sétáltatod, el kell engedni (és vissza is kell tudni hívni). Shibát csak akkor ha már van kutyás, lehetőleg nehezebben nevelhető kutyxával, mondjuk terrierrel tapasztalatod.

Nekem van, de még így se vállanék be egy shibát (illetve nekem a nagy álmom egy basenji lenne, de mivel hasonló a shibához, nem hiszem h valaha is lesz).

A te döntésed. Mérlegeld azt is h csak te foglalkoznál vele vagy van-e más a családban aki majd sétáltatja, foglalkozik vele stb. Vagy ha most nincs lesz-e? Van-e már gyereked, mert ha nincs amikor lesz mi lesz a kutyával (gondolok itt a vele töltött időre és a személyre aki addig és azután foglalkozik vele) Shibánál még az is átgondolandó h hova helyezed el ha elutaztok stb.

Egy uszkár sokkal alkalmazkodóbb, könnyebben kezelhetőbb.


Tehát azt döntsd el - mielőtt kinézet alapján döntesz - h mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni (és persze mennyi pénzt).

2010. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt shibám:)

De neked ez egyáltalán nem való:D

A shiba nem szeret lakásba lenni mert nagyon melege van, ellentétbe az uszkárral.

A shiba egyáltalán nem fogja lesni, míg az uszkár igen, ami nem hátrány.

A shiba nem fog játszadozni más kutyákkal ( elég magánakvaló ), míg az uszkár ott fog velük kergetőzni:)

Az uszkár valamivel hűségesebb mint a shiba.

14 évesen kezdő kutyás vagy gondolom:)

Az uszkár való neked:) Shibához tapasztalt kutyásnak kell lenned. Majd második kutyának válaszd azt szerintem:)

Remélem segítettem.

Jó kutyázást:)

2010. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
én az uszkárt javasolnám. a szomszédunknak van, és semmi gond nincs vele. jól nevelt, nyugodt, és hűséges. az osztálytársamnak van shiba inuja, egész nap csak lustálkodik. persze ez minden kutyánál más.
2010. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
0%
szerintem ne ezeket választ. vagyis mondják hogy mondjuk a magyar vizsla hűséges meg minden..de lehet hogy van pár darab olyan is ami nem az. szóval szerintem még nézz körül a neten mert van még 100 más aranyos:)
2010. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
USZKÁRT VÁLASZD ;) Hidd el sokkal jobban járnál vele mint a shibával!
2010. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
a shiba inu nem ugyanaz mint az akita inu?? :O
2010. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A Shiba inu nem ugyanaz mint az Akita inu. Hasonlítanak. De a Shiba Inu kisebb, olyan mint az Akita Inu kisebb változata.

A kérdezőnek pedig:

Szerintem is az Uszkárt válaszd. Sokkal alkalmazkodobd és hűséges kutya. Más kutyákkal is barátságos lesz és szeret a lakásban lenni. Ezzel ellentétben a Shiba Inu pedig magának való, kutya és nem szeret a lakásban lenni. És nem kezdő kutyásnak való. A Shiba nem az a kutya amelyik egy szólsz és ugrik is ellentétben az Uszkárral. Ő mindig a gazdája nyomában van. Hidd el nekem most jelenleg 4 kutyám van. Amit szerencsére megtehetek , mert hatalmas házban lakok egy hatalmas nagy udvarral. Van egy fehér Óriás Uszkárom, egy Vörös Shiba Inum, egy Rottweilerem és egy szálkás szőrű tacskó keverékem. Amúgy meg a Shiba Inura sem lehet mondani azt , hogy buta kutyák, csak nagyon makacsak. De ha neked ez a két kutyafajta tetszik akkor inkább válaszd a Törpe uszkárt.

2010. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez minden kutyára igaz a többi nevelés kérdése!


-nem muszáj, hogy minden szavamat lesse, de intelligens legyen

- jól kijöjjön más kutyákkal , állatokkal , emberekkel

-a legfontosabb :nagyon-nagyon-nagyon-nagyon HŰSÉGES legyen

2010. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!