Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mélyhűtőtt lejárt nyak adható...

Mélyhűtőtt lejárt nyak adható még kutyának?

Figyelt kérdés
Kitört a családi botrány itthon. A mélyhűtőben talált fagyasztott csirkenyak miatt. Ami lejárt március közepén. Mindenki azt mondja, hogy fagyasztva volt, és ne dobjam ki, az még jó. Hát én nem adtam oda, kidobtam.. frisset főzök. Megehette volna? Mégiscsak másfél hónapja lejárt hiába volt a mélyhűtőben.
2018. máj. 5. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megehette volna, még nyersen is.


A kutyáknak sokkal erősebb az immunrendszerre és a gyomorsava, semmi baja nem lett volna a fagyasztott, lejárt hústól.

2018. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak a több napos rothadó hústól sem lesz semmi bajuk. Ráadásul mi az hogy lejárt? Nekünk jó mélyhűtőnk van, van hogy MI magunk eszünk meg több éve ott tárolt húsokat, s még egynek sem volt baja.
2018. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, mikor fagyasztottad le. Ha frissen, akkor nyugodtan meg lehetett volna enni, a lejárati idő a 2-8 fokon való tárolásra vonatkozik. Fagyasztva sokkal lassabbak a bomlási folyamatok.
2018. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. A lejárati idő nem a mélyhűtött árukra vonatkozik!


Ha berakod a fagyasztóba, ott jó esetben még egy év múlva is fogyasztható, ha rendesen meg van fagyva.

2018. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, és hozzátenném, hogy az a lejárati dátum valószínűleg nem is a fagyasztott, hanem a hűtött termékre vonatkozott. Lehet, hogy ha vásárlástól kezdve fagyasztva volt, akár még embernek sem lett volna tőle baja.
2018. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán megehette volna, nyersen is, fölösleges főzni.
2018. máj. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azt hiszem megyek bocsánatot kérni :D

2018. máj. 5. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!