Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell napi 2-3 órát...

Miért kell napi 2-3 órát sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Itt GyK-n olvasom, hogy a valaszolok szerint napi 3-szor el kell vinni legalabb fel orara setalni a kutyat, ezen kivul pedig sokat jatszani vele, lefarasztani, stb.

Ha erre a kerdezo azt irja, hogy neki erre nincs ideje, akkor meg megmondjak, hogy ne legyen kutyaja, mert nem tud rola gondoskodni.

De ha valaki napi 8 orat dolgozik, plusz mondjuk fel-fel orat utazik reggel meg este, mikor hazaer, szeretne a csaladjaval foglalkozni, meg hazimunkat csinalni, szoval szerintem sokaknak nincs ideje meg 2-3 orat kutyazni. Ellenben szuksege van a kutyara, hogy orizze a hazat, mert olyan kornyeken lakik. Akkor most ok ne tartsanak kutyat?

Ha egesz nap kint van az udvaron a kutya, reggel-este kap enni, megsimogatjak, szerintem ennek elegnek kell lenni. Nem hiszem, hogy ettol szomoru lenne a kutya. Nem mindenki hobbibol, szorakozasbol tartja a kutyat, hogy ennyit foglalkozzon vele. Mas reszrol pedig a macskat sem viszi az ember setaltatni, megis elvan. Mit gondoltok?


2018. máj. 7. 22:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Aki nem akar/tud foglalkozni a kutyával, az ne tartson kutyát. A kutyának is vannak ALAPVETŐ igényei, ha ezt nem hajlandó kielégíteni, akkor minek kutya, hogy napi kétszer ránézzen megpaskolja a buksiját meg kib@.ssza a kaját elé? Tök felesleges. Ha csak a házőrzés a cél, akkor kamera+riasztó, esetleg ha már annyi pénzed van, akkor fogadj fel testőrt vagy f@.szom tudja .. -.-"
2018. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az országban nagyon nagy bajok vannak az állattartással. Panelban tartott kutyát többször le kell vinni hogy az alap szükségleteit kitudja elégíteni. Ha napi egyszer viszed le az nem tesz jót (pl vese) hiába 3órás a séta hiszen a többi 21órában tartogatja a vizeletet, székletet. Udvaron tartott kutyánál ennyiből könnyebb mer nem kell haza rohani kivinni pisilni. Ano 17éve rokonok ide hoztak két kistestű kölyköt mer véletlen születtek mi meg megtartottuk őket. Nem voltak rendszeresen sétáltatva mer a szüleim sokat dolgoztak én meg pár éves voltam. A mostani kutyam is udvari kutya, ,,házörző,, szerepet is betölt. De nem azért vettem hanem hobbi célra tartom. Suli mellett napi séta volt, most már munka mellett van hogy kimarad a séta. Általába hajnalba kiviszem futni, bicajozni aztán este lát mikor haza esek. Szabad napomon nagyobb séta van, barátaival találkozik és mellette a háztartást is csinálom. Ha valaki kutyát vesz mert szeretne kutyát szakít ráidőt és pénzt. Van aki az udvari kutyát nem viszi mindennap sétálni de udvaron belül tölt vele minőségi időt. Szerintem inkább legyen a kutya udvaron ritka sétákkal mint láncon lapátról etetve. Sajnos sok helyen még ez a módi:( persze munka mellett nem egyszerű több órás sétákat beiktatni de ha valaki kutyát akar nyilván megoldja. Nekem pl az a pihenés ha sétálok vele mer ha itthon is vagyok mindig meglátok valamit amit meg kell csinálni. Amúgy egészség ügyi okokból nagyon jó a séta a kutyának és gazdának egyaránt. Hallottam olyat is hogy kutyaval torna. (Minden felülésnél eldobod a labdát a kutya meg visszahozza). Egy ilyennel a kutya is levan fárasztva és a gazdinak se kell az nap kondiba menni pl. Házörzésre annyira nem alkalmassak már a kutyák főldg amelyik arra van tartva. Ha valaki beakat menni be is fog. Sok kutya egy kiabálástól meghátrál, a fagyállós fél pillanat alatt lenyeli. Házörzésre egy nevelt, képzet kutya a jó de azzal még több időt kell tölteni mint egy hobbi kutyával. Akinek meg családja van könnyebben megoldhatja a foglalkozásokat. Én mikor nem tudok valamelyik nap foglalkozni vele csak a kaja meg a simogatás fér bele vagy az öcsém vagy anyám labdázik vele egyet délután mer előbb hazaérnek. Ugyan úgy mint a házi munkát a kutyával való foglalkozást is el lehet osztani a családtagok között.
2018. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Csak azt nem ertem, hogy miert pont a kutyan vannak ennyire kiakadva az emberek.

A sertes ugyanolyan intelligens, ha nem intelligensebb, mint a kutya, megis mindenkinek egyertelmu, hogy a diszno bent van az olban egesz nap, senki nem viszi setalni.

2018. máj. 8. 08:01
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért hasonlítasz össze random állatokat kutyákkal?
2018. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Azert, hogy kideruljon, mi a kulonbseg.

A kutatasok szerint a sertes okosabb, mint a kutya, megsem foglalkozik vele senki.

2018. máj. 8. 08:16
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már téves az a felfogás, hogy csak!!! házőrzésre érdemes kutyát tartani.

Nekem 2 kutyám van, elég erős bennük a területvédő ösztön, de nincsenek illúzióim. Egy perc alatt lehetne őket kiiktatni. Nem hiszem, hogy bárkit visszatartanának, aki be akarna jönni az udvarba. Körbe van kamerázva a ház, ez ki is van táblázva. Ezt inkább érzem visszatartó erőnek. Legalábbis amióta van kamera, azóta nem volt bedobálva szöges szalonna, meg ilyen kedves dolgok, amivel a kutyákat meg akarják ölni.

Szóval nem gondolom, hogy valakinek muszájból kellene kutyát tartani.

Mi is dolgozunk, emellett vannak haszonállataink, a házimunka, nyáron rengeteg dolog van a hatalmas veteményessel, szóval nem unatkozunk egy percet sem. De minden nap van egy óra, ami azzal telik, hogy sétálunk, vagy kocogunk a kutyákkal. Este pedig bejöhetnek, hogy a családdal legyenek. Nem kifejezetten velük foglalkozunk, de szeretnek köztünk lenni. Ilyenkor mindenki intézi a saját dolgát.

A kulcsmondatod, hogy "amikor hazaér szeretne a családjával foglalkozni" - ezt én úgy értem, hogy nekem a kutyák is családtagok, igyekszünk olyan programot találni, amibe ők is részt vehetnek. És nem a családommal való foglalkozás után kutyázok, hanem velük együtt. Mert nálunk mindenki szereti a kutyákat.

Azért nem 2-3 órát sétálunk egyébként, mert van kert. Egy panelben lakó kutyának egészségügyi séták is kellenek, ez simán lehet összesen 2-3 óra.

2018. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%

A hörcsögnek meg elég egy ketrec, minek gyereket jól tartani? Neki miért nem elég egy ketrec? Mégis mi a különbség egy hörcsög és egy kisgyerek közt?


Ha csak ennyi ostobaságra telik, kár erőlködnöd. Ha nincs annyi logikád, értelmi képességed, hogy belásd a leírtakat, ne vállalj gyereket. Így is túl sok az ostoba ember, nem kell szaporítani.

Mi a különbség a kutya, a macska, a sertés, az ember, az aranyhal, a lapos tetű és a fűszál közt? Ugyan nézz már utána, hogy melyik milyen feladatra, életmódra alakult ki! Melyiknek mekkora igénye van a társas létre és az emberi kapcsolatra! Melyiknek mekkora az igénye a fizikai mozgásra és a szellemi munkára!

2018. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Utolso, nem tudom, mirol beszelsz. Nem gyerekvallalasrol volt szo. Nyilvan a gyerekevel sokat foglalkozik az ember.

En azt kerdeztem, hogy ha ugyanolyan az intelligenciaja es az erzelmi kepessege a disznonak es a kutyanak, akkor miert csak a kutyara fogjuk ra, hogy rossz elete van, szomoru, stb.

2018. máj. 8. 08:37
 19/32 A kérdező kommentje:
Ne forgasd ki a szavaimat, mert nen horcsogot, aranyhalat, stb. mondtam, amik nem intelligensek, hanem a sertest, nem veletlenul.
2018. máj. 8. 08:39
 20/32 anonim ***** válasza:
32%
Általános iskolai biológia óra. Ha tanultál volna, nem lennének ilyen ostoba kérdéseid és nem lenne ilyen hiányos logikai képességed. De még nem késő pótolni az alap ismereteket.
2018. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!