Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell napi 2-3 órát...

Miért kell napi 2-3 órát sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Itt GyK-n olvasom, hogy a valaszolok szerint napi 3-szor el kell vinni legalabb fel orara setalni a kutyat, ezen kivul pedig sokat jatszani vele, lefarasztani, stb.

Ha erre a kerdezo azt irja, hogy neki erre nincs ideje, akkor meg megmondjak, hogy ne legyen kutyaja, mert nem tud rola gondoskodni.

De ha valaki napi 8 orat dolgozik, plusz mondjuk fel-fel orat utazik reggel meg este, mikor hazaer, szeretne a csaladjaval foglalkozni, meg hazimunkat csinalni, szoval szerintem sokaknak nincs ideje meg 2-3 orat kutyazni. Ellenben szuksege van a kutyara, hogy orizze a hazat, mert olyan kornyeken lakik. Akkor most ok ne tartsanak kutyat?

Ha egesz nap kint van az udvaron a kutya, reggel-este kap enni, megsimogatjak, szerintem ennek elegnek kell lenni. Nem hiszem, hogy ettol szomoru lenne a kutya. Nem mindenki hobbibol, szorakozasbol tartja a kutyat, hogy ennyit foglalkozzon vele. Mas reszrol pedig a macskat sem viszi az ember setaltatni, megis elvan. Mit gondoltok?


2018. máj. 7. 22:58
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#9 vagyok

Kedves kérdező, igen, jól van már a kutya, mióta magamhoz vettem! Azóta sincs kutyájuk, mert rájöttek, hogy egyáltalán nem tudják és nem is akarják megadni neki azt amire szüksége van.


A "miben látszik hogy mást igényelne?" kérdésedre pedig azt tudom válaszolni, hogy nézz meg egyszer egy ilyen körülmények között tartott kutyát, és hasonlítsd össze egy olyannal, amelyikkel rendesen foglalkoznak. Látni fogod a különbségeket.


És azért nincs értelme összehasonlítgatni különféle állatfajokat, mert teljesen mások az igényeik. Pl. vegyük a malacot és a kutyát. Igen, a disznó okosabb, mint a kutyák. De ez számodra miért jelenti azt, hogy azt is sétáltatni kellene? Nem az adott állat intelligenciától függ, hogy mire van szüksége, mik az igényei. A disznó mindenevő, "helyhez kötött" életmódot él, keveset mozog, és azt is csak ide-oda, a szabadon tartott disznók is! Hosszabb séták megtételére anatómiailag nem is lenne alkalmas a testfelépítése miatt. Háziasított állat, arra lett kitenyésztve, hogy az élelmét mi emberek odategyük elé, tehát kb. meg se kelljen mozdulnia érte.

A kutya viszont a farkas leszármazottja, akik falkában minden nap kilométereket vándoroltak élelem után kutatva, együtt vadásztak. Valószínűleg innen maradt meg, hogy a kutyák igénylik a sétát, a "vérükben" van, úgymond, az ősi ösztönök miatt különösen fontos nekik ez a mozgásforma. A falkával, azaz a gazdával közösen megtett táv.

Egyébként a ragadozóknak mindig is nagyobb volt és lesz a mozgásigénye, mint a növényevő/mindenevő állatoké. Ennek evolúciós okai vannak. De amúgy tényleg bármilyen állatot össze lehet hasonlítani a kutyával, hogy pl. a csirkét miért nem sétáltatjuk, a tehenet miért nem tanítjuk, nevelgetjük, stb. Csak semmi értelme ilyeneken gondolkodni..

2018. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

"kivancsi vagyok, hogy miert baj az, ha valaki kevesbe tartja hazikedvencnek, inkabb haszonallatkent kezeli"


Mert nem haszonállat, azért baj! A lovat sem tartod bent a szobában, mert egész egyszerűen nem érezné ott jól magát. Igények, fajbéli különbségek, ennyi.

2018. máj. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!