Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell napi 2-3 órát...

Miért kell napi 2-3 órát sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Itt GyK-n olvasom, hogy a valaszolok szerint napi 3-szor el kell vinni legalabb fel orara setalni a kutyat, ezen kivul pedig sokat jatszani vele, lefarasztani, stb.

Ha erre a kerdezo azt irja, hogy neki erre nincs ideje, akkor meg megmondjak, hogy ne legyen kutyaja, mert nem tud rola gondoskodni.

De ha valaki napi 8 orat dolgozik, plusz mondjuk fel-fel orat utazik reggel meg este, mikor hazaer, szeretne a csaladjaval foglalkozni, meg hazimunkat csinalni, szoval szerintem sokaknak nincs ideje meg 2-3 orat kutyazni. Ellenben szuksege van a kutyara, hogy orizze a hazat, mert olyan kornyeken lakik. Akkor most ok ne tartsanak kutyat?

Ha egesz nap kint van az udvaron a kutya, reggel-este kap enni, megsimogatjak, szerintem ennek elegnek kell lenni. Nem hiszem, hogy ettol szomoru lenne a kutya. Nem mindenki hobbibol, szorakozasbol tartja a kutyat, hogy ennyit foglalkozzon vele. Mas reszrol pedig a macskat sem viszi az ember setaltatni, megis elvan. Mit gondoltok?


2018. máj. 7. 22:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező! Ha nagyobb hangsúlyt fektetnél biológia tanulmányaidra, nem fogalmazódnának meg benned ilyen módfelett ostoba kérdések. Alapvető különbség a házisertés és a kutya között, hogy az egyik haszonállat, míg a másik házikedvenc. Ha ennyire sajnálod a sertéseket, javaslom kezdj tüntetésbe a malacok jogaiért.

Na komolyra fordítva a szót, vannak törpemalac fajták, amiket házikedvencként tartanak, de egy 60-70 kilós sertés nem ide tartozik, te meg őket emlegeted, mert a törpemalacok igenis úgy vannak kezelve, mint a kutyák. Ám alapvető különbség a háziasításukban rejlik. Viszont ide már kicsi történelem is kellene, de lehet azzal is hadilábon állsz. A házisertést mi kezdtük el kialakítani, magától esze ágában sem lett volna az ember közelébe menni a vaddisznóknak. Míg a kutya MAGÁTÓL csapódott az ember mellé, a farkasok kezdték el keresni az ember társaságát. Ez mai napig így van. A disznók (már elnézést a kifejezésért) teljesen jól elvannak az emberek babusgatása, figyelme nélkül is, nem igénylik gazdájuk társaságát, ellenben a kutyák csak a gazdájukért élnek, bármit megtesznek, hogy ők kerüljenek a figyelem középpontjába. De te nyugodtan tarts kutya helyett disznót, gyönyörű lesz a feltúrt kert. Nem véletlenül nem engedik szabadon randalírozni a malacokat a kertben, te zseni.

Falun élünk, voltak sertéseink, semmiben nem hasonlítottak a kutyákhoz, de valószínűleg te nem falusi vagy, azért hasonlítasz össze két ennyire különböző állatot.


És, nem, nem elég napi kétszer kaja meg buksi paskolás egy kutyának. Tudod miért? Mert vannak igényeik!

Szomszédunknak van két kutyája, kaján és "Kussolj már te dög!" kiáltásokon kívül nem sok mindent kapnak. És képzeld, látszik rajtuk. Agresszívek, nem lehet elmenni a kapujuk előtt, mert majd kidöntik. Nem hallgatnak a "gazdájukra", volt egyszer, hogy ismerősünk beszélgetett a tulajdonosukkal a kapu előtt, a kutya egyszer csak fogta, kinyúlt a kapu rácsai között és ismerősünkbe harapott. Emellett szöknek, mindenre rátámadnak ami él és mozog. Még a saját gazdájuk sem tudja megsimogatni őket. Szerinted ez így normális? Hát baromira nem!


Kutyát házőrzésre venni ma meg már felér egy viccel. Bedobnak valami finom mérgezett húst, vagy leütik a kutyát és vége. Inkább vegyél kamerát.


Remélem neked sem lesz soha kutyád ;) !

2018. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Miert irtok mindannyian ennyire gyulolkodve? "Remelem neked sem lesz sose kutyad"

Nyugodtan nezd vissza, egy szoval sem irtam, hogy nekem lenne, vagy szeretnek kutyat. En ezt azok neveben kerdeztem, akiket mas kerdeseknel lehurrognak, hogy milyen felelotlen.

Ha nekem lenne kesobb kutyam, akkor foglalkoznek vele, de attol meg kivancsi vagyok, hogy miert baj az, ha valaki kevesbe tartja hazikedvencnek, inkabb haszonallatkent kezeli.

2018. máj. 8. 10:10
 23/32 anonim ***** válasza:
74%

Neked látom a szövegértelmezéssel is problémád van. Attól, hogy te nem írtad, hogy lesz-e kutyád én még remélhetem, hogy nem lesz, ennek semmi köze ahhoz, hogy említettél e ilyet. Ellenben ezen felfogásod alapján: "Ha egesz nap kint van az udvaron a kutya, reggel-este kap enni, megsimogatjak, szerintem ennek elegnek kell lenni" igenis jogosan reménykedem.

Mellesleg 3 oldalon keresztül elmagyarázta neked mindenki, hogy miért kell a kutyáknak ennyi foglalkozás, csak nem vagy képes felfogni, csak jössz az idióta összehasonlítgatásoddal. Részemről lezártam a témát, nem vívok szellemi csatát fegyvertelennel ;) !

2018. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy fegyvertelen lennek. Mindig volt ervem, ti meg csak annyit mondtatok, hogy hat ezzel az allattal ne hasonlitsuk ossze, meg azzal se...

Akkor ennyi erovel az emberrel se hasonlitsuk ossze az erzelmeit. Egyszeruen egy allat, nincsenek erzelmei. Kb ezt is lehetne mondani a ti ervelesetekkel.

Ez szerintem egy ervelesi raketaveto :D

2018. máj. 8. 10:32
 25/32 bollocks ***** válasza:
91%
Kérdező, ennyi ésszel még két év tanulás és simán lehet belőled akár karfiol is.
2018. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

Mondom én, hogy szövegértési gondjaid vannak. Én szerinted nem sorakoztattam fel érveket? Akkor mi volt a háziasításukra, viselkedésükre, származásukra kiterjedő része a szövegemnek? Szent beszéd, vagy mi? :D

Ajánlom gyakorolj több szövegértést, vagy esetleg gondolkodj mielőtt írsz, mert magadat járatod le :D .

Intelligens emberben ilyen kérdés amúgy meg sem fogalmazódik, amilyeneket te teszel fel.

2018. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%

Ez a 21. század és Európa. Kutyát nem tartunk moslékkal működő riasztórendszernek, gyereket nem szülünk, hogy az lakhatásért és élelemért kapáljon a földjeinken.


A napi 2-3 órát egy kerti kutya esetében én is picit durvának tartom, de szerintem heti 5 db kb 1 órás séta simán teljesíthető és szükséges is a kutyának. Gyerekkoromban majd minden nap sétáltunk ennyit a szüleimmel a faluban vagy a határban, közben pedig beszélgettünk. Nem nagy megterhelés, ha eközben egy kutya pórázát is fogod. Tökre egészséges, mert mozogsz és a családdal is vagy közben.

Az életben persze történhet bármi, ami miatt nem lesz időd a kutyával foglalkozni, de ez elég ritka.

Szerintem aki úgy áll hozzá a kutyatartáshoz, hogy nem lesz neki kedve/ideje/energiája heti 5x sétálni vele, az ne vegyen kutyát.

2018. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak őrző-védő, kifejezetten területek őrzésére kiképzett kutyák. Azért ne írjunk már ilyen ostobaságokat, hogy a kutya csak házikedvenc, másra ezek a "mai kutyák" már nem jók.

Fajtafüggő is egyébként.


Nekünk is kinti kutyán volt. Sosem jött be a házba (csak ha tüzijáték volt, mert attól félt). Viszont ettől függetlenül sétáltatni kell. Napi egy órát vittük, nem kellett napi 3. A panelkutyáknak kell, hogy el tudja végezni a dolgát.

2018. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, vedd figyelembe, hogy a kutya nem haszonállat mint a sertés, hanem társállat. A háziassítássának első pillanatától a kutya dolga az volt, hogy az emberrel együtt dolgozzon. Amikor előhozodh, hogy régen a házörző... Akkor ne csak pár évtizedet menj vissza, hanem 100-150 évet. A házörző egy olyan portât örzött ahol anyuka 24/365 othonvolt, a család kisebb gyerekei és az eladósorba lévő leányok szintén és volt egy hadseregnyi haszonállat. A porta az 5000 nm-től kezdődött, laktak ott 10-en a 60 nm-es vályog házban szóval kora tavasztól késő öszig mindenki mindent az udvaron csinált.


Na most tedd mellé, hogy ma mindenki elmegy otthonról dolgozni, iskolába, haszonállat nincs, a porta jó ha 500 nm és a kutya tökegyedül döglik otthon. A család annyi időt tölt a kertben amíg az ajtótól elmegy az autóig és vissza. Szóval a moslékon, láncrakötve tartott kerti dísz az mindössze egy pár évtizedes kisiklás a kutya-ember történetben és ezért nem is lehet hivatkozási alap semmire.


A dolgok most kezdenek a helyükere kerülni újra, és igen, akinek nincs ideje a kutyájára az netartson kutyát.

2018. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

" Ellenben szuksege van a kutyara, hogy orizze a hazat, mert olyan kornyeken lakik. "


a kutyát meg lehet mérgezni, lefújni, egyéb módon ártalmatlanná tenni.


Láttál te már udvaron egyedül rohangáló kutyát?

2018. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!