Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leptospirózis vagy mérgezés?...

Leptospirózis vagy mérgezés? A leptospirózis elviheti ilyen rövid idő alatt? :' (

Figyelt kérdés
A kutyám ( 10 hónapos) egyik pillanatról a másikra ( estétől reggelre) elkezdett vért hányni. Azonnal állatorvost hívtunk. Ő mérgezésre gyanakodott. Kapott K vitamint. Délutánra rosszabbodott az állapta. Lázas lett 40.6 fok volt a hője a lázmérő is véres volt mikor kivettem de hasmenése nem volt sokkos álapotba került. Újra állatorvost hívtunk ekkor kapott lázcsillapító injekciót és 2 féle antibiotikumot. De akkor már a pupillái kivoltak tágulva és nem reagált semmire de nyitva voltak a szemei. Üveges volt a tekintete magán kívül volt. Erősen zihált. Ahogy megkapta gyógyszereket még felszivódni se volt ideje, egyszer csak hányt szegénykém és utána el is távozott. Egyszerűen felfoghatatlan ami történt, mi tud ilyen rövid idő alatt elvinni egy fiatal kutyust! Lehetett leptospirózis is? Vagy tényleg mérgezés? Egyszerüen felfoghatatlan hogy egyik nap még szalad a másik nap meghal :' (

2018. máj. 8. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom.

De őszinte részvétem :(

2018. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :'(
2018. máj. 8. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Véralvadásgátló szerre jellemzőek a felsorolt tünetek .

Sajnos, ha sok kerül a szervezetbe, nem tudják megmenteni a kutyát.

Részvétem .

2018. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Parvo? Boncolásra miért nem külditek el?
2018. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eltemettük szegénykémet, mert nagyon meleg van. Az állatorvos kizárta a parvot mert az is napok alatt alakul ki, és hasmenése nem volt. Vért hányt és a lázmérő volt véres miután kivettem. De hasmenése nem volt. Ezért tarok attól hogy esetleg leptospirozis mert annak is vannak vérzéses fajtái de a doki szerint az se ilyen gyors lefolyású betegség. Mivel az emberre is veszélyes , aggódok a családom miatt is :( Köszönöm a részvétet! :'(
2018. máj. 8. 12:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Hallgass a dokira. Ha pedig ennyire nem bízol benne, vérvétellel ki lehetett volna mutatni a fertőzést.

Egyébként volt oltva ellene a kutyád?

2018. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kutyust ajándékba kaptuk. Az előző gazdája azt mondta kapott kombinált oltást de a könyvét még nem adta ide. Ezért én nem oltattam be mert még nem telt el egy év. Ma is kérdeztem tőle hogy biztos megkapta? Azt mondta hogy igen!
2018. máj. 8. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
De nem tudsz rá bizonyítékot. Nekem idősen vásárolt kutyám van, semmi nem járt hozzá, bár a gazdája azt mondta van oltása, de mindent beadattam neki,féreghajtót minden. Nagyon nagyon sajnálom ami történt, és őszintén a legjobbakat kívánom neked, de remélem megtanultad, hogy ami nem előtted történik, az meg sem történt
2018. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen! Sajnos így kellett megtanulnom! De ettől függetlenül lehet hogy megkapta és nem az volt a baja... szegényen már semmi nem segít! Ilyet még életemben nem láttam! Este semmi baja , reggel már vért hány, delután elpusztul.... Ez nagyon gyors volt! Vérvételre se lett volna idő!
2018. máj. 8. 14:19
 10/13 anonim ***** válasza:
És lett volna lehetőségeg/indoka bárkinek megmérgezni? Gyanakodtok valakire?
2018. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!