Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hangszál eltávolítás kutyánál?...

Hangszál eltávolítás kutyánál? Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Érez valami hátrányt utána a kutya? Mo-n végeznek ilyesmit az állatorvosok?

2018. máj. 8. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ugye nem ez a terved?
2018. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Embertelen...
2018. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez állatkínzás.
2018. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Biztos, hogy nem végeznek.

NE VEGYÉL KUTYÁT!!!!!!

2018. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

De állatkínzás, csonkítás, és megfosztja egy kommunikációs lehetőségtől.


Plusz szerintem fáj is neki.


Ugye csak elméleti kérdés, és nem szeretnél műttetni?

2018. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha kutyát akarsz, de a közeledben lakók/családtagok nem viselnék el az ugatást, ezért úgy döntöttél, hogy kiszedeted a jövőbeni kutyád hangszálait, akkor személyesen kereslek meg és szedem ki a te hangszálaidat. Semmit nem utálok jobban az ugatásnál, pláne, ha feleslegesen ugat egy kutya, de tudod meg is lehet nevelni, nem kell rögtön szétkaszaboltatni az orvossal, hogy a te igényeidnek megfeleljen.
2018. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Debarkálásnak (debarkation) hívják, és a nyolcvanas években csinálták az Egyesült Államokban. Nem vették ki a hangszálat egészen, csak "levettek a hangerőből". Tipikus amerikai módi, hogy az állatot gépként kezeljük, és ha nem jól működik, "megszereljük". Aztán jöttek az állatvédők, és hála Istennek ezt az állatkínzó hülyeséget betiltották. Hasonlóan, mint a macskák karomtalanítását vagy a csirkék csőrének levágását.


Magyarországon nem hiszem, hogy találsz olyan állatorvost, aki elvállalna ilyesmit. Esélyesebb, hogy a taknyodon csúszol ki a rendelőből.

2018. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
Fogadok, hogy az összes előző válaszolónak ivartalanítva van a kutyája.
2018. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Az enyém ivartalanított, de a hangszálaktól nem lesz felesleges betegségek áldozata a kutya. (méhgyulladás, álvemhesség szövődményei, becsúszott almok - pontosabban akár 8-10 kölyök gondozása, oltása, jó otthonba küldése)
2018. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Már vártam, hogy jöjjön valaki, aki szerint az ivartalanítás pont olyan, mint átvágatni a kutya hangszálait.

Én ivartalanítás párti vagyok, mert nem szeretnék "véletlen" almokat. És azt sem, hogy a kan kutyám kiszökjön egy tüzelő szuka után. Javarészt kinti munkakutyáim vannak, nem opció, hogy minden pillanatban rajtuk tartsam a szemem. A betegségekről nem ejtek szót, mert már megtették helyettem.

Egyik kutyámnak sem hiányoznak az ivarszervei. Semmi gondot nem okoz nekik, hogy nem szaporodnak. Boldog életük van. Egy általad említett műtéttel ellenben a kutya kommunkálási lehetőségét veszed el. Nem tudom, hogy fájdalmas-e, nem is érdekel. Feltételezem te sem örülnél, ha soha többé nem beszélhetnél.

Szerintem nem végeznek ilyen műtétet Mo-on.

2018. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!