Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hangszál eltávolítás kutyánál?...

Hangszál eltávolítás kutyánál? Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Érez valami hátrányt utána a kutya? Mo-n végeznek ilyesmit az állatorvosok?

2018. máj. 8. 19:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Miért jó egy néma kutya? Abba nem gondolsz bele, hogy akkor lényegében csak a szemével fog tudni kommunikálni majd? Komolyan, nem értem az ilyen embereket.
2018. máj. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Úr isten, mert az tényleg ugyanaz az, hogy megszabadítod valami olyantól a kutyádat, amitől félévente megőrül és az, hogy megfosztod a kommunikáció lehetőségétől.

Nincs különbség...

2018. máj. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

Csak halkan megjegyzem hogy a műtét után a kutyának megmarad valami halk ugatás csak nem olyan hangos szóval utána is tud kommunikálni csak nem hallja a 2 házzal arréb lakó is.

Alapból nem értek egyet vele de van 1-2 eset ahol látom az értelmét, volt valami csaj akinek a 2 dobermanja sokat ugatott, társasház, szomszédoknak nem tetszett, nevelés nem segített, próbálta az elektromos nyakörbet is de ha az egyik ugatott mindkettőt megcsípte míg egyszercsak közölték hogy vagy elaltatja a kutyákat vagy megszabadul tőlük így keresett egy dokit aki megcsinálja, kutyák maradhattak, ilyen kivételes esetekben nem azt mondom hogy oké de meg tudom érteni

2018. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg ha jól csinálják akkor lehet kiméletesen csinálni. Én már találkoztam több olyan hazai kutyával (így nagy valószínűséggel megcsinálják) amelyik átesett ilyen műtéten. Szerintem ezerszer rosszabb lett a hangja (esetleg kevésbé hallatszik át a szomszédhoz). Egy megfelelően nevelt, gondozott, jó idegrendszerű kutya nem ugat felslegesen. A legtöbb esetben ha egy kutya "kezelhetetlenül" ugat az általában (az estek 90%-ban) vagy nevelési hibás, vagy rossz idegrendszerű (szaporítós). Néha beesik 1-1 tenyésztőtől származó a felmenők között jó idegrendszerű kutya esetén is ilyen (sajnos), ilyenkor általában jól jön a tenyésztői garancia (ilyet is láttunk már).

Többek között ezért is állságos, hogy akár ezen a fórumon is, de facebook csoportokban lépten nyomon mindenkinek a menhelyi/gyepis kutyát javasolják, még akkor is ha valaki kifejezetten tenyésztőset keres. Egy menhelyi kutyánál nagyobb esélye van idegrendszeri (és/vagy pszichés) zavaroknak, és nagyobb eséllyel fogja a saját árnyékát is ugatni (kezelhetetlenül). A megoldás (nem rövid idő) a menhelyi kutyák számának drasztikus csökkentése, a szaporítók felszámolása, és az FCI-nál a tenyésztési feltételek közé beemelni (legalább a "panel" fajták esetén) az idegrendszeri szűréseket, azaz legyenek kivonva azok a kutyák a tenyésztésből ahol halmozódnak az idegrendszeri problémák (félelm aggresszió, az állandó ugatás). Jól lehet követn melyek azok a fajták ahol egy gyakori. És akkor nem kéne műtögetni a kutyákat. És tényleg érdemes meghallgatni egy ilyen kutya hangját. Lehet, hogy a szomszédokat nem fogja zavarni de bárki mást igen akivel találkozol akár a futiban is (a mi kutyánk egy ilynre úgy nézett mint borjú az újkapura, de még én is). Én pl. 2 mp alatt hülyét kapnék ha a kutyámnak olyan lenne a hangja, akkor már inkább ugasson kedvére (abba hagyni nem fogja az ugatást). És lehet lepontozni bátran, úgyis itt az a divat.

2018. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ne mondja senki, hogy a kutyát nem lehet megnevelni

Mondjuk igaz, ha 5 évig ugathat és egy költözés miatt nem viselik el, az más. 5 éves kutyának nem lehet megmagyarázni, hogy itt ugathat ott meg nem.

De ha kiskorától kezdve tanítod, hogy ha rászólsz akkor fejezze be, akkor nem kell kiszedni a hangszálait.

2018. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Megvakíttatni könnyebb is, és olcsóbb is, pláne Magyarországon. Miért nem azt választod?
2018. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Úgy járna szegény kutya, mint Fürtös a Nagyfiúk-ban :|
2018. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Esetleg valami friss info a témáról?

Még mindig jobb lenne a vonyító feleslegesen ugató (engem is zavar nem hogy a szomszédokat) kutya hangszálát kipakolni, mint hogy megvárjam míg a szomszéd besokal és lemérgezze ...

Jöhettek itt a kínzáeg egyebekkel , de a műtétet altatás alatt végzik ... fájdalom nem éri, és mint mondtam még mindig jobb élve hangtalanul mint ha elteszi láb alól az egyik szomszédunk...

Tényleg értelmetlenül vonyít (sikitva ugat) teljesen értelmetlenül, ha otthon hagyjuk azért ha haza érünk akkor azért, ha unatkozik akkor azért.. rosszabb mint egy sziréna...

2022. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!