Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez általános dolog? Történt...

Ez általános dolog? Történt már ilyesmi valakivel?

Figyelt kérdés

Van egy kis sétáltatós falkánk, és tegnap este beképzelt gót-emó arcok hozták a kicsi am. staffjukat, mi minden kutyásnak köszönünk, hátha kerekedik egy jó kis játék, ha megállnak, meg amúgyis.

És ahogy jöttek, nem köszöntek, csak vonultak, az egyik kis kutyánk odaszaladt az egyik kölyökhöz, hívta játszani, meg nyalta száját, szóval örült neki, erre meg a csaj lehajolt, odébb lökte a kutyust és azt mondta "takarodj te rohadt kis korcs!"...

Pont nem voltam olyan közel, hogy visszaszólhassak, meg a barátnőm kutyusa volt, de ha odanézek, akkor biztos letámadom! Olyan hangsúllyal is mondta, és a barátnőm teljesen magára is vette... Tényleg nem világszép keverék a kutyusa, kacska a lába, de egy bűbáj...

Ennyire vak volt az a lány? Hogy nem ismerte föl, hogy csak játszani akart? Ennyire sznob? Ennyire nincs benne érzelmi intelligencia, hogy ilyet ki mer mondani?

Nekem nincs semmi bajom a gótokkal, rockerekkel, nem is nagyon találkoztam még ezzel a "vonulós" fajtával, a staffikat meg kifejezetten imádom, de ez a két gót példány csodálatos példameséje annak, hogy hogy lehet egy csoport vagy egy kutyafajta hírnevét elrontani... Mert az tuti, ha így barátkoznak, akkor ebből a két staffiból megint csak egy-egy problémás kutya lesz... :(


2010. jún. 14. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól mert imós vagy mi, még nem feltétlenül van érzelmi intelligenciája, csak egy hülye tinikori idiotizmus ez az egész, amit az emberek 99 %-a huszonpáréves korára kinő. Persze attól még sötét marad.

Te meg ne vedd magadra, sem pedig a barátnőd, egy ilyen agyatlan miatt kár magad idegesíteni. Csak magát minősítette ez a pics@.

Ezeket az embereket max. lesajnálni lehet, ti csak kutyázzatok, legyetek felelős gazdik, vigyétek olyan kutyusok és emberek közé a kutyáitokat, akik normálisak, az ilyen gyökerek meg had vagdossák otthon az ereiket.

A kutyájával meg úgysem tudsz mit csinálni, mert az övé. Ha probléma lesz vele, majd a hatóság lerendezi.

2010. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Bocs hogy megsértelek de:

-idegen emberhez nem beszélünk csak úgy ha rajta nem látszik hajlandóság, neki nem kötelessége köszönni csak azért mert kutyája van

- a kutyátokat meg kéne kötni, mert ez a szabály. Minden embernek joga van hozzá, hogy Ő dönthesse el mikor lép kapcsolatba egy kutyával, és ne az idegen kutya döntse el! Nagyon idegesítő dolog ha egy idegen kutya csak úgy odamegy hozzád.

Lehet kicsit durva volt, de a kutya nem hal bele ha ellökik. Legközelebb annak köszönjetek aki ismerős, és ne várjatok el senki idegentől semmit, a kutyátokat meg kössétek meg és kérdezzétek meg hogy osdamehet-e máshoz- Kutyás vagyok, imádom a kutyákat de azért ezek alapvető dolgok!

2010. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát nehéz kérdés, mert az én kutyám pl allergiás rá, ha a seggében vannak, vagy ha megmorogják. Épp tréningezzük erre, és tanulunk rendsen viselkedni, de pont emiatt, hogy neki ne legyen lehetősége intézkedni (mert azzal senki sem járna jól) az ilyen szituk kezelését átveszem tőle. Ilyenkor én is rászólok más kutyájára, és elnyomom onnan az orrát, ha meg harmadszorra is próbálkozok, akkor rá is szólok. És nem magam miatt, az én kutyámnak nem lesz baja, de nem szeretném ha a kutyám ráugrana, a gazdi sikítófrászt kapna, én elesnék, stb. Kerülöm az olyan szitukat, amikor kicsúszhat a kezemből a kontroll, mert szeretném ha elfejetené, hogy ő kontrollálja a saját dolgait. A stílus már persze más kérdés, sosem minősíteném más kutyáját.


De ha pl hörögve ugatva ront nekünk egy kistestű, akkor én is eléállok, és nem éppen kedves hangnemben ráparancsolok, hogy takarodjon. És igazáből ez az ő érdeke, mert pontosan tudom a kutyámról, hogyha én nem lépek közbe, és hagyom, hogy "megtámadja" egy ilyen kiskutya, akkor ő fog lépni, és az senkinek sem hiányzik. Ezért inkább átveszem az irányítást ilyenkor. Sok gazdi ezt is rosszul viseli, nem értik meg, hogy nem jókedvemben tartom pórázon az enyémet, és zavarom el az övéket, hanem mindnyájunk biztonsága érdekében.


Szóval ha amstaffról volt szó, akkor lehet, hogy agresszív volt, és balhé let volna, ettől persze nem illik lekorcsozni más kutyáját.

2010. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel az a gond, hogy alapvetően te hibáztál, ugyanis magadból indultál ki. Legyünk már azért kicsit reálisak, nem mindegyik ember szereti a kutyákat, nem mindenki akar velük játszni stb. Egyáltalán nem kötelező tudnia, hogy a kutya játszani akar, vagyha tudja, nem kötelező megtennie. Az, hogy te szereted a kutyád, meg tudod, hogy milyen, egyáltalán nem ok arra, hogy a másik is így érezzen. Ezt kéne megérteni...


Az persze más kérdés, hogy normálisabb hangnemben is lehetett volna közölni, bár ebben sincs semmi durva. Ha belerúg és nem ellöki, akkor az más lenne, de így a kutya felé semmi olyan lépést nem tett, ami elítélendő volna, az meg, hogy téged sértett a stílusa: ugye lásd fent, te se tiszteleted meg azzal, hogy nem engeded oda a kutyád, ő minek tiszteljen téged?! Amilyen a mosdó, olyan a törülköző.

2010. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, attól még, mert kutyás, nem biztos, hogy szeretjük egymást... ez olyan, mint a külföldi társasüdülés: attól még, mert a magyarok összefutnak mondjuk a tengerparton, még nem biztos, hogy jó barátok is lesznek, miért is lennének azok? Persze, ha valakinél kutya van, azt gondolod, hogy hát ő is biztos szereti az összes kutyát - de ez nincs így, nekem is meg kellett tanulni. Én már levontam a következtetést, a kutyás ember nem feltétlen lesz a barátom, az hogy a kutya közös érdeklődési terület, egy dolog, de attól még lehetünk nagyon mások. Szóval már mi sem megyünk oda más kutyásokhoz beszélgetni automatikusan... persze én pl. szeretem, ha odajönnek idegenek, és azt is szeretem, ha játszanak a kutyámmal vagy simogatják, én kifejezetten dícséretnek veszem és boldog vagyok tőle, de sokan nem ilyenek - elég az itteni kérdéseket, válaszokat elolvasni ehhez.
2010. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

A kutyasétáltatás alap szabálya hogy nem engedjük oda a kutyát megkérdezés nélkül egy idegenhez (legyen az ember vagy állat). Az a legkevesebb ha csak simán a másik nem szeretné, de mi van ha a másik kutya vad és megtámadja, vagy fertőző betegsége van, vagy tüzel vagy akármi...

Kulturált emberek között, mikor két ismeretlen kutyás találkozik egyeztetnek hogy kan, szuka, barátságos, összeengedhetők-e.


Az hogy egy ostoba emo-s liba mit gondol szard le. De az biztos ha bárki különösebb ok nélkül megrúgja a kutyám annak kikaparom a szemét.

2010. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mehettek volna másfelé is.

Nincs kutyafuttató a környéken.

Miért kell lekorcsozni a keverék kutyát? Kinek esik jól, ha becsmérlő kijelentést tesznek a kutyájára? Ellökés ok, én is megteszem, ha olyan a kutya.

Kölyök volt mindkét staffi, és csak vergődtek a hámban, olyan szívesen jöttek volna játszani ők is.

Mondjuk mi is szoktunk tréningezni, de ez hazai pálya, ez a placc a tombolda, és itt nem minden szabály érvényes. Jó kutya, különösen jól nevelt az én kutyám, és a bnőm kutyája is...

Nem értek egyet azzal, hogy az idegennek ne köszönjünk. Az egy dolog, h nem akar beszélgetni velünk, azt én megértem, de a kutya majd megveszik egy kis kutyatársaságért, akkor az a gazda, aki nem áll meg, hogy a kutya játszhasson, önző barom állat.

Ha kutyán és gazdán is látszik egyaránt, hogy antiszociális, zárkózott, akkor mindig visszahívjuk a kutyáinkat.

Na itt most benéztük, mert nem riasztott el a fekete ruha smink, és úgy álltunk hozzájuk, mint rendes emberekhez szokás...

Csak sajnálni tudom azokat, akik zárkózottak, és nem tudnak közvetlenek lenni. Mind betegek.

2010. jún. 14. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!