Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt tartani panelban...

Huskyt tartani panelban milyen otlet lenne igy?

Figyelt kérdés

Anyum nincs ellene, csak attol felunk, hogy a huskynak nem lenne jo, a nagy mozgasigenye miatt. Ketten elunk, van egy nappali, ahol aludhatna vagy az en szobam (az utobbinak jobban orulnek).

Mivel jon a nyar, rengeteg idot tudnek forditani ra, csak az utana levo resztol felek. Most jon az utolso evem a gimiben, ami azt jelenti, hogy tanulas ezerrel.

Mivel nagyszuleim egesz kozel laknak a sulimhoz, ezert ugy gondoltam szeptembertol reggelente elvinnem hozzajuk es delutan mennek erte. Nagy kertjuk van, szerintem egyaltalan nem zavarna oket, volt mar kutyajuk es szeretik is oket, hazorzes celjabol meg jol is johetne nekik nappalra. Tenyleg nem hinnem, hogy utba lenne nekik. Hogy is mondjam... az unokaiknak a boldogsagat helyezik eloterbe, ha mi boldogak vagyunk, ok is. En egy kutyatol nagyon vidam lennek, es eleve az allatszeretetem, vega is lettem miatta.

A kajaltatasarol persze en gondoskodnek, vinnek oda neki tapot. Meg mielott elmennek suliba, kiontenem neki a vizet kajat stb., hogy nagyszuleimnek kevesebb dolga legyen.

A reggeli seta ezzel meg is lenne oldva, kb 40 perc az ut.

Delutan 2-3 korul vegzek a sulival. Elmennek a kutyaert, 3-4-re kb hazaernek vele.

Tanulnek, majd pihenokent 7-8 korul elvinnem egy fel oras kis jatekra meg uritesre. Tolunk 5 percre van 2 park, szerintem ott siman ellenne, lehet oda kutyakat vinni, meg neha szoktam is latni, szoval lehet jatszotarsat is talalnank neki.

Anyukamnak is lenne ideje a kutyara, ha esetleg nekem nem, 2 korul szokott hazaerni munkabol, ugyhogy be tudna segiteni nekem.

Ez milyen otlet szerintetek?


2018. máj. 12. 14:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz be egy menhelyre, biztos valamelyik szempárba beleszeretsz. Hidd el, egy mentett kutya eszméletlenül hálás lesz neked!!

A husky tényleg nem az a fajta aki a panelba elvan, de egy kis/közepes testű kutyus szerintem teljesen jól ellene veletek.

2018. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

9: koszi :)

10: Mert a lancra vert nagytestu kutyaknak sokkal jobb a helyzete, te nagyon okos es hasznos valaszolo...

2018. máj. 12. 15:36
 13/22 A kérdező kommentje:
11: neked is koszi!!
2018. máj. 12. 15:38
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért a jövőre is gondolj. Ugyan abban a városban fogsz továbbtanulni? (Csak mert én ismerek olyat aki az egyetem miatt ajándékozta el a kutyáját)
2018. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták a husky-n és néhány hasonlóan makacs, mozgásigényes fajtán kívül szinte bármelyik kutyának megfelelne ez az életmód.

Gondolj bele, a husky arra van kitenyésztve, hogy akár napi 40 km-en keresztül húzza a szánt a hóban, fagyban. 40 perc pórázas séta neki nem mozgás. Az kb. semmi. De száz másik fajtának tökéletes. Ha nincs B terv, fogadjatok be egy menhelyi kutyát.

2018. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem sem lenne jó választás a husky, bár nincsen közvetlen tapasztalatom ezzel a fajtával a szomszéd utcában van egy ilyen kutyus, és mindig tudni lehet, ha a gazdája késik otthonról vagy kevesebbet foglalkozott vele aznap, mert olyan hangosan vonyít, hogy szerintem kilométerekre lehet hallani. Szerencsére ez nem sokszor fordul elő. Nekem tipikusan olyan kutyának tűnik, aminek kell a rohangálás. Ha az utat a nagyszüleidig futva tennétek meg télen-nyáron, akkor talán lefáradna.

De én igazából nem mernék a helyedben semmilyen kutyát venni. Ha a leírtak egy átlagos napot mutatnak be, akkor túl sok a változó, ami független tőled. Lehet, hogy a nagyszüleidnek nehézséget okozna a kutyus, vagy mi van ha anyukád nem tud olyan hamar hazaérni, mert be kell vásárolni vagy postára menni. De az iskola is beleszólhat. Vagy a továbbtanulás, ha nem mész egyetemre akkor a munka. Elég necces, főleg az első évben amikor meg kell nevelni a kölyköt, határokat kell szabni "kamaszkorában". Ez mondjuk kiküszöbölhető, ha egy menhelyi felnőtt kutyust viszel haza. (De én még attól is félnék, hogy esetleg a kutya nem engem fog a gazdájának tekinteni, hiszen a nagyszülők lesznek vele egy csomó időt.)

Nekem egyébként angol cocker spánielem van. Akkor vettük, amikor 14 voltam, akkor még nem kellett annyit tanulnom, meg amikor kellett anyukám nekem is besegített. De ha a "kisebb/közepes testű" kutyusokban kezdesz el gondolkozni, akkor a spánielt zárd ki. Komolyan. Tényelg nagyon bújós és aranyos és jól lehet vele labdázni, de nagyon nagy a mozgásigénye, nem való panelba (sok sétával és futkorászással persze meg ehet oldani, de szerintem akkor sem ideális).

17/L

2018. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)

Vegul ugy dontottem a kutya otlet marad jovore, barmennyire szeretnem mar most. Ha felvesznek az egyetemre, akkor egyedul egy kerteshazban fogok elni a fovarosban, szoval ugy lesz a legjobb mindenkinek.

Egy eleg kertvaros feelingu, csendes helyen van a haz. Az jo kornyek egy huskynak? Mennyire igenyli a tarsasagot a tavolletemben? Erdemes lesz majd melle meg egy kutyat beszerezni?

2018. máj. 12. 22:27
 18/22 A kérdező kommentje:
A tavollet alatt az egyetemet ertem, meg ha par orara elmegyek valahova ismerosokkel, nem tobb hetre gondolok itt.
2018. máj. 12. 22:29
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az udvar nem pótolja a sétákat, és a szellemi fárasztást azért azt tartsd észben. Azt is fel tudja dúlni rendesen, ásás formájában például :) Erős kerítés, esetleg kennel valószínűleg jó ötlet lenne, hogy ne szökjön amíg egyedül van. Valami sportot is kipróbálhattok, pl. canicross, scooter, te is mozogsz és a kutya is elfárad. Az ilyesmiben amúgy is jó szokott lenni a husky.

Ha rendesen foglalkozva van vele akkor simán kibír pár órát egyedül, még egy kutyát csak akkor vállalj be, ha lenne rá időd és energiád. Egy husky önmagában is nagy feladat tud lenni, főleg ha kifogsz egy lázadóbb természetűt.

2018. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának semmiképp nem tartanék huskyt. Annyira makacs és öntörvényű kutya, hogy még kutyaoviba, kutyasuliba is járhatnál vele, ami plusz sok idő.


Egyébként a legjobb ötlet egy menhelyről befogadott mentett kutyus lenne, hiszen a körülmények amiket felvázoltál még mindig sokkal jobbak, mintha az egész életét a ketrecben töltené szegényem. :(

Biztos tudnának kisebb mozgásigényű, békés kutyust javasolni, aki már nem is kölyök. (Plusz egy hely felszabadul az utcákra kirakott kóbor állatkáknak.)


Persze ha egyetemre készülsz és nem is a közelbe akkor hanyagold a témát, mert csak a nagyszüleid és anyukád nyakára hoznád el.

2018. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!