Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartani Golden...

Panelban tartani Golden retrievert? Mivel a szüleim szétmentek most anyámmal úgy néz ki muszáj költöznünk. A Goldim 5 hónapos.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem, nem válnék meg tőle soha. Szerintetek nem lesz gond a nagy termetével? Reggel suli előtt levinném sétálni 1 órára. Aztán ha hazajöttem megint 1 óra séta + mamaeknal szabadon rohangálhat udvarban. Nem akarok neki rosszat ezért kérem olyan emberek írjanak akik tapasztaltak ebben..

2018. jan. 4. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvi akadálya nincs - ha tényleg minden nap 3-4 alkalommal leviszed, amiben a reggeli séta közepes, a délutáni kifejezetten tombolós legyen. A többi elég, ha eü.
2018. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
A golden retriever amúgy is egy nagyon ragaszkodó fajta. Szeret a gazdája mellett lenni. És bár nem egy tipikus egésznap lustalkodos kutya de ha kell akkor nyugodt. Napi 3-4 séta elég szerintem csak hétvégén. Hét közben gondolom neked is vannak dolgaid, iskola előtt leviszed 1 órára az legyen kicsit pörgős. Aztán hazaérsz egy órára elviszed. Meg labdázol vele, otthon foglalkozol vele. Az szerintem elég. Nem kell se a kutyának se neked túl hajszolni magad. A kutya érzi ha pl fáradt vagy, rossz kedved van stb. És tapasztalatból mondom a golden retriever képes átaludni melletted az egész napot. Ha pedig rossz kedved van addig bohóckodik amíg egy mosolyt nem lát az arcodon.
2018. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sincs vele gond csak ne zárd ki az eloszobaba kis helyre meg ilyenek mert akkor megbolondul és egesznap ugat hiába van lefárasztva. Hagyd ahol tud járkálni nappali fürdő ilyenek. Szobák ajtaját meg ha nem akarod hogy bemenjen azt becsukhatod
2018. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen tartanak vizslát, retrievert, német juhászt, német dogot és hasonló nagy testű kutyákat panelban, lakásban.

Egy nehézsége van, hogy ha keveset, nem megfelelően foglalkoztatod, az lakásban látványosabb, mint kertben. Ugyan úgy kertben is előjönnek az unatkozásból kialakult viselkedési gondok, de lakásban nyilván szembetűnőbb.

2018. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk labrador van kertes házban, de a kertet csak akkor hasznalja ha mi is kint vagyunk. Szóval tök kól elvan bent, persze a napi séták és foglalkozás mellett.
2018. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadája nincsen szerintem,ha megfelelően lemozgatod,mentálisan lefárasztod akkor nem lehet baj...(+a furminátor segít a szőrhullást lecsökkenteni)
2018. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm már nem aggódom annyira főleg hogy ennyi pozitív választ érkezett. Én is mindent megfogok tenni hogy gond nélkül menjen ez a panel lakás dolog a kutyámmal.❤️
2018. jan. 4. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi border keveréket tatunk lakásban,pedig nagyon pörgős kutya. A lényeg a megfelelő fizikai/szellemi lefárasztásban rejlik. Hétfőtől péntekig napi 2 óra intenzív! mozgás és 2 alkalom kutyasuli. Hétvégente 3 óra intenzív mozgás és mindkét nap kutyasuli. Otthon esténként még szoktunk vele játszani. Teljesen jól elvan, imád a kanapén lustálkodni. Majd szerezz be egy jó szőrkefét, lakásban tartott kutyáknál főleg fűtési szezonban állandó a szőrhullás. Ha eddig a kutya kertben volt és most bekerül a melegre, ontani fogja magából a szőrt. Csak azért mondom,hogy majd ne ijedjetek meg.
2018. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm panelba tartja semmi gond vele. Naponta többször séta és nevelés bár a szőrrel kicsit jobban meggyülik a baja.
2018. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!