Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottunk el?

Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Vettünk egy boxot a kocsiba, mert egyre többet visszük magunkkal, és fő a biztonság.

Megvettük, hazavittük. Leraktam a szoba közepére nyitott ajtóval, hogy szagolgassa meg. Ott voltam mellette, ahogy kell meg is szagolgatta, aztán bele is merészkedett. Megdicsértük kapott jutalomfalatot. Lent volt hagyva még vagy 1 órát ki be járkált. Aztán elraktuk. Másnap a kertbe ugyanezt eljátszottuk belement, jutalomfalat dicséret. Harmadnap szintén belement be is zártam már az ajtót, nem szólt rá semmit, ezért ismét jutalomfalat. Utána beraktuk a kocsiba, ott is belemászott, bezártuk az ajtót, szépen meg lett dicsérve. Nem mentünk sehova ott ültem mellette 5 percet, aztán kiengedtük. Kicsivel később ugyanez akkor 10 percet. Pénteken elmentünk vele az utca végéig, úgy hogy benne volt, de ahogy elindultunk iszonyú ugatásba, és nyugtalanságba kezdett. Ez az egész kb 5 perces művelet volt. Tegnap elmentünk 10 percre otthonról ugyanígy viselkedett. Ma el akartunk menni igazából 25 percre tőlünk a dunához hagy szaladgáljon, de eszméletlenül nyugtalan benne. Szenvedés volt odafele az út, és visszafele is. Szoktattuk szépen lassan, és még élmény is érhette a dunánál, meg játszott is nagyot. Azt hittem legalább hazafele nyugiba lesz, mert eléggé elfáradt. Mit rontottunk el?


2018. máj. 13. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ti nem rontottatok el semmit, nagyon szépen végigcsináltátok a szoktatást.


A kocsi volt szokatlan neki, a hangok és a fura mozgás a tappancsai alatt.


Úgy vettem ki a sorokból, hogy a nyugtalanság ellenére simán be lehetett tenni a kocsiba másnap.


Szép fokozatosan meg fogja szokni :)

Amikro kocsiba ültök, akkor viselkedjetek úgy, mintha ez lenne a világ legnagyszerűbb dolga ("Autózunk! Elautózunk a Dunához! De jó!")

Szokásos dícséret, jutalom


Esetleg be is rakhattok egy játékot vagy rongyot mellé amit szeret, talán eltereli a figyelmét

2018. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A játék jó ötlet, meg alá az itthoni kisebb plédje is, amin nem kopog a körme. Nyugodtan beszéltünk hozzá, meg párommal egymáshoz, hogy érezze, hogy mi teljesen nyugodtak vagyunk. Akkor nem reménytelen örülök :) idővel rájön, hogy igazából, jó helyekre megyünk, amikor boxba kell kerülnie :)

Köszönöm a választ!

2018. máj. 13. 15:56
 3/4 A kérdező kommentje:

Ki pontozta le az elsőt, és miért?

Teljesen jó dolgokat írt! Semmi kivetni való nincs benne!

2018. máj. 13. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sose utazott még előtte kocsiba? Mert ha nem szerintem nem is a doboztól fél hanem magától az autótól, illetve inkább a hangjától és a mozgástól. Én az én kutyámat a hátsó ülésen szállítom bekötve kutyabiztonsági övvel, az elején mocorgott kicsit, de nagyon hamar megszokta és magától megy be, hagyja hogy bekössem és lefekszik, mert tudja hogy megyünk valahova és örül. Szerintem ha többször mentek és élvezi a futkározást hamar meg fogja szokni, sőt, szereti mert összeköti a jó élménnyel hogyha kocsiba kell szállni akkor jó helyre mentek. :) Egyébként nagyon jól csináltad a szoktatást, nem is csinálhattad volna jobban.
2018. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!