Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU pasztázás után az alaplap...

CPU pasztázás után az alaplap 4 RAM slotjából 3 nem működik, mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Öcsém ma pasztázta újra a processzort, és amikor elindította a gépet, felpörgött minden, de a monitornak nem adta ki a képet. Aztán próbálgatta a RAM-okat, és így kiderült, hogy az alaplapon csak az egyik slot jó a négyből. Eddig a pasztázás előtt 2x4GB RAM-mal ment dual channelbe. (vagyis két foglalat biztosan jó volt előtte, és lehet a másik kettő is) És most meg így az egyik RAM-mal megy csak, az egyetlen működő slotba helyezve.


Mit lehetett elszúrni így, valami mechanikusan sérülhetett meg, vagy valami más oka lehetett, esetleg alaplap hiba, ami most erre jött ki?

(ASUS H87M az alaplap egyébként)



2016. nov. 20. 21:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván persze sajnos alaplap csere lesz a vége, ez nem kérdés nagyon.
2016. nov. 20. 21:10
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Bele passzentotta rendesen a ramot? nem ment a pasztábol véletlen a ramra vagya ram helyére?
2016. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt mondja igen, meg bele is pattant rendesen vagy mi (Én annyira nem értek hozzá). És a pasztából sem ment bele elvileg.

Meg mind a két rammal is végigpróbálgatta, hogy a ram hibát ki lehessen szűrni, és nagyon nem csinálhatta rosszul, ha mind a kettő csak annál az egy slotnál működött.

2016. nov. 20. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
CMOS Clear-t neki, hátha.
2016. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kivette a procit a helyéről?

Ha igen, akkor valószínű valamelyik tű eltörött vagy meghajlott a proci foglalatban.

Szedd ki a CPU-t és nézd meg a tűket. Ha látsz elhajolni párat, akkor próbáld nagyon óvatosan visszahajlítgatni őket egy másik tűvel.

Nekem is ez volt a probléma proci cserékor. Visszahajlítottam őket, majd simán mentek a ramok.

2016. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Ha kiszerelte a foglalatból a processzort, akkor annak a lábainak sérülésekor, elhajlásakor, okozhatja ezt a hibát.
2016. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
szerintem is a proci fogalalatba sérült valamelyik láb és ezáltal a memória vezérlő be halt ezért nem működik a másik slot. Az öcséd ha ennyire béna nem tudom mért engedted meg neki ... simán eltudom képzelni hogy rá ejthette a proci hűtést .
2016. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltuk újra, kiszedtük a procit, megnéztük a tűket, visszaraktuk, és ugyanaz mint eddig, a 4-ből csak az az egy jó.
2016. nov. 21. 00:16
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Pedig ott lesz a hiba a proci foglalatnál.


Nincs túlságosan lehúzva a hűtő, nagyon feszesre?


Biztos nem hiányzik tüske, vagy nincs elhajolva???

2016. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!