Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog Kiskutya...

Francia bulldog Kiskutya hozzászoktatása egyedüllétre illetve szobatisztasagra hogyan? Kerlek aki tud tippeket írjon!

Figyelt kérdés
3napja van nálunk a kiskutyánk most 9hetes elso ejszaka nem igazan volt hangja 1-2x nyuszogott illetve ugatott egy keveset de ha rászóltunk abba is hagyta. A 2. ejszaka azonban mar egesz ejszaka sirt próbáltunk figyelmen kivul hagyni h szokja illetve le is szidtuk de nem hatott hanem vegul hajnalban velunk aludt a szobaban.. Egyebkent nagyon jatekos nem felénk jol el van es bújik hozzank, pelusra is ráment mar magatol 1-2x de többnyire a kisagyaba pisil-kakil vagy ossze-vissza.

#francia #bulldog #helyhezszoktatas
2018. máj. 15. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülléthez fokozatosan kell szoktatni. Éjjel nem kell vele foglalkozni, de aludjon a közeletekben, ágy mellett.


Szobatisztaság: ha pelenkára szoktatod, akkor az is lehet, hogy soha nem lesz szobatiszta. A szobatisztaság azt jelenti, hogy nem végzi a dolgát a lakásban, se pelenkára, se máshova.

Erre meg kell érnie, még nem érett rá. A legkönnyebben úgy lehet elősegíteni, ha eleinte kb. 2 óránként kiviszed, és ha kint ürít, nagyon örülsz neki. Bent pedig takarítasz szó nélkül. A séták közt eltelt időt fokozatos kell nyújtani hónapokig, míg eléritek a napi négy sétát. Néhány hónapba belekerül, míg szobatiszta lesz.

A pelenkával azonban ennek ellenkezőjét tanítod: azt, hogy helyénvaló a lakásban vécézni, csak valamire rá kell. Ami a kutya szemszögéből mindegy, hogy pelenka, vagy az ágya, vagy egy szőnyeg. Erről lebeszélnélek, mert nehéz dolgod lesz leszoktatni erről, vagy le sem tudod.

Leszidni sem a sírásért, sem a becsinálásért nem kell. Olyan, mint egy kisbaba most még.

2018. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagyis már el is rontottátok....

A lényeg a nevelésben a következetesség. Ezzel most azt mutattáok meg neki, hogy ha eleget cirkuszol bemehet hozzátok aludni. Ő ezt már tudja és legközelebb még nagyobb hepajt fog csapni,hogy elérje amit akar. A leszidas sem jó ilyenkor, mert az is egy inger a kutya felé a részetekről. A kutyának sokszor az sem számít ha ez negatív, a lényeg,hogy rá figyeltek,foglalkoztok vele és ő pontosan ezt szeretné elérni. Persze tudom,hogy nem könnyű,mi is átmentünk ezen. Volt,hogy bőgve ültem az ágyban, de akkor sem mentem ki hozzá. Pér hét után már egyetlen nyikkanás nélkül átaludta az éjszakát.


A pelus nem a legjobb megoldás. A kutya rendszerint annyit tanul meg belőle,hogy bent is pisilhet és a szönyegen kívül máshova is ürít. Én inkább a teljes szobatisztaság kialakítására bíztatlak. Minnél gyakrabban lehetőlegbazonos időpontban le kell vinni a kutyust. Kint nagyon megdícsérni, ha pisil/kakil. Bent letiltani,ha meglátod,hogy keresi a helyet, ahova üríthet. Ez nyilván egynhosszú folyamat,hiszen a kutyus most kb 3 órát bír ki,ennél többet van egyedül(márpedig elég ritka ha nem így van) lesznek balesetek. De hosszúbtávon megéri.

2018. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap elott kb egy hangja sem volt , tegnap viszont megint sirdogalt.. az a baj h en nekem a szivem szakad megérte , hogy egyedul van es hallom h nyuszitget. De be semmiképp nem engedjük mivel akkor nagy valószínűséggel bekakilna es pisilne a parkettata.. ismerősömet kerdeztem nekik szinten franciájuk van nalunk 2 hétig sirt majd vegul beengedtek es azota is vele alszanak, remelem hamar vege lesz ennek az éjszakázásnak. Egyebkent nagyon ügyes mert legtöbbször pelusra megy minden , tegnap kapta meg a 3. oltasat a doki Azta mondta h 9nap mulva vihetjük sétálni, addig meg csak le se szeretnem vinni urites miatt se nehogy valamit elkapjon, aztan mindenkepp elhagyjuk a pelust es kint oldjuk meg . Koszi a válaszokat igy megerősítettek abban h legyek erős es ne rohanjak hozza ki ejszakankent:)
2018. máj. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!