Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehezebb két kutyával, mint...

Nehezebb két kutyával, mint eggyel? Mennyi idő összecsiszolódni, mindent megtanulnia az újnak?

Figyelt kérdés
Valaki fogadott már be jól működő felnőtt kutya mellé fiatalt menhelyröl lakásba? Mennyi ideig tart mire az alap dolgokat (porázon séta, behívás, engedélyre evés, ül, stb) megtanulja? Az első kutya "elromlik" idölegesen mindig, vagy ez nem törvényszerű? Szerintetek jó ötlet kölcsön kérni egy kutyát, hogy lássuk elbírnánk-e kettövel?

2018. máj. 19. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban nehezebb, hogy kétszer annyi kaja kell, dupla annyi a szőr és nyilván többet költesz pl. állatorvosra is. Egyébként két kutya sem sokkal nehezebb ügy, mint egy, mert igazodnak egymáshoz, átveszik egymás szokásait, falkát alkotnak veled.
2018. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha már van egy kiképzett kutyád, az új kutya sokkal gyorsabban tanul meg mindent, ha látja, hogy ő hogyan viselkedik. Nekem volt egy német juhász szukám, az úgy eltanult mindent a nála két évvel idősebb kantól, hogy mire 7 hónaposan iskolába vittük, már magától tudta a legtöbb parancsot.
2018. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én már szinte meg sem érzem ,hogy mostanra három lett. Az úgy indult, hogy ahol elfér egy, ott elfér kettő is...
2018. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, hogy két kutyánk van. Kicsit más volt az esetünk, mert még az idősebbik is szinte kölyök volt, amikor jött a másik. Az elején nehéz volt, mert rajtuk kellett tartanom a szemem, nehogy gond legyen, de nagyon hamar összecsiszolódtak. Szeretik egymást és sosem unatkoznak, mert sokat játszanak egymással. Ez nem azt jelenti, hogy mi nem foglalkozunk velük, mert pont ugyanúgy várnak haza minket, mint amikor még csak egyedül volt a kutyus, de boldogok együtt.

Mindenképp úgy válassz másik kutyát, hogy viszed magaddal a saját kutyádat.

Ha még nem vagy biztos magadban, legyél ideiglenes befogadó. Nagyon sok kutyusnak keresnek ideiglenes gazdit, aki gondozza, amíg találnak neki végleges otthont. Ha úgy látod, hogy nehéz a kettővel, próbálsz neki vegleges gazdit keresni. Ha pedig úgy látod, hogy megvan a kutyák között az összhang, lehetsz az álomgazdija.

2018. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Kifejtem kicsit mi a helyzet. Van ugye egy kutyánk, 3 éves közepes keverék, nagyon jó fej, sokat is foglalkoztunk vele. Álomkutya. Egy ideje a férjemmel gondolkodunk, hogy kéne neki egy pajtás. Közben annyival lett bonyolultabb a helyzet, hogy lett egy kisfiunk, aki 1,5 éves. Mostanában elkezdtünk járni menhelyekre körülnézni, hogy hátha megtaláljuk a tökéletes kutyát, persze kutyával meg gyerekkel, hogy lássuk ki kire hogy reagál. Ma is voltunk egy helyen, és találtunk egyet, akk nagyon tetszik mundenkinek, a termete tökéletes, a gyereknek nyomott egy puszit aztán odahajtotta a fejét a kutyám vállára és úgy álltak másodpercekig. azt hittem elolvadok. No ami miatt kételkedem, hogy ugye kennelhez van szokva, nem szobatiszta és a porázat se ismeri, és hogy oldanám meg ezeket a két kutyával és gyerekkel. A lakásból lehelődni 2-3 óránként. Arra gondoltam, hogy egy honapra lemennék velük a nyaralóba, van jó nagy kert, lehet gyakorolni mindenfélét, a szobatisztaságot és ott nem is baj ha bent tönkretesz valamit, mert csak kiszanált bútorok vannak. Nem tudom így a környezetváltozás megviselné mikor hazacuccolunk? Vagy ha már kötődik hozzánk, akkor mindegy, mert velünk nyugodt? Viszont akkor a férjem csak ugye hétvégente jönne le, megszokja őt is? Igazából a férjem jobban aggódik ezek miatt, de sajnos ugye arra nincs sok esély, hogy beleszeretunk egy kutyába és minden tökéletes, szobatiszta, szót fogad azonnal ésatöbbi. Így még ha nehéz is lenne hérmukkal, de én letudnám és úgy jönnénk haza, hogy a férjemnek nem lenne dolga az alapokkal. Mit gondoltok?

2018. máj. 19. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy több ilyen ember kéne, aki átgondolja mivel jár, mielőtt magához vesz egy állatot.

Valószínűleg nem lesz gond, a másiktól gyorsabban tanul és könnyebben beilleszkedik. A nyaralós megoldás jó, de ha a férjed olyan ritkán látná szerintem nem éri meg. Ráadásul ha megszokja a kertet, utána elég nagy váltás a panel. Egy menhelyről érkezett kutyusnak jobb a kiszámítható biztonságos környezet az elején. És persze az sem jó, ha a ti életeteket felborítja. Jobb, ha azt a ritmust szokja meg,amiben élni fog. A 2-3 óránként pisi nem hiszem, hogy néhány napnál tovább tartana, mivel a rendszerességet nagyon hamar megszokják, pláne ha van már egy tapasztalt.

2018. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig kicsit olyan érzésem volt már többször is menhelyen, mintha furán néznének, hogy nem azonnal kutyával megyünk haza. Azért mégis csak 10-15 évre előre döntünk, nem akarom elsietni.
2018. máj. 20. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!