Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozott a fogadott...

Megváltozott a fogadott kutyám, egyik pillanatról a másikra megkomolyodhat?

Figyelt kérdés
1 hete fogadtuk örökbe Micit, a mix kutyust. Nagyon imádnivaló. Eleinte bolondos volt, majd iszonyat rendetlen. Nem kölyök, viszont fiatal 1 éves max. Mivel az utcáról lett megmentve, nem tudjuk a pontos korát. Sokat játszik, viszont tegnaptól teljesen megváltozott. Mintha felnött volna. Mélyen a szemembe néz, csak bámul. Nem zabál, mint elōtte, szerintem kicsit fogyott is, marmint laposabb a hasa.. este furán szóltak a belei és az esti kaját se ette meg, még reggel se kérte. Aztán fōztem neki rizst egy tojással és tejjel, azt megette, szinte zabálta. Lehet, hogy valami érzékenysége van a kutyatápra? Mert tegnap újat vettunk neki.. vagy csak kezdi elfogadni hogy nem fog éhezni? A válaszokat elōre is köszönöm

2018. máj. 19. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább beteg. Vidd el egy állatorvoshoz, és meséld el neki amit ide leírtál.
2018. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan beteg és valószínűleg komolyabb baja lehet, mivel egy kutya viselkedése nagyobb fájdalom esetén változik meg.

Ami egy embert már az ágyba kényszerítene, azt egy kutyánál még lehet, hogy észre sem veszed.

2018. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy érzékeny a kutyatápra, viszont az éles váltás soha nem jó.


Lassanként kell keverve adni az új táppal, egyre növelni az új táp arányát, míg végül a régiből egy szem sincs a táljában. Akkor is, ha előtte nagyon rossz minőségű tápot evett.


(tejet pedig ne adj a kutyának, nem tesz jót)


Volt egy utcáról mentett kutyusunk, ő soha nem fogadta el, hogy többé nem fog éhezni. A többi kutyánkat úgy tudtuk kézből etetni, hogy akár a torkukban is matathattunk volna, de a mentett kutyus úgy evett, mint egy cápa. Ha kaja volt, akkor megszűnt a külvilág, csak a túlélés volt a fontos, holott rendszeres időközönként kaptak enni.

2018. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem a kérdésbe vágó, de ha már szóba került....

A mostani kutyám is menhelyes volt és mikor hozzám került Ő is , mint a cápa úgy evett.

Aztán gondoltam egyet és elkezdtem kézből etetni. Minden falat előtt mondtam neki, hogy "lassan".

Idővel szépen megértette, hogy mit jelent ez a szó.

Aztán az etetés negyedét kézből, a másik negyedét a táljába tettem, a harmadik negyedet megint kézből és így tovább.

Azóta eltelt 1 év és nagyon nyugodtan eszik a táljából.

Persze a kézből etetést mostanában is alkalmazom, de ez már csak az én lelkemet cirógatja.

2018. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!