Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! A mama kutya ellöki...

S. O. S.! A mama kutya ellöki magától a kiskutyát. Fel szeretném kézzel nevelni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véletlen tévedtem erre az oldalra. nagyon kétségbe vagyok esve, ugyanis a kutyus, akit örökbe fogadtam 2 hete, 3 napja megszült egy kiskutyát! A kutyán semmi jele nem volt, hogy vemhes lenne (neten olvastam a jeleit), így nagyon meglepett. A kicsit tegnapig szoptatta a mamája, de ellöki magától, és ahogy néztem, már teje sincs. A kiskutya csak sír, cukros vizet adtam neki fecskendőből, akkor megnyugodott. Az állateledel boltban adtak nekem kutya cumisüveget, meg egy doboz Panzi márkájú tápszert, hogy azzal etessem.

De mennyit adjak neki belőle (kb. milliliterben)? Hány óránként etessem meg? A cuni-popsi (kislány) dörzsölés megy, van is széklete a kiskutyának, meg pisil is, de nagyon sovány, fogyott, mióta megszületett. Egyébként nagyon eleven, mászkál, erős, szopna.

Infralámpám nincs, ezért egy fél literes palackba töltöttem forróvizet, ráhúztam egy zoknit, és azt tettem be mellé egy kis dobozva, és nyúlszőr kucsma sapkán fekszik, betakargattam a füleivel.

Mire figyeljek még oda? Van esélye, hogy életben marad? A pontosság kedvéért, a mama beagle, és egy kan spániellel lakott együtt, gondolom ő lehet az apa, mert a kicsi arany színű.

Légyszi, segítsetek!


2010. jún. 15. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Aki segíteni tud az egy állatorvos.El kell menned hozzá és ő megad minden kelléket és infót hogy tudod életben tartani a kölyköt.

Nem mindenki tenné ezt meg egy keverék kutyussal!Elismerésem!!!!!!!:)

2010. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
a melegvizes palack Zokniban, angyon jó megoldás, az anyja testmelegét visszaadja, szerintem 1 állatorvos tanácsait kérd ki, táplálás szempontjából, esetleg annyit adj neki, amennyit kér, ha kiköpi a cumit akkor nem kell neki több, akkor BIZTOSan Jóllakott, ezt 2-3 óránként kell ismételgetni, és mindig legyen védett helyen:)
2010. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

mi kiscicákat neveltünk tápszerrel, szerintem panzit is használtunk, és nekem határozottan úgy rémlik, hogy adtak hozzá használati utasítást ( vagy a dobozán rajta volt) hogy a benne található mérőkanállal hányat kell mennyi melegvízben feloldani.

mindig meleg tápszerrel itasd, úgy jobban elfogadja! ha marad tedd hűtőbe és következő alkalomkor melegítsd fel.

mindig csak keveset nyomj a szájába, mert ha félrenyel és letüdőzni akkor tüdőgyulladást kaphat.

szerintem nem kell elvinni dokihoz, bár tudom ezt most nagyon divatos itt, ha megkérdezed hogy hogy szedd ki a kullancsot a kutyából, akkor is rohanj vele egyből a dokihoz.... a doki is csak azt mondaná, hogy tartsd melegen és etesd kutyatápszerrel. vagy megmarad vagy nem sajnos :( a doki se tud mit csinálni vele, hidd el. elég akkor vinni majd ha életben marad és viszed az első oltás/féreghajtó miatt

próbáld melegen tartani, bár szerencsére napközben azért ezek a 30 fokok kedveznek neki, nem hagyják kihűlni.

a kiskutyát 4 hetes kora körül kezdheted el szilárd kajára átszoktatni

2010. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

15:05-ös vagyok

az hogy langyos vizes ronggyal/vattával dörzsölöd a fenekét, az nagyon jó, minden etetés után próbáld meg neki

elvileg egy 10-20 kg közötti szuka az első héten naponta 175 ml, a második héten 280 ml, a harmadik héten 305 ml, a negyedik héten pedig 315 ml tejet termel. tehát ez alapján kiválasztod a kutyus korát, és naponta annyi ml tápszert kell adnod neki. próbáld meg ezt a mennyiséget minél több időre felosztani. az éjszaka a kritikus, főleg amég pici, sajnos egyzser legalább jó lenne ha tudnál hozzá kelni. ezek a mennyiségek a minimumok, tehát ha többet kiván a kicsi, nyugodtan etesd amég kivánja. próbáld meg mérni naponta, és ha fogy akkor töbet adni neki, esetleg ha tudsz, válts jobb minőségű tápszerre, vagy próbáld kicsit sűrűbbre keverni

majd írj néha kérlek, hogy hol tartotok :)

2010. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

15:05-ös vagyok, de már utoljára, bocsi :)

az nem teljesen igaz, hogy ha nem kéri, akkor már nem éhes. minden tápszerek más az ize, nem biztos hogy fog neki tetszeni annyira, mint a mama teje. most, hogy ki van éhezve, biztosan falni fog, de később is tartani kell a napi ml-t különben baj lesz. mondjuk felosztod a 175 ml-t az első héten 2-3 óránkénti etetésre (később kicsit ritkithatod) és ha nem kéri egyzserre az adagját, akkor kináld töbször de annyit meg kéne hogy egyen.

most hirtelen más nem jut az eszembe, de nyugodtan írj ha van még valami

és ha ne adj isten elpusztulna, ne okold magad, te mindent emgtettél, sajnos előfordul :(

2010. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
kevés cukor+tej= testmeleggé melegíteni, megcumiztatni, és bebugyolálni..és 2óránként eteni.
2010. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Tényleg sokat segítettetek!

A pici cumizik, szerintem ízlik neki a dolog, most hurcolászom magammal a lakásban. A tápszerre valóban oda van írva az elkészítés, de sajna az adagolás nincs :( Így találomra, amikor kéri, etetem.


Még annyi kérdésem lenne, hogy vihetem magammal munkába (irodai), semmi baja nem lesz, ha én most dobozostól hurcolászom? A munkahelyre bevihetem, magam főnöke vagyok. Nem lesz baja, ha össze-vissza környezetben lesz?

2010. jún. 15. 17:57
 8/19 anonim ***** válasza:
a doki sztem tud adni olyan tejet, amivel táplálni tudod. a többit szerintem tudni fogod. csak ápold rendesen!
2010. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja bocs, nem olvastam a kommented, nem tudtam hogy cumizik
2010. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

de hát írtam is , hogy kb a te kutyusodnak az első héten naponta minimum 175 ml-t kéne ennie, vagy nem erre gondoltál? nem étem akkor, hogy érted a mennyiséget :(

semmi baja sem lesz ha beviszed magaddal, feltéve ha nem megy rá a klíma (inkább, minthogy otthon maradjon éhesen 8-10 órát)

2010. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!