Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! A mama kutya ellöki...

S. O. S.! A mama kutya ellöki magától a kiskutyát. Fel szeretném kézzel nevelni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véletlen tévedtem erre az oldalra. nagyon kétségbe vagyok esve, ugyanis a kutyus, akit örökbe fogadtam 2 hete, 3 napja megszült egy kiskutyát! A kutyán semmi jele nem volt, hogy vemhes lenne (neten olvastam a jeleit), így nagyon meglepett. A kicsit tegnapig szoptatta a mamája, de ellöki magától, és ahogy néztem, már teje sincs. A kiskutya csak sír, cukros vizet adtam neki fecskendőből, akkor megnyugodott. Az állateledel boltban adtak nekem kutya cumisüveget, meg egy doboz Panzi márkájú tápszert, hogy azzal etessem.

De mennyit adjak neki belőle (kb. milliliterben)? Hány óránként etessem meg? A cuni-popsi (kislány) dörzsölés megy, van is széklete a kiskutyának, meg pisil is, de nagyon sovány, fogyott, mióta megszületett. Egyébként nagyon eleven, mászkál, erős, szopna.

Infralámpám nincs, ezért egy fél literes palackba töltöttem forróvizet, ráhúztam egy zoknit, és azt tettem be mellé egy kis dobozva, és nyúlszőr kucsma sapkán fekszik, betakargattam a füleivel.

Mire figyeljek még oda? Van esélye, hogy életben marad? A pontosság kedvéért, a mama beagle, és egy kan spániellel lakott együtt, gondolom ő lehet az apa, mert a kicsi arany színű.

Légyszi, segítsetek!


2010. jún. 15. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nyugodtan vidd magaddal, legalább hozzászokik a hangokhoz, bár most még süket, és vak is, főleg ha nem nyílt ki a szeme, de majd nem kell szocializálni..viszont ha klímás helyen vagy, arra nagyon figyelj, mert olyan gyorsan megfázik, hogy akár egy nap alatt belepusztul.mindig legyen betakarva, és a fejét se érje a klíma.:)
2010. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

még annyit akartam mondani, hogy az anya kutya azért löki el magától, mert nem egészséges..általában, de nyílván van olyan, amikor egyszerűen nem hajlandó anya lenni, vagyis nem jön elő benne az ösztön.

bár az én cicám mindig is jó anya volt, kitett mindig egy kiscicát, én visszatettem, de kitette, próbáltam etetni, de elpusztult..tehát nem volt egészséges.


de ha a kutyus túl él vagy 2-3napot, akkor viszont az az anya gondatlansága..

2010. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

A Panzi tejpor nem a legjobb,ha megteheted vegyél neki inkább Bosch vagy Royal Canine tejpótlót,azok nagyon jó minőségűek.

A vizes palack nem rossz ötlet,de jobb lenne ez infralámpa,mivel az állandó hőmérsékletet biztosít,míg a palackban a víz kihűlik(még ilyen melegben is).

Sok sikert a kicsihez!Kitartás! Még 2 hét és elkezdheted etetni a csöppséget áztatott táppal is.

2010. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A baba tegnap este már alig akart enni, úgy nyomtam a szájába a tejet, de csak a pizsamámra folyt, nem bele... :'((((

Még megvan, nyüzsög is, de tegnap óta fogyott... A doki azt mondja, ha nem indul be újra a szopó reflexe, akkor humánusabb lenne elaltani :(((


Pedig már nagyon beleéltük magunkat a párommal a 2 kutyába :(

Köszönöm azért :(

2010. jún. 16. 12:01
 15/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Próbáld meg azt,hogy a mutató és a középső ujjad közé veszed a cumit és úgy próbálod a szájába adni. Az orra a tenyeredhez vagy az ujjaidhoz fog érni,ami olyan mintha az emlőkhöz és a mami hasához dugná az orrát.

Ez általában be szokott válni.

2010. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha már elmegy a szoporeflexe a picinek akkor nehéz lesz visszahozni. A hátán ha összecsiped a bőrét, és ugymarad akkor a kiskutya már kezd kiszáradni. merre laksz? Nekem van almom épp, és nagyon jó az anya.

Kecsketejet ha tudnál szerezni, azzal ha kevered a tejpot, még jobb neki.

2010. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
naa:d tájékoztass már minket hogy mivaan:) lécci:d szurkolunk!!:):*
2010. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal?????????
2010. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok....:(


A picike elpuszult 2 napja :( Köszönöm azért a tanácsokat, sajnos a születés óta csontvázzá fogyott, és ez lett a veszte :(

2010. jún. 20. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!