Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes bemutatózni a kutyámma...

Érdemes bemutatózni a kutyámmal ovikban, gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy kicsivel több, mint 1 éves kutya. Alap engedelmességi feladatok (BH szinten) mennek neki. Emellett tud egy csomó trükköt. Vannak látványosabbak is (hátamra felugrás, láb között szlalom, hogy közben megyek, 2 lábon hátrafelé megy... ) és kevésbé extrémek, de olyan amibe a gyerekek is beszállhatnak (pacsit korlátlan számban ad mindenkinek) és még sok más, plusz folyamatosan tanulunk újakat. Plusz elég szépen tud agilityzni is.


Gyerekeket szereti, kicsit néha túl pörög, olyankor leültetem és észreveszi magát, hogy ezt nem kéne.

Labdázni is lehet vele, plusz óvatosan veszi ki kézből a kaját és csak azt a kaját, amire engedélyt adok (értsd: annyit szoktam mondani, hogy vársz, és nem veszi el a kaját, akkor sem, ha az orrába dugják, mondjuk ezzel megszenvedtem, de megérte megtanítani) .


Gondoltam, hogy elmehetnénk ovikba bemutatót, kutyás foglalkozásokat tartani.


Volt már tapasztalatunk egyszer 2 kisgyerekkel (3 évesek lehettek) , imádták ahogy osztogatta a pacsikat, a gyerekek amúgy nem voltak valami beszédesek, de a kutyámhoz beszéltek (csak hozzá, nekem egy szót nem voltak hajlandóak mondani :D ) szóval azt vettem észre, hogy kicsit segített a kutyám leküzdeni a gyerekek gátlásait.

Ingyen csinálnám a bemutatót, amitől félek, hogy néha tényleg hajlamos túlpörögni, ezt nem is akarom kinevelni belőle, mivel sport kutya elsősorban (na meg családtag) és a sportba meg kell a nyüzsgés.

Leállítható, nem tesz kárt senkiben, csak nem tudom mit váltana ki a gyerekekből, ha őrült módjára elkezd szaladgálni. Ilyenkor amúgy be lehet mellé állni, mert nem ugrál, meg kikerüli az embert, imádja ha kergetőzik vele valaki :D .

És természetesen simogatni is lehet, végtelenül bújós, még az ölelésnél sem idegeskedik, pedig azt legtöbb kutya nem szereti.


Elsősorban az lenne a célom, hogy a gyerekek minél hamarabb betekintést nyerjenek a kutyás életbe, megszeressék a kutyákat, leküzdjék a velük szembeni előítéletet és félelmet. Megtanulják hogyan közeledhetnek egy kutyához és hogyan nem, hogyan kell helyesen simogatni és mit nem szabad a közelükben csinálni.


Plusz ha van valami jó ötletetek, hogy esetleg mivel lehetne élvezetesebbé tenni a gyerekek számára 1-1 ilyen bemutatót, azt szívesen fogadom, ugyanis kutyákhoz értek, gyerekekhez kevésbé :D .


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 28. 16:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyokos vagyok, de van ovis gyerekem. Tudom milyen egy-két szülő és azt is, hogy mit mer megkockàztatni egy intézmény. Bocs, hogy próbàlunk jó tanàcsokat adni.
2018. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyjuk ezt az oldalt, mindenki annyira nagytudású, inkább kérek segítséget kiképzőmtől, neki legalább van szaktudása ;)"

1. Minek kérdezel, ha te olyan nagyon okos vagy?

2. Ide nem kutyakiképző szaktudás kell, hanem a jogszabályi környezet ismerete. (Én nem vagyok jogász, úgyhogy nem tudok linkelni, egy terápiás kutyás előadáson hallottam az intézményekben tartott foglalkozások feltételeiről.)

2018. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezel, válaszolunk, aztán letámadsz minket.

Rendes válaszokat kaptál, még akkor is, ha neked nem tetszenek.

.

Kérdezd meg a kiképződet - mármint a kutyáét.

Neki semmi felelőssége nincs, mondhat bármit, de úgyis olyat fog mondani, ami neked tetszik, hiszen te viszed hozzá a pénzt.

2018. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a falunkban már kétszer is felléptem a kutyáimmal, egyszer falunapont és egyszer a majálison. Az utóbbin csak valami dog dancing szerűséget csináltunk, az előbbin agility és egy kis trükk bemutató volt és a végén a gyerekek is kipróbálhatták a pályát a kutyákkal.

Egyszer pedig a gimibe is felléptünk a ki mit tud-on. Ezekre minket mindig hívtak és nem én jelentkeztem, h mennénk.

Szerintem inkább te is ilyen nagyobb rendezvényeken próbálkozz, garantáltan csak kisgyerekek fognak hozzátok odatódulni simogatni vagy trükközni.

Ha nagyon tetszik továbbra is ez a fajta önkénteskedés, akkor pedig rakjátok le a terápiáskutya vizsgát és járjatok havi párszor el az oviba.

2018. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Érezni a szavaidban az arroganciát. A válasz kommentjejd elolvasásáig nagyon kedves embernek tűntél. Nem kaptál semmilyen rossz szándékú és hangvételű kommentet. Sőt, nagyon is hasznos és jó tanácsokat kaptál mindenkitől, itt te vagy az, aki nem viseli el, hogy valamit jobban tud nálad más. Miért írsz ilyen oldalra, ha nem vagy képes elviselni a te véleményeddel ellenkező véleményt? Nekem évekre visszanyúló kutyás múltam van, ha már itt tartunk és ki kell, hogy ábrándítsalak, a többiek mondadója nem kötekedés, van benne igazság. Nekem úgy tűnik te kicsit beképzelt vagy és nem a kutyázás megismertetése a fő célod, hanem hogy legyen alkalmad villogni. Azért, mert ezeket elérted, még nem vagy sem szakértő, sem nagy múlttal rendelkező. Én is azt mondom, hogy kellene az a terápiás vizsga és biztos fantasztikus kutyusod van, menni fog neki simán. Bármi történik, mindig a kutya gazdáját hurcolják meg, sok szülő tényleg elvetemült téveszmékben él és a gyereket a kutyák közelébe sem engedné szíve szerint. A helyedben én inkább képezném még a kutyát és magamat a saját érdekünkben, minthogy kockáztassak egy esetleges balhét a kutyám körül.
2018. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyesmivel foglalkozó kutyás egyesület van. Ha nagyon érdekel és úgy érzed képesek vagytok rá, jelentkeztek egybe, tegyétek le a megfelelő vizsgákat, és akkor mehettek bárhová.

Bármely közintézményben, korház/óvoda/iskola nem lehet csak úgy menni bemutatózni, főleg ha kifejezetten te ajánlkozol. Persze vannak esetek mikor egy adott bemutatóra elhívnak kutyás sulikat, de akkor azt komoly előkészítést igényel, és a bemutató után 3-4 kutya is van akit a gyerekek ellenőrzött körülmények között felügyelettel simogathatják, esetleg játszhatnak velük, de 30-40 gyerek egyszerre egy kutyának nagyon sok, lehet bármilyen jó a természete.

Mi is szoktunk Agility bemutatóra járni, de ott megoszlik a figyelem az egész fellépő csoport között.

Az a baj, hogy óriási a felelősség, és ha történik valami, se engedélyed, sem megfelelő papírjaid nincsenek. Nagyon megütheted a bokádat, arról nem is beszélve, hogy a gyerekekben nagyon mély nyomat hagy nem csak a pozitívum hanem a negatívum is.

2018. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!