Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőrkutyákat meg lehet...

A rendőrkutyákat meg lehet simogatni?

Figyelt kérdés
Imádom a rendőrkutyákat, hiszen gyönyörűek és okosak. Nagyon szívesen megsimogatnék egyet, de nem tudom hogy ez lehetséges-e? Megengednék?

2018. máj. 30. 17:14
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
90%
Semmilyen munkakutyát nem szabad simogatni amikor épp dolgozik. Szabadidőben, futin természetesen lehet.
2018. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Veszélyes lehet, mert támadó kiképzést kapnak, és elég egy rossz mozdulat, amit félreérthet...
2018. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
A gazdája jelenlétében nyugodtan - nincs valamire való rendőrnap rendőrkutya-tutujgatás nélkül...
2018. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Ők munkakutyák. Arra vannak kepezve,hogy ne vegyenek tudomast a környezeti tenyezőkről. Nem lankadhat a hendler felé a figyelmük akkor sem ha valaki pl. kajat kinál,labdát dobál...stb. mellettük. Plusz mivel egyik fő feladatuk a tömegoszlatás ,ahol az emberek üvöltenek,dobálóznak...stb azt tanulták meg,hogy nem jó, ha idegent közel engednek magukhoz. Több olyan esetről is van videó mikor riporter interjúztatta a rendőrt és, ahogy reflexből odanyúlt volna a kutyához az odakapott. Maga a rendőr sem fogja megengedni ezek miatt,hogy megsimogasd. Ha a kutya esetleg kárt tesz benned az az ő felelőssége.
2018. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Amikor végzett a feladatával a gazdája és a munkáltatója jelenlétében szabad.

Munka közben nem és gazda engedélye nélkül sem.

Egyébként kérdezd meg.

2018. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

A kutya gazdájától megkérdezed, ha igent mond, akkor igen:)

Általában így van a kutyakiállításokon is, hogy illik megkérdezni a kutya gazdáját, ha meg akarod símogatni, hogy lehet-e?

2018. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, természetesen úgy simogatnám meg csak hogy ott van a gazdája, és nem "dolgozik" éppen a kutyus. Szoktam látni hogy sétáltatják őket pl.rendőrkapitányság előtt, vagy mikor kiállításon/rendezvényen vannak velük. Ha legközelebb látok így rendőrkutyát mindenképp megkérdezem hogy meglehet-e simogatni vagy sem.
2018. máj. 30. 17:58
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem rendőrtől és kutyától is függ, én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani. Rendőrkutyás ismerősömnek most van egy kiképzés alatt lévő kutyája, őt nem engedi simogatni, de a felnőtt szolgálati kutyáját, aki hamarosan nyugdíjazásra kerül, munkaidőn kívül minden további nélkül dögönyözhetjük. Vele járnak bemutatózni erre-arra, az ovis vagy sulis foglalkozásokon a gyerekek is mindig megsimizhetik, rajongani szoktak érte.
2018. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%
Szerintem meglehet simogatni, elvégre nem vadállat, de természetesen mindenképp kérdezd meg, és nem árt ha van rajta szájkosár. Ha megengedi a rendőr, beszélj a kutyához, és ne hirtelen nyúlj hozzá. Először tartsd hozzá a kezed, hogy megszagoljon, és utána kezd el simogatni. Semmiképp ne lássa rajtad hogy félsz tőle, legyél vele barátságos. A kutyák okos állatok, megérzik hogy ki szereti őket.
2018. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
De miért kéne megsimogatnod? Értem, hogy neked ez valamiféle igényed. De az ilyen tílusú munkakutyáknak ez jellemzően nem öröm. Inkább legfeljebb sak elviselik.
2018. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!