Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát igaz, hogy nem lehet már normálisan nevelni? Mióta lett ilyen drága hobbi a "kutyázgatás"?

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy vennék egy fajtiszta gyönyörű kiskutyát, amit én kezdek el nevelni (én adok neki nevet). Ugye ez egy menhelyről hozott jószágnál lehetetlen és gondolom az az utópisztikus kép is, mint a filmekben, hogy a kis kertvárosban leviszem sétálni és úgy viselkedik, mint egy kisangyal (hozzám jön, leül, nem bolondul meg más kutya láttán stb.).

Viszont nekem nincs +150-200 ezrem egy fajtiszta, tk-s kutyára. Akkor be kell látnom, hogy ez nem az én "hobbim"? Amúgy ugyanez van a sz.gépes játékokkal. Szeretnék velük foglalkozni, de csóró vagyok egy normális gamer gépre. Komolyan, mióta lett ennyire drága hobbi a klasszikus kutyatartás? Én eddig azt gondoltam, hogy ilyen pár tízezerért lehet már gyönyörű kutyusokat venni, de beleveséztem magamat jobban a témába és majdnem lefordultam a székről. :O



2018. jún. 2. 14:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
"Nekünk pl. nincs autónk, mert inkább a kutyát választottuk" aranyos jószívű emberek vagytok!
2018. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

100 ezerért már tudsz valami magyar fajtát venni, pl mudit és rájuk valóban jellemző, hogy imádják a gazdit, ösztönösen nem mennek nagyon messzire tőle és más kutyák sem érdeklik őket annyira. Viszonylag könnyen taníthatóak, viszont nagyon szeretnek ugatni.


Ismerek olyan embereket, akik menhelyről fogadtak be akár felnőtt kutyát is és egy teljesen jólnevelt eb lett belőle. Voltam már párszor menhelyen sétáltatni és először én is meglepődtem, hogy lelkileg mennyire egészségesek a kutyák. Simán nyitnak feléd, kedvesek és jobban vannak szocializálva, mint egy átlagos magyar kertbe ki*eszett kutya.

Viszont készülj fel, hogy a kutyatartás drága hobbi valóban és korántsem a kutya ára miatt.

Egy közepes kutya, középkategóriás táppal való etetése havi 5000 ft, kullancs-bolha elleni védekezés 3000 ft és az oltások 6-7000 ft-ba kerülnek évente, kivéve ugye a kölyköknél, mert nekik több kell, az kb 25000 ft az első évben. A kutyád pedig bármikor lebetegedhet és ezek nem pár ezer, hanem pár 10 ezer ft os tételek szoktak lenni...

2018. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Menhelyen simán találhatsz akár egy-két hetes kutyákat is(tapasztalat). Nézz szér azért, hátha találsz.

Még megnlzheted fajtamentésnék is.

2018. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is befogadott, keverék kutyáim vannak,és gyönyörű szépek!Sok fajtisztával felvehetnék a versenyt szépségben, viselkedésben.

Nekem nem azért kellettek, hogy mindenki hasra essen, milyen drága fajta kutyám van.

Ha ezért kell neked drága fajtiszta kutya, jobb ha kocsira gyűjtesz és azzal villogsz.

A kutya élőlény, nem eszköz, nem tárgy.

2018. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Mielőtt kutyát vennél... menj be egy menhelyre vagy egy sintértelepre. Menj végig a folyosón. Nézd meg az összes számozott, számozatlan kennelt... ketrecet...zugot. Nézz bele mindegyikük szemébe. Lásd meg a fájdalmat, a csalódottságot. Érezd át.

Ha ki tudsz sétálni kutya nélkül... akkor neked nem való kutya."

2018. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A noé állatothonban próbálozz ott szoktak lenni sokszor egész almok.
2018. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!