Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát igaz, hogy nem lehet már normálisan nevelni? Mióta lett ilyen drága hobbi a "kutyázgatás"?

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy vennék egy fajtiszta gyönyörű kiskutyát, amit én kezdek el nevelni (én adok neki nevet). Ugye ez egy menhelyről hozott jószágnál lehetetlen és gondolom az az utópisztikus kép is, mint a filmekben, hogy a kis kertvárosban leviszem sétálni és úgy viselkedik, mint egy kisangyal (hozzám jön, leül, nem bolondul meg más kutya láttán stb.).

Viszont nekem nincs +150-200 ezrem egy fajtiszta, tk-s kutyára. Akkor be kell látnom, hogy ez nem az én "hobbim"? Amúgy ugyanez van a sz.gépes játékokkal. Szeretnék velük foglalkozni, de csóró vagyok egy normális gamer gépre. Komolyan, mióta lett ennyire drága hobbi a klasszikus kutyatartás? Én eddig azt gondoltam, hogy ilyen pár tízezerért lehet már gyönyörű kutyusokat venni, de beleveséztem magamat jobban a témába és majdnem lefordultam a székről. :O



2018. jún. 2. 14:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Ja és az én kutyám Illatos úti keverék, de rendszeresen azt hiszik, hogy Holland kennelből van (ott vannak ebben a színváltozatban ebből a fajtából hobby célra kutyák), és biztos több ezer euró volt. Akkor biztos nem szép és nem aranyos igaz?
2018. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

Én egy 10 éves sintértelepes kutyát tanítottam meg ajtót becsukni, szóval ne mond már nekem, hogy a menhelyesek hülyék és csúnyák, mert akkor meg ne vegyél kutyát, ha csak villogni akarsz vele, mert hu de szép !

Nézd meg őket:

[link]

[link]

Tessék, kölyök:

[link]

De itt a választék, ha ennyi közül egy sem "jó"... :

[link]

Tudod, van az a mondás, hogy ha kutyát szeretnél. Menj be egy telepre. Sétálj végig lassan a sorok között. Nézz bele minden kutya szenvedő tekintetébe. Érezd át a fájdalmukat. Ha ki tudsz sétálni kutya nélkül, akkor neked nem való kutya.

2018. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Anyuék nemrég fogadtak örökbe egy másfél éves kutyát, akit az első gazdája azért passzolt le, mert szerinte buta a kutya.

Anyuék foglalkoztak vele, tanították, majd kutyasuliba vitték, szocializálták más kutyákkal...az eelső vizsgát a suliban hibapont nélkül teljesítette. Az a "buta kutya", aki ülni sem tudott.

Nincs tökéletes kutya, ha nem foglalkozol vele megfelelően.

Neked nincs fogalmad a kutyákról. Egyelőre ne legyen kutyád

2018. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%
A meggyötört külsejű kutyából lesz a világ legszebb kutyája, ha végre családra talál.
2018. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%

#14 Mennyire igaz!!!


[link]

2018. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Tudod az én kutyusom napokig ránk sem mert nézni mikor elhoztuk a menhelyről. Az első róla készült képen sérült, szomorú és ijedt. És félrenéz. Viszont utána... óh, ha látnád. Az a pillantás mikor nélküle indulunk munkába, és az az öröm, mikor hazaérünk és egyből visszük sétálni. Ahogy ránk néz... óh, ha látnád. Cseppnyi kétséged sem lenne afelől, hogy megéri-e menhelyes kutyust hozni.
2018. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan te eddig hol éltél? XD

"mióta lett ennyire drága hobbi a klasszikus kutyatartás?" Figyelj, a tk-s kutyák mindig is drágák voltak! A családomban, mióta az eszemet tudom, volt kutya, de, csupán egyszer volt fajtatiszta törzskönyves (ajándékba kaptuk, ingyen), méghozzá azért mert az akkori viszonyokhoz képest, mindig is drága volt. Valamint mindig kellett felszerelés hozzá, (póráz stb.) étel, oltás, ha beteg lett gyógyszer stb... Ez mindig is pénzbe került!

Aki nem engedhette meg magának Tk-s kutyát, az szerzett magának egy keveréket, ismerősöktől, munkatársaktól, menhelyről stb. Ezt most is meglehet tenni! Rengeteg ingyen elvihető felnőtt és kiskutya is van pl. a neten.

Ha hajlandó lennél időt szánni rá, biztos, hogy találnál neked megfelelőt teljesen ingyen vagy max. oltási költségekért, akár nagyon szép fajtajellegű keveréket is.

A szaporítós kutyák mindig is olcsóbbak voltak, de ha kicsit utána olvasol, tudod, hogy sajnos sok esetben olyanok is. Ezért nem vagyok hajlandó egy fillért se fizetni Tk nélküli kutyáért.


Mindezekkel együtt, ahogy mások is leírták már. A Tk nem garancia jó magaviseletre. (Konkrétan semmi közük egymáshoz, max. annyiban, hogy biztosabban belehet saccolni, a kutya alap természetét a fajta standard miatt, de ott is simán lehet eltérés...) Remélem nem gondoltad komolyan, hogy ha veszel egy "Lassie"-t, akkor az teljesen magától, úgy fog viselkedni, mint egy álom kutya! XD Sajnos nem! Minden kutyát tanítani kell! Kezdő kutyásnak, kutyaiskola javasolt és jéééééh, az se ingyen van (és tudomásom szerint, sose volt)! Vagy marad a csóróbbak B variációja, hogy nagyon sokat olvasol a témában és kiokosítod magadat. (Csak, hogy tudd, én is ezt tettem)


Az intelligenciára és a szépségre térnék ki még utoljára. A keverék kutya semmivel se butább, mint egy fajtatiszta. A családban lévő keverék kutyusok, mind nagyon okosak voltak. A külleme meg attól függ milyen keverék. Nagyon szépek is vannak köztük. Az Bichon keverékemet már többször kérdezgették, hogy milyen fajta és mondták, hogy de aranyos. A Labrador keverékemet, meg többször nézték fajtatisztának és mondták, hogy milyen szép. (pedig biztosan tudom, hogy még két kutya is van benne...)


Végszónak még annyit, hogy a gamer gépek szintén mindig is drágák voltak. Az új konzoloknak és gépeknek mindig is megkellet fizetni az árát. Ha valaki a legújabb játékokkal akart játszani és nem tudott várni, amíg kicsit kifut és olcsóbban meglehet szerezni, akkor arra áldoznia kellett! A műszaki cikkek amúgy se olcsók, hát még a legkorszerűbb, legújabbak! Ha ez a hobbid, erre gyűjtesz. Ez van.

2018. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen is vannak kölyökkutyák, labradorszerűségből kifejezetten sok van. Az én kutyám is labradorkeverék volt (talán még szetter lehetett benne), őt is menhelyről fogadtuk örökbe 3.5 hónapos kora körül. Nagyon tanulékony, jó természetű kutya volt, emellett az emberek nem győzték dicsérni, hogy milyen szép.


Ha viszont ragaszkodsz a fajtatisztasághoz, akkor igen, tessék gyűjteni. Én is azt teszem jelenleg - mellesleg az általam választott fajtájú kiskutya a fent leírt összeg duplájába kerül -, mert én sem tudnék zsebből kicsengetni többszázezret egyszerre egy kutyáért, de minden vágyam egy ilyen fajta kutya, és képes vagyok felfogni, hogy egy egészséges, megbízható tenyésztőtől származó, valóban fajtatiszta kölyök annyiba kerül, amennyibe, és inkább egy évvel eltoltam a kutyaprojektet azért, hogy megvehessem álmaim kutyáját.

2018. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Voltál már személyesen menhelyen?

Pláne kölyökkutyák között?

Nem depressziós kinézetűek, nyugi. Ugyanolyan elevenek, mint a fajtatiszta kölyökkutyák.

Ugyanúgy lehet nevelni is őket, és a fajtatiszta is lehet neveletlen - ez nem attól függ, hogy fajtatiszta-e egy kutya vagy keverék.

Voltak törzskönyvezett kutyáim, jelenleg egy menhelyről örökbefogadott van, félévesen hoztam ki a menhelyről. Csodás, okos, vidám kutya. Csak úgy szívta magába a tudást, az új dolgokat, amikor kihoztam.


100 ezer körül magyar fajtákat lehet kapni.


De, ha mondjuk labradort szeretnél, mint a képen, akkor nincs más teendőd, mint félretenni azt a kb. 10-15 ezer Ft-ot havonta, amennyibe a kutya tartása fog kerülni, ha már nálad lesz.

Közben kinézed a tenyésztőt, lefoglalózod a leendő kutyádat, és ha összejött az ára, megveheted.


A vételárat egyszer kell kifizetni, viszont a kutya tartása tizenvalahány évig sokkal többe fog kerülni, és ez igaz bármilyen (menhelyi vagy fajtatiszta) kutyára.

2018. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy menhelyes kutyából is lehet " kis angyalt" nevelni. Hozzáállás kérdése. Mi 4 hónapos bántalmazott kutyust hoztunk ki. Az első hónap nagyon kemény volt. De a sok odafigyelés,szeretet,türelem, a következetes nevelés, kutyaiskola meghozta a várt eredményt. Így 6 hónap elteltével van egy csuda okos, jól nevelt,nyugodt, barátságos, megbízható kutyusunk. Jövőre tervezzük a következőt szintén a menhelyről akarunk kihozni egyet.

Az meg,hogy a kutyázás drága? Mi nem az?! Egy kutya igazi költsége nem a vételár, hanem amit azután ráköltesz. Etetés,felazerelés és az állatorvos. Elég 1-2 kis betegség (márpedig nincs aki megússza ) egy nagyobb sérülés és máris 100ezer felett vagy. Nekünk pl. benyalt giardiát 20ezer, egy megfázást (25ezer). A futtatóban az egyik kutya futás közben úgy nekivágta magát az egyik akadálynak,hogy nyílt combcsonttörés lett belőle,300ezret hagytak ott. Ismerős kutyájának a szeme sérült meg játék közben 150ezerért műtötték. Ez van. Ennyibe kerül az állatorvos. Lehet szörnyülködni rajta, ahogy egy autó vagy egy liter tej árán is, de ez van. Akinek nem fér bele az így járt. Nekünk pl. nincs autónk, mert inkább a kutyát választottuk. A kettő nem fért bele. Akinek valami igazán fontos úgy intézi,hogy jusson rá.

2018. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!