Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg állatkinzás lenne?

Ez tényleg állatkinzás lenne?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnél van 3 kutyus (egy német juhász(5 éves) egy sicu(3 éves) és egy foxi(mésfél éves) és mesélte mama hogy a szomszéd azt mondta hogy felfogja jelenteni őket azért mert a kutyák sajnos nem mehetnek be a lakásba csak az udvaron lehetnek.De télire olyan helyük van hogy egy hatalmas kutyakennel szalmával 3 kutyaházzal és olyan függöny van rajta hogy a hőt bentartja és van nekik egy melegitő így ott soha sincs mínusz fok alatt.Brit Care tápot esznek és papa szokott venni nekik húsokot amit vagy főzve vagy nyersen adnak oda nekik (nem fűszerezve).Én ha ott vagyok (majdnem mindennap) akkor sokat sétálok/biciklizek velük és ha épp nem megyek akkor mama is elviszi őket mert nagyon jól nevelt kutyák.Minden évben jön az állatorvos beadja nekik az oltást megvizsgálja őket és ő se mondja sose hogy rosszul lennének tartva.Ez tényleg kimeríti az állatkínzást?(csak a német juhász van tenyésztőtöl a másik ketőtt nagyon rossz helyről "mentettük".Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 3. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy, a szomszédot ki fogják röhögni, vagy hamis vádért feljelenthetők lesznek.
2018. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ysu97 válasza:
100%

A leírtak alapján fel sem merül az állatkínzás legkisebb gyanúja sem

Ne paràzz😇

2018. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak tudom hogy a 2 kiskutyának nem a legjobb kint de mindent megtesznek a mamáék hogy jó legyen nekik :)
2018. jún. 3. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Azt azért tudni kell hogy a shih tzu és a foxi nem alkalmas csak kinti tartásra, egyáltalán nem. Hiába van meleg kutyaház, az idejük 100%-át nem ott töltik, így igenis fáznak télen.


Csak ilyenkor nem igazán értem hogy (oké, ez esetben mentettek) de minek vesz magához az ember olyan kutyát aminek az alapigényét nem tudja kielégíteni?

Ettől függetlenül szerintem konkrét állatkínzásnak ezt nem lehet nevezni.

2018. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ez miért lenne állatkínzás? Ha igaz amit leírtál akkor jól vannak tartva. Nem értem mi ebbe az állatkínzás és hogy a szomszéd miért fenyegetőzik azzal hogy feljelenti a nagyszüleidet. Van olyan hogy a kutyát nem engedik be a házba de akkor kint is rendes, biztonságos helyet kell neki kialakítani ami védi az esőtöl meg a hidegtől stb. A leírtak alapján úgy gondolom teljesen rendben tartják a nagyszüleid a kutyákat. Szalma, "függönyös" kutyaház....sok ember még egy rongyot se tesz oda a kutyájának hogy arra feküdjön...nemhogy szalmával bélelt kutyaházat...nincs itt semmiféle állatkínzás. A kutyák nincsenek megkötve,remélem.

Ha annyira akarja a szomszéd akkor jelentsen fel, majd kimegy az állatvédelmis és akkor látni fogja hogy nem vagytok állatkínzók hanem a nő a hülye.

2018. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Dehogy is nincsenek kikötve és hogyha nem mentsük meg őket akkor egy nyulketrecben pusztulnak el :(.És tudom hogy rossz nekik kint de megpróbáljuk a legmelegebb helyet biztositani nekik télen
2018. jún. 3. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

A si-tzu társasági kutya, nincs aljszőrzete, tilos télen kint tartani. A foxi, ha rövidszőrű, megint csak nem kintre való.

Ebben igaza van a szomszédnak. Ettől függetlenül jogi értelemben nem állatkínzás, ahogy tartva vannak.

2018. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez minden csak nem állatkínzás. Kistestű kutyát valóban bent kéne tartani mer közelebb vannak a talajhoz. De pl nekünk volt két tacsi-foxi keverékünk, kint voltak mindig 14 és 16 éven keresztül. És nem azért mer nem lettek a lakásba beengedve hanem mer nem maradt meg a lakásba, inkább az ólba feküdtek és soha semmi bajuk nem volt.
2018. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz
2018. jún. 4. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!