Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám már 4 éves még se...

A kutyám már 4 éves még se fogad szót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy 4 éves fiú és egy 11 éves lány kutyám.Mind ketten 3 hónapos koruk óta velem vannak és azóta tanítom őket.A nagynak minden tök jól megy,de a kicsinek az irányítása 3 éves kora óta kicsúszott a kezemből.Mit tegyek?Nem marad meg a fenekén nem hajlandó teljesíteni a parancsokat,ás,meg akar szökni(ivartalanítva van),nem hajlandó normálisan sétálni.Eddig ezeket mind tudta de most...Minden nap gyakorlunk de kezdem feladni.Hiába vagyok türelmes,szirom le stb. nem megy.Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

2018. jún. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress ra youtubon Viktoria Stilwell A póráz két végén című sorozatára. Van egy csomó rész magyarul,anno a spektrum adta. Nagyon hasznos nevelési útmutatónak :)
2018. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben kipróbálom köszi
2018. jún. 5. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. a kutyád telibecarja hogy te lennél a főnök.

Szerintem keress fel egy magánkiképzőt, aki segít helyretenni, és megmutatni neked, hogyan vedd vissza az "elnökséget". Apropó, szerinted D.Trump mit csinálna, ha nem foglalkoznának a beosztottjai azzal, amit ő mond? Naugye. (Jó ez, hülye hasonlat, de érted, próbálj meg még ennél is következetesebb, szigorúbb lenni vele, élesen különüljön el a szidás, a dicséret, és a vezényszó, alakíts ki rítusokat, pl etetés, játékra ne ő hívjon, hanem te, és te is fejezd be, ilyenekre gondolok. Ja és ne add fel, mert akkor ő nyert, és szívás lesz az életetek.)

2018. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos mi nem tudunk elmenni kiképzőhöz mert a legközelebbi 10km-re van,és hozzánk sem tud eljönni.És igen nagyon határozott vagyok vele etetésnél végig ülnie kell ameddig beöntöm neki a kaját ezzel nincs is baj mert megtanulta hogy különben nem kap.A szidások is nagyon kemények mindig odavonszolom a nyakörv évnél fogva a "bűntett helyszínére" és jól leszidom és kap egy kis koppintást az orrára.Amikor megdícsérem nagyon megdédelgetem nyugodt hangon beszélek hozzá.Amikor parancsot adok akkor is nyugodt vagyok szólok neki háromszor és ha így se megy akkor keményebben.
2018. jún. 6. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont a büntetéssel van baj: nem kell odavonszolni, rajta kell kapni, és rá kell szólni. Akkor fogja tudni miért kap, utólag nem tudja összekötni.
2018. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valami rosszat csinál, fogd meg a grabancát és szorítsd le a földre. Ezzel azt fogja megérteni, hogy te vagy a főnök. Ha nem engedelmeskedik csak legyél határozott, legyél te a falkavezér! Ha pedig tanítani szeretnéd, használj pozitív megerősítést ami lehet bármi amit szeret, a legtöbb kutya esetében ez kaja, ugyanis ha szereti a hasát jutalomért meg fogja csinálni amit kérsz. Esetleg a klikkert is kipróbálhatod. Ha nem engedelmeskedik szidd le, ha pedig igen akkor nagy dicséret, jutalom stb. Persze, tudom, hogy ehhez nagy türelem kell nekem sem egy könnyű eset a kutyám. Sok sikert.
2018. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi próbálkozom
2018. jún. 7. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!