Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos Nemetorszagba kell...

Sajnos Nemetorszagba kell koltoznom, ahova kutyat nem tudunk vinni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 1 eves a kuvaszom, de sajnos ugy alakult az eletunk, hogy el kell koltoznom Nemetorszagba, es a kutyat oda szimplan nem lehet elvinni(olyan torvenyek vannak, hogy nagyon nehez lenne, es olyan hazat sem lenne rovid ido talalni, ahova el lehetne vinni). Nos utcara nem fogom kitenni, menhely meg szoba sem johet. Esetleg valaki tudna segiteni? Nem szeretnem, hogy menhelyre keruljon.

#kuvasz #orokbeaadas
2018. jún. 6. 16:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatiszta, kérd a tenyésztője segítségét.

Ha nem, akkor a fajtamentését.

2018. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
19%

A 'négyes' vagyok. Három kutyám van, egyik sem lenne alkalmas kezdő gazdáknak és hobbi kutyának. És mindet visszavennék a tenyésztőik, ha velem történne valami vagy nem tudnám tovább eltartani őket. A tenyésztők is, de a csapatom is, akikkel dolgozok.

Szóval honnan van a kutya? Beszéltél a tenyésztőjével? De persze ez költői kérdés, feltételezem a felelős kutyavállalás nem a te műfajod.


És mi az elképzelésed? Mit teszel vele, ha nem lesz rá jelentkező? Egyáltalán hogy keresel gazdát? Mert eddig csak panaszkodsz, sajnáltatod magadat és próbálod másokra terhelni a te felelősségedet.

2018. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
En Nemetorszagban elek es tenyleg nagyon nehez olyan lakast talalni, ahova kutyaval lehet bekoltozni.Annak idejen mi orultunk volna mar barmilyen " lyuknak" de nagyon nehezen talaltunk lakast kutya nelkul is.A mi szetterunket baratoknal kellett hagyjuk.Viszont mi a Facebookon kiirtuk, hogy gazdit keresunk es el sem hinned mennyi allatbarat joerzesu ember jelentkezett.Szerintem csinald te is azt.Azota van mar itt is kutyank es nincs semmilyen torveny, ami nehezze teszi a kutyatartast.Be kell fizetni a kutyaadot , rendszeresen allatorvoshoz vinni es jo ha van ra biztositasod.De en a mostani helyzetedet teljes mertekben megertem, mert en is hasonlo cipoben jartam.
2018. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan le lehet pontozni minket, de pont ugyanazokat a dolgokat ismételtétek el ti is, amiket mi adtunk tanácsként a kérdezőnek.

Lehet hogy elítélendő, de nekem a kutyám az életem, és nem tudok elképzelni olyan szituációt a halálomon kívül, ami miatt elhagynám. Se a család, se egyetem, se munkahely, se kilakoltatás, se zombiapokalipszis, semmi nem szakíthatna el tőle. Amikor magamhoz vettem, egy életre felelősséget vállaltam érte, és azóta a legfontosabb számomra. Konkrétan én nem azt kifogásoltam, hogy a kérdező miért vett kutyát, elvégre nem látnok, hanem azt, hogy most miért nem tesz meg mindent érte. Továbbra is tartom, hogy lenne módja magával vinni a kutyát, lehet hogy beletelne egy-két hónapba vagy évbe, de nem megoldhatatlan. Csak épp ő nem azt a kérdést írta ki, hogy hogyan lehetne kivitelezni ezt, hanem hogy hova passzolja el kapásból a kutyát. Küldjétek csak fajtamentőkhöz, általában ők azok, akik a legtöbb ilyen "költözünk és a kutya nem jöhet" esettel találkoznak, repesni fognak az örömtől.

Ezt is lepontozhatjátok :)

2018. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
74%
Azota sok ev eltelt es nem tudhatod, milyenek voltak a korulmenyeim.A szetteremnek nagyon jo gazdija volt, meg sokaig velzk elt.Abba a hazba nem vihettu nk kutyat, azota mar valtoztak a korulmenyek.Mielott valakit ennyire elitelsz gondolkodj el a dolgokon.
2018. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
72%
Alszentek...ja persze inkabb a hid ala mennetek a kutyaval...hadjuk mar.😂
2018. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%

Igen, ehhez kell egy jó vastag bőrt növeszteni a képeden. Ezem nincs mit gondolkozni. Elköltözöl, a kutyádat meg ott hagyod, majd veszed a következőt. Ha baj lenne, azt is ott hagynád.

Tudod kutyát az ember egész életére vállal, nem csak addig, amíg az kényelmes! De nincs ezzel baj, csináld meg, egyszer! De ha rájöttél, hogy te nem akarsz olyan nagyon a kutyádért tenni, nem kell többet életekkel kísérletezned! Kár, hogy minden felelőtlen ostoba tarthat kutyát...

2018. jún. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem ertem amugy az embeteket...azt se tudjak mi miert van de a nagy dumak meg az eszosztas megy👏

Nem kivanom h ti is legyetek egyszer hasonlo helyzetben...sosm lehet tudni.

2018. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nem tudjuk hogy mi van.


Mi van, ha éhen hal ha nem megy ki? De legalább Bodrika is megdögölhet a lábánál, nemde?


Nem az volt a kérdés, hogy hogy lehet a legszebb ívben kihajítani a kutyát a kocsiból egy roncstelepnél, hanem hogy mi a legjobb a kutyának.

2018. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
57%
Nincs az az isten hogy magamnál tartsam a kutyám ha az fenyegetne hogy a híd alá kerülök ha nekem kaki a helyzet miért legyen neki is az? Ha nekem éhezni kell neki miért kelljen? Inkább keresek neki egy olyan gazdit akitől mindent megkap hiszen szeretem annyira hogy elengedem és nem akarom hogy beteg legyen éhezzen stb mert nincs pénzem ételre vagy orvosra szerintem az a felelőtlenség ha úgy tartod magadnál a kutyát hogy nem tudod kielégíteni az igényeit. Itt jön képbe a felelősség teljes döntés ahogy a mondás tartja ha szereted elengeded. Sajnálom annak a kutyáját aki úgy gondolkozik hogy ha ő éhezni fog akkor se válik meg az ebtől inkább éhezzen az is... Nekem szerencsém van sok barátom örömmel elviné most is de nincs az a pénz hogy megválnék tőle amíg tisztességesen el tudom látni és megadni amire szüksége van.Ha ne adj isten olyan helyzetbe kerülnék a kutya érdekét tartanám szem előtt és bármennyire is fájna megválnék tőle inkább én szenvedjek mint ő.
2018. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!