Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos Nemetorszagba kell...

Sajnos Nemetorszagba kell koltoznom, ahova kutyat nem tudunk vinni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 1 eves a kuvaszom, de sajnos ugy alakult az eletunk, hogy el kell koltoznom Nemetorszagba, es a kutyat oda szimplan nem lehet elvinni(olyan torvenyek vannak, hogy nagyon nehez lenne, es olyan hazat sem lenne rovid ido talalni, ahova el lehetne vinni). Nos utcara nem fogom kitenni, menhely meg szoba sem johet. Esetleg valaki tudna segiteni? Nem szeretnem, hogy menhelyre keruljon.

#kuvasz #orokbeaadas
2018. jún. 6. 16:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%

Eg éve még én sem tudtam, hogy valaha Svájcban fogok élni, ahol szigorú Hubdegesetz van (rottival évi max. 90 napot tartózkodhatnék itt, de tartózkodási engedélyt nem kapnék) meg lakásba sem vihetsz kutyát.


Bocsánat, hogy az ember nem otthon akar nyomorogni, ha van lehetösége lépni.


A kutyus a családnál van, ennyi, én meg kinn.


És négyeske, dehogy mennél te a kutyáddal a hid alá, csak az észosztás megy ;)

2018. jún. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
74%
Baromi egyszerű a dolog: keresel olyan lakást/házat, ahová vihetsz kutyát. Németországban élek és tudom, hogy nehéz lakást találni. És nekünk is van kutyánk nem lehetetlen. Keresni kell ennyi.
2018. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
24%

Van baj a fejekben... Hogy jön ide a híd? Meg az éhen halás? Eddig költözésről volt szó, nem otthontalanságról! Most meg mindenki mindenféle valótlan baromsággal dobálózik, aminek semmi köze sem volt az eredeti témához. Csakhogy valamilyen gyenge megoldással mentse a mondókáját.


Én nem költöznék a kutyáimat hátra hagyva! Nehéz, de meg lehet oldani. A gond az, hogy a kérdező sem, a válaszolók sem nem is akarták megoldani.

Ha meg mégis történne bármi velem, mindegyik kutyám szerződésében benne van, hogy a tenyésztő vissza veszi őket. Ez felelős kutyavállalás! Ez miért is nincs meg másoknál? Persze, mert ennyire azért nem fontos nekik, nektek a kutyátok. Majd lesz másik az új helyen, nemde? Minek is kellene 10+ évekkel számolni akkor, ha kutyát vállaltok...

2018. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
55%

Előző, én írtam a hidas esetet, azt elemzik most ki ilyen bőszen.

Természetesen nem úgy értettem, hogy a végtelenségig szívatnám a kutyámat, ugyanis vannak kutyás barátaim akik bármikor ha nehéz helyzetbe kerülnék, szívesen gondját viselnék. Viszont sosem mondanék le róla véglegesen! Tehát, a témánál maradva, ha sokáig a "híd alatt" lennék kénytelen tengetni az életemet, a kutyámnak helyet keresnék, de csak és kizárólag arra az időintervallumra amíg valahogy lábra nem tudnék állni.

Álszent. Igen, persze. Sajnáljátok a kutyámat. Rendben. Azt írjátok, ne dobálózzunk szavakkal úgy hogy nem ismerjük a teljes valóságot. Ti milyen jogon ítéltek meg engem? Nagyon-nagyon meg kellett küzdenem azért, hogy megtarthassam a kutyámat és mindkettőnknek tisztességes élete legyen, de megtettem, hátat fordítottam a családomnak (ergo nem költöztem el velük), mozgósítottam mindenkit akim maradt, kerestem-kutattam, dolgoztam tanulás mellett, de most együtt lehetünk. A legrosszabb éveimen mentem keresztül, nyilván ezt el se kellett volna mesélnem, mert nem annyira érdekel mit gondoltok rólam. Csak hogy értsétek, miért vagyok minden alkalommal kiakadva az ilyen kérdések miatt, vagy ha menhelyen meglátok egy költözés miatt leadott kutyát. Egyszerűen nekem ez nem fér a fejembe.

2018. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

"Kedves 6-os válaszoló"!


Áruld már el nekem, hogy honnan tudod miért kell a kérdezőnek külföldre költöznie? Nyilván nem hobbiból teszi.



Ja, a másik "Személy szerint soha nem költöznék olyan helyre, ahova nem vihetem a kutyámat, előbb megyek vele együtt(!) az utcára, a híd alá ha minden kötél szakad."


Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Milyen könnyű szájhősnek lenni úgy hogy otthon ülsz és szosincs arról hogy meg kell válnod a kutyádtól. ÉS nem azért mert nem akarsz hanem mert nem kerültél még olyan helyzetbe hogy ilyen döntést kellene hoznod. Na meg persze, mennél a híd alá a kutyáddal. Mégis mivel etetnéd? Ez az igazi önzőség. Inkább laknál a kutyáddal a híd alatt és hagynád hogy éhezzen, mintsem keresnél neki egy olyan helyet ahol vigyáznak rá, etetik, itatják, szeretik, mert a szeretetből nem lesz mit ennie a híd alatt élő kutyádnak.


Rosszindulatú vagy, mélységesen szégyelld magad..

2018. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves 25-ös!

Elolvasnád az előző válaszomat?

Nem fogom szégyellni magam, nekem ez a tapasztalatom és a véleményem. Ha x-nek, y-nak és nekem is sikerült, másnak is sikerülhet a kutyával együtt költöznie. Nekem kutya nélkül új életet kezdeni pont ugyanolyan, mint a gyereked nélkül. A híd dologról meg szálljatok már le, csak annak érzékeltetéséül írtam, hogy semmi esetre sem mondanék le végleg a kutyámról.

2018. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Ezt utalom a Gyakori kerdesekben: nem a kerdesre feleltek.Nyilvan magaval vinne a kerdezo, de nem lehet.Nem sok ertelmes tanacsot kapott.Aki meg nem volt ilyen helyzetben az konnyen vagdalodzik a szavakkal.A kerdezo meg jol eltunt.Erdekwlne a kutyus sorsa.
2018. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Már újra együtt a család :)
2021. júl. 2. 01:50
 29/29 A kérdező kommentje:
Anno nem igazán akartam abban a helyzetben belemenni abba a felesleges magyarázkodásba, mert miért is kellett volna megérteni a helyzetet. Mostmár kimásztam a bajból. Leírtam, hogy nem volt választásom, mennem kellett. Egy barátom végül mégis át tudta venni a házat szerencsére, és belement, hogy gondozza a kutyát. 1-2 havonta jártam haza látogatni. Elteltek az évek, minden megoldódott, és úgy látom, hogy a kutyám már annyira azért nem haragszik, jóval megértőbb, mint egy-két ember :))
2021. júl. 2. 02:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!