Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne kitérni a "törzsk...

Hogy lehetne kitérni a "törzskönyves? " kérdés elől?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép kutyám, aki "fajtatiszta", tisztában vagyok vele hogy ez jogi fogalom és csak a törzskönyves kutyákat illeti, ő nem az. Igen, tudom hogy fajta jellegű keverék. Ennek ellenére a megkérdezik milyen fajta, elmondom hogy xy, és nem megyek bele ebbe a fajta jellegű keverék témába, mert a legtöbb ember azt se tudja mi az.


A lényeg, hogy időről-időre agyon dicsérgetés után rákérdeznek, hogy törzskönyves-e. Igazából nem szeretem ezt a kérdést, mert egy idegennek, vagy távolabbi ismerősnek nem értem miért fontos ez, hogy van-e törzskönyve, másrészt rossz érzés ilyenkor elkezdeni magyarázni hogy nincs neki, és belemenni ebbe a témába.


Így azon gondolkoztam hogy ti mit válaszolnátok rá? Mármint van valami kitérő vissza-válasz amivel ezt le lehetne szerelni? Gondolok ilyesmire hogy ha rákérdeznek visszakérdezzek hogy miért, minek látszik? Vagy nem tudom. Nem akarom, hogy az emberek ezzel legyenek elfoglalva, ahogy én se vagyok elfoglalva vele és nem is érdekel, így imádom a kutyámat is és valahogy azt várom hogy mást se ez érdekelje amikor meg akarja simogatni...

Esetleg valaki van ilyen helyzetben?



2018. jún. 9. 16:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
1-es, csak kíváncsiságból, milyen fajta? :D
2018. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell ilyen sznob társaságba járni. Ennyi!

Amúgy te jobban szégyelled, hogy fajtajelegű a kutyád, mint ahogy az bárkit is érdekelne. De. Legközelebb majd fizetsz egy törzskönyvesért, s nem lesz ilyen hatalmas gondod!

2018. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
73%

"Azért nem kezdem mint mondtam azzal hogy "erősen fajta jellegű keverék" mert baromi fajtatisztának néz ki és egyből megváltozik egy bizonyos embertípusú gazdik hozzáállása hozzám. Ami szerintem elég bunkó és indokolatlan dolog csak azért, mert nincs törzskönyve a kutyának. Kicsit olyan érzés hogy akkor már nem is méltó arra hogy simogassák vagy hagyják a kutyájukat játszani vele."


Ja értem, hát ez valóban szomorú, de akkor akiről azt gondolod, hogy ilyen azt kerüld el... Azért Magyarországon még mindig összességében több a szaporított és menhelyik keverék tulaj, mint a TK-s kutya tulaj.

Keresd előbbiek társaságát, ha az neked kellemesebb. :)

2018. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%

Én is ismerek olyan gazdát aki szerint ha valakinek nem törzskönyves a kutyája, az már nem is bánik jól vele, csak dísznek van, biztos szaporítós stb. Szerintem az ilyen emberek véleménye ne bántson. Legyél büszke a kutyádra, akárhonnan származik. Ha valaki megkérdezi, vágd rá természetesen, hogy nem, és ha húzza a száját egyszerűen hagyd ott. Csak a kutyáját sajnálom, akit emiatt nem enged veletek játszani.


Sokan meg biztos nem rosszindulatból kérdezik, csak tetszik nekik és kíváncsiak. Az ilyen emberekkel már inkább érdemes beszélgetni.

2018. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
70%

"igen, miért?"

És a téma lezárva, nagyobb dologba is szokott az ember szemrebbenés nélkül hazudni.

2018. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

10 évesen, 10 éve kaptam az első kutyámat, a szüleim akkor úgy gondolták, h nem fognak 120000-et kiadni egy kutyára, szóval nem lett tk-e.

Versenyszerűen sportoltam vele, most pedig már a másik kutyámmal és soha senki nem cs*szett le, h nincs tk-e.

A másiknak pedig már van és őt mindenki lekeverékezi.

Szerintem, ha annyit válaszolsz, h "sajnos nincs neki" és megfelelő megbánó arcot vágsz, nem fogják tovább forszírozni a témát.

2018. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

12# nem szégyellem, de nem hiányzik hogy valaki bunkó viselkedése rányomja a napomra a bélyeget, mint ahogy most a te hangnemedből is az jön le hogy a törzskönyves kutya a kutya, a fajta jellegű pedig a legutolsó szaporítós dög. Nem azért nem kennelből hoztam mert nem lett volna rá pénzem, de ebbe nem megyek bele, ez ennél a fajtánál bonyolult, sajnos a kennelekben a kutyák teljesen rámentek a beteges show vonalra és a munka vonalasak pedig csak versenyszerű sportra, tenyésztésre vagy külföldre adnak el kutyát.


Szerencsére azért a gazdik többsége nem foglalkozik ilyesmivel csak az a hányad akiknek a törzskönyves kutya a kutya, de amilyen lelkis vagyok az azok bunkózása is rosszul tud esni az embernek. Hovatovább, mivel munkakutyám van volt aki miután kiderült hogy nem törzskönyves ilyeneket kezdett el hozzám vágni hogy biztos csak dísznek van meg nem való nekem ez a kutya, nem foglalkozok vele és nem képeztetem. Ezt persze mind abból szűrte le hogy nem törzskönyves, véletlenül se abból hogy már két órája ültem a futtatóban vele és aznap már 5 km-t futtatva lett reggel a kutya, amikor hazamegyünk meg még szellemileg fárasztva van...

2018. jún. 9. 18:08
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Kamu duma, hogy nem érdekel...

Nekem is van "szaporítós" mudim, tanyáról hoztuk el, állatok mellől. És tőlem is kérdezték már, hogy törzskönyves-e és simán megmondtam, hogy nem. Mert pont nem érdekel, hogy ki mit gondol és mond. Ha olyat mond ami nagyon nem tetszik legfeljebb elküldöm a francba. De nem szokott ebből ekkora ügy lenni, a kutyák 3/4-e tk nélküli. Előbb mondják rá egy tk-s kutya gazdájára, hogy snob mint, hogy a tk nélküli kutyát vagy a gazdit megszolják. Rossz társaságba jársz, ha ez akkora gond mint amekkorát csinálsz belőle.

2018. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is ha rákérdeznek mond azt az elején, hogy keverék, és le is van zárva a tèma. Ha azt válaszolod, hogy németjuhász és aztán kérdeznek rá a törzskönyvre, tényleg lehet, hogy a tenyésztő miatt érdeklődnek. Szerintem amúgy se a kutyát sajnálják le, hanem sokan már nem támogatják a szaporítást, és ez ül ki az arcukra.
2018. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
5%

Először is: lehet fajtajellegű keveréked törzskönyves szülőktől, például, ha nem vállaltad az ivartalanítást, és ezért nem adták ki a törzskönyvet. Ez odáig fajulhat, hogy a játszótéren megkérdezik, hogy "milyen szép kutya, miért nem viszed kiállításra". Mindhárom szempont fontos lehet, és érdemes is tudni róla.

Szempont lehet, ha a tenyésztőtől veszed például a tápot, és olcsóbban kapod, ha kiemelt akció van.

Vannak fajták, ahol hagyományosan magas a törzskönyvvel nem rendelkező egyedek presztizse is, ilyenek lehetnek például a drótszőrű, vagy a más nehezen fésülhető fajták.

2018. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!