Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne kitérni a "törzsk...

Hogy lehetne kitérni a "törzskönyves? " kérdés elől?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép kutyám, aki "fajtatiszta", tisztában vagyok vele hogy ez jogi fogalom és csak a törzskönyves kutyákat illeti, ő nem az. Igen, tudom hogy fajta jellegű keverék. Ennek ellenére a megkérdezik milyen fajta, elmondom hogy xy, és nem megyek bele ebbe a fajta jellegű keverék témába, mert a legtöbb ember azt se tudja mi az.


A lényeg, hogy időről-időre agyon dicsérgetés után rákérdeznek, hogy törzskönyves-e. Igazából nem szeretem ezt a kérdést, mert egy idegennek, vagy távolabbi ismerősnek nem értem miért fontos ez, hogy van-e törzskönyve, másrészt rossz érzés ilyenkor elkezdeni magyarázni hogy nincs neki, és belemenni ebbe a témába.


Így azon gondolkoztam hogy ti mit válaszolnátok rá? Mármint van valami kitérő vissza-válasz amivel ezt le lehetne szerelni? Gondolok ilyesmire hogy ha rákérdeznek visszakérdezzek hogy miért, minek látszik? Vagy nem tudom. Nem akarom, hogy az emberek ezzel legyenek elfoglalva, ahogy én se vagyok elfoglalva vele és nem is érdekel, így imádom a kutyámat is és valahogy azt várom hogy mást se ez érdekelje amikor meg akarja simogatni...

Esetleg valaki van ilyen helyzetben?



2018. jún. 9. 16:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van?


Az enyém mentett, és így is szoktam mondani: "ő egy mentett vizsla"

2018. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém staffi, de nem törzskönyves - menhelyről van. Ezt meg is szoktam mondani, ha megkérdezik, ennyi.

Ha meg fajtatiszta kutyát szeretnék venni, akkor alap, hogy nem veszek tk.nélkül (volt olyanom is).

Neked nem számított, hogy fajtatiszta-e vagy csak úgy néz ki, akkor most mit számít, hogy más mit mond. Vállald fel, ha megkérdezik, hogy nem, nem törzskönyves. Ennyi.

2018. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Platypus ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik valójában nem a kutyád pedigréjére kíváncsiak, hanem a szaporításhoz, felelős kutyatartáshoz való hozzáállásodat akarják felmérni ezzel a kérdéssel. Nagyon sokat elárul a gazdáról a kapott válasz. Nem mindegy, hogy az "nincs neki, mentett kutya", vagy "lehetne, de nem kértük mert drága lett volna" esetleg "nincs, mert mi nem akarunk kiállításon flancolni". Aki az elsőre húzza a száját, az szégyellje magát. Ha nálad is ez a helyzet, akkor javaslom a "nincs neki, az apja macska volt" választ.
2018. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%
Számtalanszor akarták megvenni a kutyámat, fedezni vinni, kérdezték melyik kennelből való, nem hitték el, hogy nem törzskönyves. Büszkén vállalom hogy mentett kutya, mindig azt mondom "xy jellegű keverék". Egyáltalán ne érdekeljen mások véleménye, de majd belejössz a kutyázás ilyen. Valaki mindig beleköt valamibe, mindig jobban tud valamit...
2018. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
58%
#20. Te mit szívsz?
2018. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
34%
Mondd meg, hogy nincs törzskönyve. Aki megdicséri, majd ezt hallva elkezd visszakozni, azt legközelebb jobb lesz elkerülni, mert az az ember szűk látókörű. Ennyi. Szerintem az még külön elismerésnek is számít, hogy egy nem törzskönyves kutyát ennyire dicsérnek.
2018. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem leszek népszerű, de ha nem mentett és jó volt megvenni tk nélkül, akkor nem értem ezt a kiakadásod. Egy mudi egyébként sem egy pomerániai árkategória, de még egy retrieveré sem. Csak zárójelben megjegyzem, hogy potom pénzekért (a többi kutyafajtához képest) teljesen korrekt mudit lehet venni.


Ha nincs tk-ja, akkor ne hazudd azt, hogy van neki. Mert nagyon kellemetlen lesz, amikor megkérdezik, hogy melyik kennelből van, ki a tenyésztő, kik a szülei, kiállításra jártok-e, melyik genetikai szűrést tartod a legfontosabbnak, stb stb. Az nem kifogás, hogy show vagy munkavonal, a tenyésztőtől származó kiskutyához jár a tk és pont, de megkérdezhetsz bármilyen munkás tenyésztőt.


Hogy nem dicsérnek agyon, hogy nem kennelből van a kutyád? Amíg manapság napi szinten azzal szembesül az ember, hogy úgy szaporítanak undorító módon az emberek, ahogy csak lehet és hogy jó pénzt kaszálnak az állatok kihasználásából, addig valószínűleg azt is fogják gondolni, hogy a te kutyád is ilyen helyről van és hogy ezt a tevékenységet te támogattad. Ez az amit elítélnek az emberek, nem magával a kutyáddal van bajuk.


Nem azért írom ezt, mert én egy sznob kivagyi akárki lennék. A környékünkön a kutyák 99%-a szaporítótt, de sose volt ebből a tk témából vita. Csak az az elszomorító, amikor az extra mini yorki megnő egy 15 kilós borjú méretű terrierré, vagy hogy a havanese 3 évesen mindkét szemére szürkehályogos lett, a 6 éves tacskó meg lebénult egyik napról a másikra, a pár hónapos francia bulldog meg menni nem bír, mert 3 méter után már fuldokolva hörög.

2018. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
27%

Lehet fajtatiszta törzskönyv nélkül is, csak nem bizonyítható. Mondd meg szerintem is, hogy nincs törzskönyve, és emiatt nem tudhatod 100%-ra, hogy tisztán abból a fajtából áll a vérvonala. De ő ilyen jól sikerült, és köszönöd a dicséretet.


Ha "felmérés" a másik kutyás részéről, hogy mennyire vagy benne a témában, és mennyire tudod hogy megy ez tks-szaporítós dolog, akkor sem kell hazudni, ha mentett az úgyis teljesen oké, de ha szapis kutya akkor is elmondhatod, hogy beleestél ebbe a csapdába, de már tudod, hogy nem helyes a szaporítók támogatása. Az írásod alapján úgy tűnik érted miről van szó.

Rengeteg kutyásnak van tk nélküli kutyája először, és sokszor az ő hatására szeretnek bele az adott fajtába, amiből a következőt már kennelből hozzák.


Ha valaki emiatt lenéz az az ő szegénységi bizonyítványa. A kutya ettől nem kevesebb, akár keverék akár nem. Ha benned csalódik úgymond akkor ahogy fentebb írtam, meg tudod magyarázni, hogy miért nem törzskönyves kutyát választottál.


Felénk is max 10%-a törzskönyves a kutyáknak, nem is téma, mindenkinél az a természetes, hogy húszezerér' hozták valahonnan. Persze a legtöbb fajtajellegű, nem egyértelmű mix, mert a látszat azért fontos nekik.

2018. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy FAJTAtiszta, hiszen kutya! Alapfogalmakkal nem vagy tisztában.
2018. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
68%

29-es, el vagy tévedve, a FAJtiszta a pontatlan meghatározás, FAJTA viszont rengeteg van.


A fajtiszta miatt sem értem, hogy miért esik mindenki a másik torkának, kiejteni is kellemesebb, meg hát nyilván nem egy zebra alól kotorták ki a kutyust, de mindegy.

2018. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!