Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már 3 szor támadott meg az utcában lévő kutya,miközben kutyát sétáltattam.Ma volt a harmadik.A kutyám 10-12kg és felemeltem de így is beleharapott csak a szőrét tépte ki mivel hosszú szőrű kutyám van.A kutya engen nem bántott csak ahogy ugrált összekapart,de a kutyám akarta bántani.Ez a kutya miatt lett agresszív a többi kutyával szemben mivel fél hogy megtámadnak minket.

Mit lehet tenni??

Másfele nem tudom kivinni a kutyát sétálni,mert zsákutca.A gazdái mind3 szor kint voltak és látták,persze rászóltak.

Most mit mondjak nekik,hogy neveljék meg a kutyát??nem akarok velük rosszban lenni.

Mit tehetnék ha jön a kutya támadni?Tudom nem helyes felemelni,de azt sem szeretném ,hogy megtépje őt.

Vagy esetleg ha ők nem tesznek semmit kihez fordulhatunk?

(A támadó kutya nagytestű)


2018. jún. 10. 19:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg rendesek lennének akkor megfognák a vad kutyájukat és nem engednék kint garázdálkodni. De tegyük fel rendesek,viszont végtelenül buták. Akkor elbeszélgetsz velük a szintjükön hogy a te kutyád nem harcikutya gyakorló társa se nem zsákmányállat és ha még egyszer kint látod a kutyát akkor feljelentést teszel kutyával való veszélyeztetés címén ,vagy az itt is ajánlott gázsprayt alkalmazod az ebre.Lehet választaniuk kell,de talán sikerül majd bent tartani azt a kutyát a telkükön.
2018. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kéne egy telefonos kísérő, felvenni videóra. Az sose árt.
2018. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazi kérdés? Van ember a világon, akinek a kistestű kutyáját újra és újra megtámadja ugyanaz a nagy kutya, már fel kell kapni, hogy ne harapja torkon, és akkor azzal van elfoglalva, hogy nem akar rosszban lenni a gazdáival? Ember, én imádom a kutyákat, meg jóban vagyok (voltam) a szomszédommal, de mikor a neveletlen dögje lesből támadva-ugatva rontott felénk, úgy rátapostam a mancsára, hogy azóta is nagy ívben kerül minket. Te elsősorban a kutyádért vagy felelős, és ha őt támadják rendszeresen, akkor ne a jó haveri kapcsolattal legyél elfoglalva.
2018. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj a hatóságokhoz. Olyan nincs, hogy nincs mit tenni.

Tele a hócipőm az ilyen idióta gyökerekkel, mint ennek a kutyának a gazdái, az ilyenek járatnak le minket, normális kutyásokat is. Fel tudnám őket rúgni. Ha meg annyira jó emberek, mint mondod, akkor megkéred őket, hogy a kaput zárják, hogy a kutyájuk ne lófráljon kint az utcán.

2018. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem jó emberek! Ha hagyják hogy a kutyájuk rád támadjon, hogy nevezheted jó embereknek? Te mindenben ilyen szerencsétlen vagy?Mindenben hagyod hogy eltiporjanak? És még te nevezed őket jónak? Az eszem áll meg.Én biztos megmondanám, ha nem tartják bent a kutyájukat, feljelented.Ilyen emberekkel minek jóban lenni?Miért ők a fontosabbak neked a kutyádnál meg önmagadnál?
2018. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem fontosabbak nekem,csupán csak nem szeretnék senkivel rosszban lenni.

Még csak 16 vagyok,nincs se gyerekem se uram.

Holnap beszélek velük,egyébként mindig a tesómmal megyek sétálni csak mihaza szaladtunk valamiért és akkor történt a mai.

2018. jún. 10. 20:47
 17/22 anonim ***** válasza:
Beszélj a gazdákkal! Kérd el a telefonszámukat, és beszéljétek meg, hogy felhívod őket, amikor mész sétálni a kutyával, hogy akkor fogják meg az övéket. Figyelmeztesd őket, hogy előbb-utóbb embert is megharaphat a kutyájuk, ha nem nevelik meg, tanácsold, hogy vigyék kutyaiskolába! Próbáljatok meg időt keresni, hogy összebarátkoztassátok a két kutyát sok jutalomfalattal! Illetve te is próbálj meg az ő kutyájukkal összebarátkozni, hogy hallgasson rád. Ha nem akarod a kutyájukat lefújni paprikasprayvel, legyen nálad valamilyen finom falat, próbáld meg lekenyerezni.
2018. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg a kutyának, hogy ki a főnök.


Húzd ki magad, nézz mélyen a szemébe (kutyádat tartsd magad mögött) és kiálts rá. (Tűnés, félre, kusti, ami tetszik)


Nekem a szomszéd erdélyi kopója próbált nekem jönni, lány létemre olyan huszáros "Hej!"-t rikkantottam rá, hogy hamar meggondolta magát :D

2018. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

ha téged nem akar bántani, fogd meg a másik kezeddel.

nekem is már támadta meg a kutyámat a csapattársam kutyája(kutyás sport) és ugye pl egy országos bajnokot nem fogok én sem rugdosni, de még ordítani se nagyon fogok vele, így inkább csak max megfogom a kutyát.


Esetleg megpróbálhatnál összehaverkodni vele, persze nem a támadás pillanatában, hanem kutya nélkül majd esetleg kutyával.

Előfordult már velem, hogy egy kutya a kiskutyámra kirohant és rátámadott és fel kellett h rúgjam, de pár hónap múlva pedig csak megszaglászta (bár elég dominánsan).

2018. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Te a saját kutyádért vagy felelős! Őt kötelességed is megvédeni! Zavard el a másik kutyát vagy fújd le paprika spray-el. Utólag pedig majd beszélgetsz a gazdákkal. De ne várd meg, amíg ennél komolyabb baja lesz a kutyádnak!
2018. jún. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!