Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már 3 szor támadott meg az utcában lévő kutya,miközben kutyát sétáltattam.Ma volt a harmadik.A kutyám 10-12kg és felemeltem de így is beleharapott csak a szőrét tépte ki mivel hosszú szőrű kutyám van.A kutya engen nem bántott csak ahogy ugrált összekapart,de a kutyám akarta bántani.Ez a kutya miatt lett agresszív a többi kutyával szemben mivel fél hogy megtámadnak minket.

Mit lehet tenni??

Másfele nem tudom kivinni a kutyát sétálni,mert zsákutca.A gazdái mind3 szor kint voltak és látták,persze rászóltak.

Most mit mondjak nekik,hogy neveljék meg a kutyát??nem akarok velük rosszban lenni.

Mit tehetnék ha jön a kutya támadni?Tudom nem helyes felemelni,de azt sem szeretném ,hogy megtépje őt.

Vagy esetleg ha ők nem tesznek semmit kihez fordulhatunk?

(A támadó kutya nagytestű)


2018. jún. 10. 19:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A jegyzőnél tehetsz panaszt. Fotózd le, amikor kint van a kutya. Én is ismerek "rendes embereket", de amikor az én pórázon lévő német juhászomra ment rá a 3 kutyája, akkor bizony elgurult a gyógyszerem. Az hagyján, hogy ott rúgtam a kutyáit ahol értem, de megmondtam, hogy ha a kutyámnak 1 szőrszála is meggörbül, akkor őket is nagyon fejbe fogom rúgdosni. Én is kutyabolond vagyok, de a sajátom a legfontosabb, nem èrdekel kivel kell összevesznem miatta, ha valaki bántja akkor nem fogom annyiban hagyni.
2018. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vagy szólj a gazdának, ha jó fej ha nem, hogy nevelje a kutyáját. Vagy ha rendszeresen előfordul, szerintem be lehet jelenteni valahova. Ha pedig egyedül vagy és megy feléd a kutya és támad, akkor csak erősen és határozottan hajolj kicsit fölé, és üvölts rá egy nagyot. Zavard el. Ne üss rá, ne fújd le, és ne fuss el. Ne bántsd, nem a kutya hibája, hogy agresszív lett, hanem elsősorban a gazdáké. Próbálj velük beszélni. Ez nem normális.
2018. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!