Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem a kutyánk hülyének...

Szerintem a kutyánk hülyének néz minket. Vélemény/tanács?

Figyelt kérdés

Nem régóta van meg, utcáról mentett puli+valamilyen keverék kutyus, kb. 2 éves lehet. A lényeg, hogy még kutyaháza sincsen, szóval esőben beengedjünk az előszobába, van ott kialakított kis helye, kb. 2. megmutatásra tudta is, h az övé. Azt is pár rászólás alatt megtanulta, hogy konyhába, szobákba nem mehet. Namost nyáron sokszor nyitva hagyjuk az ajtót, mire a kutya (ha bent vagyunk) automatice bejön, és elfoglalja a helyét. Megbeszéltük h ez így maradhat, hiszen mi mondtuk neki “anno”, szerencsétlen nem tudhatja, h időjárás függvénye lett volna a bejárás. Egyébként kinti helye is van, árnyékos, de még nem fedett. Na most az van, hogy kiküldeni sem tudjuk, ha becsuknánk az ajtót, mutatom és mondom, h kifelé, a kutya meg konkrétan tojik rám. Ül a helyén, csóválja a farkát, és vigyorog. Én nehezen hiszem, hogy egy ilyen okos, értelmes kutya nem érti, hogy mit akarok ilyenkor, úgyhogy megfogtam a grabancánál, és kihúztam. Mondtam, h marad, ajtó becsuk. Férjem totál kiakadt, hogy szegény kutya csak nem érti, hogy mit akarok, és ez így kegyetlenség (merthogy nyüszögött közben)... Vannak még ilyen dolgai, pl. alapból tudni szokta, hogy “ül”, de ha nincs kedve, nem hallgat rá. Ilyenkor az orrárra csapok, szigorúbban rászólok, mutatom, “ül”. Egy-két “ütés” után csinálja, férjem szerint meg verem a kutyát. Ugyanez van a “fekszik”-el, meg a felugrálásra a “nem”-el.

Egyrészt azért írtam ki a kérdést, hogy megerősítést/ellenvetést kapjak, másrészt ha valaki tudna olyan módszereket ajánlani, ahol nem kell “verni” a kutyát, és hallgat rám, szívesen veszem. Nagyon szeretném már pl. sétálni vinni, de hát amíg ilyen alap dolgokban nem hallgat rám, addig nem igazán merem (persze gugli a barátom, de egyrészt ahány oldal annyiféle tipp, másrészt személyes tapasztalatot olvasni szerintem célszerűbb, mint általánosságokat innen-onnan...)



2018. jún. 11. 11:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Komolyan bárki szerint az jó, hogy ha egy kutya nem ül le ráverek az orrára?


Mondjuk nyomd le a fenekét a földre, ha nem csinálja meg másodjára sem. Mert az, hogy alapból szokta tudni, az nem azt jelenti, hogy 100%osan tudja mit vársz tőle.


Ez ugyanúgy vonatkozik az összes többi parancsra. Akkor büntess, ha már tudod, hogy a kutya egyébként stabilan tudja amit akarsz tőle, de tényleg nem akarja megcsinálni.

2018. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Ja és még valami: Attól hogy otthon leül, és lefekszik, kint séta közben kb 90%, hogy nem fog elsőre. Új ingerek, ismeretlen környék... ezt kint is gyakorolni kell.


Ne legyél türelmetlen.

2018. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
Abba kéne bele rúgni, aki ezt leírta.Kérdező, kutyasuliba vidd el, de youtube tele van videóval, ami tud segíteni, nézd meg.Ha nem ül le, ne az orrát üsd, hanem a seggét told le, erélyesen, nem durván, de határozottan. Fekvés ugyan ez, csak váll-hátrészt told le,meg fogja érteni idővel.Ha jól csinálja, sok dicséret, akár jutalomfalat menjen neki.
2018. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha puli vérvonal is van benne, akkor tudnod kell, hogy a puli egy kis konok, makacs fajta.

Nekem két pulim is volt, mostanra már csak egy, mert a másik 18 éves korában meghalt.

Micsoda ötlet verni a kutyát! Különösen az orrát, ami az egyik legérzékenyebb szerve!

Életemben nem vertem egyetlen kutyát sem, mégis minden kutyám (több is volt) tudta, hogy mit várok el tőle.

A pulik voltak mindig is a legnehezebben nevelhetőek, dacára annak, hogy az egyik legértelmesebb fajta.

A titok a következetesség, a türelem és a rendszer!

Ha mindenáron fenyíteni akarod, akkor egy összetekert újsággal üss a fenekére, mert a kutya így is felfogja a "bántást", nem kell neki testi fájdalmat okozni. Számára a kezed simogatásra való, nem ütésre.

Ha vered és ordibálsz vele, soha nem fog kialakulni az a kapcsolat, hogy saját elhatározásából fogad neked szót, mert imád és örül, ha a kedvedre tehet.

Ha képtelen vagy ezt magad megvalósítani, akkor valóban marad egy minőségi kutyaiskola, ahol szakember segítségével elsősorban téged fognak tanítani a helyes bánásmódra.

2018. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

A kutya nem hülyének néz, hanem csak nem kommunikálod felé az ő szintjén érthetően, hogy mit akarsz. A sokat ütögeted őt, nem kizárt, hogy félelmében blokkol le, mikor ráüvöltesz.


Hanem ennél is érdekesebb, hogy milyen nőnek lát a férjed. Szerintem kasztrálod őt a kirohanásaiddal. Te nem jó gazda vagy, csak egy nagyon türelmetlen és agresszív némber.

2018. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Befogadtatok egy kutyát, akivel üvöltözöl, vered a pofáját, és még egyszer sem vitted sétálni. Te milyen ember vagy? Milyen irányba fogsz menni, ha már így kínzod, csak mert hatalmad van felette? Mit érzel, mikor ütöd, mikor nyüszög?
2018. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kis dolgokkal kell kezdeni, onnan haladni az egyre nagyobbak felé.
2018. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
A kutyákhoz türelem kell, az ütögetést szerintem hanyagold, mert a kutya nem fogja megérteni. Ahogyan előttem is írták, én is a pozitív megerősítés mellett állok. Próbáld meg kajával, ha jól csinálja jutalom, dicséret. Ha nem csinálja, türelem és addig próbálod amíg nem sikerül. De ehhez kitartás kell.
2018. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, nem tudok mindegyikre egyenként reagálni, csak összegezném a dolgokat...

Természetesen nem élvezem, ha “megütöm” a kutyát, ha ilyen - pár válaszoló szemében - állatkínzó lennék, akkor be sem fogadtam volna... pontosan ezért tettem fel a kérdést, mert saját bevallásom szerint sem értek a kutya neveléséhez, a férjem meg még annyira sem, és ahogy írtam is, szerettem volna fenyítéstől mentes, de hatásos nevelési módszereket hallani...

Pár válaszban meg is kaptam, amit köszönök szépen! Am a “lenyomom a fenekét, miközben mondom, h ül” nekem annyira evidens volt h le sem írtam - bocsi -, de ez után sem sikerült, a kutya sztem azt hitte, h dögönyözni akarom, mindent csinált, csak nem ült le.

A jutifalis módszer viszont bevált, már ott tartunk, hogy szépen ülve megvárja, amíg kaját teszek a tálba, és csak akkor eszik, ha azt mondom “tied” (az állatkínzónak titulálóknak; nem szeretném, ha minden xart elfogadna mindenkitől, és esetleg megmérgezzék... csak akkor egyen, ha én/férjem azt mondjuk. Bocs.)

A sétálásról; nem mertem elvinni, amíg alapvető dolgokban nem hallgat rám, ezt az állatkínzós vélemények hatására feladtam... mostanában elviszem heti 2-3-szor, de szegénykém még mindig nagyon húz (ilyenkor persze hívom, ül, simi, mehetsz), és kb. megfolytja saját magát a nyakörvvel... márpedig azt szeretném, hogy hallgasson rám, ha hívom jöjjön, stb... nem azért, mert nekem qrva nagy dolog uralkodni egy kutya felett, hanem azért, mert nem szeretném, ha pl. elütné egy autó, vagy összeverekedne egy másik kutyával. Sőt, olyan durva távlati terveim vannak, miszerint egy közelben lévő réten szeretném majd (ha hallgat rám!) levenni róla a pórázt... tudom, szívtelen gheci vagyok. Szal az “engedelmesség” még mindig nem megy, próbálok következetes lenni, pl. kereszteződésnél leültetem, de egyszerűen nem várja meg, h “mehetsz”, már rohan is... most úgy vagyok vele, hogy talán szoktatnom kell a sétához, h ne alkalmankénti jutalomnak (???), hanem természetes dolognak vegye, talán egy idő után nem vonja el ennyire a figyelmét, és akkor tanítani is tudom majd... szerintetek! Am. Amikor épp hallgat rám, akkor jutalmazom, dícsérem, stb., de egyenlőre nem látom eredményét - remélem, majd fogom. Mindenesetre köszönöm a segítő válaszokat.

2018. júl. 6. 17:15
 20/21 A kérdező kommentje:
*szerintetek! - itt kérdőjelet akartam tenni... szóval: szerintetek? :)
2018. júl. 6. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!