Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem a kutyánk hülyének...

Szerintem a kutyánk hülyének néz minket. Vélemény/tanács?

Figyelt kérdés

Nem régóta van meg, utcáról mentett puli+valamilyen keverék kutyus, kb. 2 éves lehet. A lényeg, hogy még kutyaháza sincsen, szóval esőben beengedjünk az előszobába, van ott kialakított kis helye, kb. 2. megmutatásra tudta is, h az övé. Azt is pár rászólás alatt megtanulta, hogy konyhába, szobákba nem mehet. Namost nyáron sokszor nyitva hagyjuk az ajtót, mire a kutya (ha bent vagyunk) automatice bejön, és elfoglalja a helyét. Megbeszéltük h ez így maradhat, hiszen mi mondtuk neki “anno”, szerencsétlen nem tudhatja, h időjárás függvénye lett volna a bejárás. Egyébként kinti helye is van, árnyékos, de még nem fedett. Na most az van, hogy kiküldeni sem tudjuk, ha becsuknánk az ajtót, mutatom és mondom, h kifelé, a kutya meg konkrétan tojik rám. Ül a helyén, csóválja a farkát, és vigyorog. Én nehezen hiszem, hogy egy ilyen okos, értelmes kutya nem érti, hogy mit akarok ilyenkor, úgyhogy megfogtam a grabancánál, és kihúztam. Mondtam, h marad, ajtó becsuk. Férjem totál kiakadt, hogy szegény kutya csak nem érti, hogy mit akarok, és ez így kegyetlenség (merthogy nyüszögött közben)... Vannak még ilyen dolgai, pl. alapból tudni szokta, hogy “ül”, de ha nincs kedve, nem hallgat rá. Ilyenkor az orrárra csapok, szigorúbban rászólok, mutatom, “ül”. Egy-két “ütés” után csinálja, férjem szerint meg verem a kutyát. Ugyanez van a “fekszik”-el, meg a felugrálásra a “nem”-el.

Egyrészt azért írtam ki a kérdést, hogy megerősítést/ellenvetést kapjak, másrészt ha valaki tudna olyan módszereket ajánlani, ahol nem kell “verni” a kutyát, és hallgat rám, szívesen veszem. Nagyon szeretném már pl. sétálni vinni, de hát amíg ilyen alap dolgokban nem hallgat rám, addig nem igazán merem (persze gugli a barátom, de egyrészt ahány oldal annyiféle tipp, másrészt személyes tapasztalatot olvasni szerintem célszerűbb, mint általánosságokat innen-onnan...)



2018. jún. 11. 11:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

A kutyád az orrodnál fogva rángat téged. Érzi, hogy nem vagy elég következetes és ezt kihasználja. Azt hiszi, hogy ő a falkavezér és neki mindent szabad. A verés csak arra jó, hogy a kutyád teljesen ellened fog fordulni. Ha nem akar kimenni a házból, mikor te ki akarod rakni, akkor ne csináld azt, hogy jó nem érdkel maradj ha ilyen makacs vagy. Nem adhatod fel! A kutyának kell meghunyászkodnia és nem neked. A sétával kapcsolatban. Ha húz, te megállsz és addig nem mész tovább amíg nem laza a póráz. Ha 60x kell megállnod egy séta folyamán, akkor 60x fogsz megállni.

Csak és kizárólag akkor dícsérd ha nyugodt a kutya. Ha izgatott, feszült vagy engedetlen ne dícsérd, ezzel csak összezavarod.

Ha teljesen kilátástalan a helyzet és tényleg olyan nagyon kezelhetetlen lenne - még azután is ha képes leszel végre következetesen bánni vele - akkor nincs más választás mint a nem túl népszerű, de annál hatásosabb "elektromos" nyakörv. Ez a kutyának nem fáj pusztán rezgést fog érezni és kellemetlenséget. Semmiképpen nem okoz fájdalmat. Inkább arra használják, hogy kizökkentsék a kutyát egy hangulatból, amiben te éppen nem akarod, hogy benne legyen. Például mikor séta közben túlontúl izgatott és folyamatosan húz és rángat, akkor kicsi rezgés, visszavezeted magad mellé és ha lenyugodott mész tovább. Ha újra húz ezt megismétled.


A férjeddel pedig értesd meg, hogy egy kutyáról beszélünk és nem egy 5 éves gyerekről. Ha folyton megvédelmezi a kutyát mikor te nevelnéd a kutya össze fog zavarodni és kezelhetetlen lesz. Ha a férjed nem bírja megnevelni, akkor legalább ne szóljon bele a te nevelési stílusodba.

2018. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!