Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 16 éves fiamnak szeretnék...

A 16 éves fiamnak szeretnék venni egy kutyát. Olyan kutyát szeretnék fajtát keresek amelyiket könnyű tanítani, és amelyiknek nem gond hogx majd pár év múlva egy kis lakásba kell laknia. Milyen kutyát vegyek neki és milyen tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem a fiaddal beszeled meg?
2018. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
A fiad szeretné a kutyát? Hány éves? Tisztában vagy vele hogy mivel gyerek, a te felelősséged a kutya? Neked kell nevelni és gondoskodni róla, az pedig hogy kis lakásban kell élnie nem gond, ha megfelelően lemozgatjátok minden nap, de ehhez az kell hogy a fiad erre alkalmas és kapható legyen. Tud a kutyáról? Meglepetésbe soha ne adj kutyát. Van egy álomfajtám, mégse örülnék ha valaki meglepibe beállítana egy kölyökkel. A kutya 15 évig az ember társa lesz, én szeretném kiválasztani a nekem megfelelő kölyköt. Szerintem beszélj a fiaddal és ketten keressetek egy megfelelő fajtát, majd tenyésztőt, megfelelő almot és végül a megfelelő kölyköt. De akár menhelyeken is szétnézhettek.
2018. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Másnak nem veszünk kutyát. Csak magunknak. A kutya a tiéd lesz, a vele járó felelősség és az összes költség is. A fiad 3-4 év múlva végleg kirepül, ideje, pénze, energiája nem lesz rá.
2018. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Középuszkár, szerintem ideális lakás kutya. Könnyen tanul, kis lakásban is szépen elvan, és nem jellemző rá a hiperaktívság. Másik jelöltem a whipet. Harmadik jelölt a menhely, mindenféle vérmérsékletű és méretű kutyájuk van.


Kölyök kutyával óvatosan, kétélű fegyver. Aki nem teljesen elszánt annak egy kölyök az első fél évben elvezeti a kedvét a kutyázástól, és egy életre megutálhatja.


Ne meglepetés kutya legyen, mindenképp legyen megbeszélve a fajtája. Az senkinek sem lesz jó ha az amit mi itt javasoljuk nemfog neki tetszeni. Mindenképp vedd figyelembe azt is, hogy majd nem akarja magával vinni a kutyát amikor elköltözik otthonról és rajtatok marad.

2018. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy fajtatiszta kutya ára 100 ezertől a csillagos ég

10-80 ezerig a szaporító kategória (persze nem csak az ár számít de laikusnak így könnyű elmagyarázni)

Menhelyeken, ideiglenes gazdiknál és fajtamentésnél is tudsz érdeklődni.


Azért eszetlenség belevágni, mert nem biztos hogy pár év múlva is ugyanúgy lesz ideje rá.


A másik, hogy ne a tudta nélkül vegyél kutyát. Lehet, hogy olyan fajtát választasz amelyet ő nem kedvel

2018. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ő milyet szeretne?


Egyébként uszkár. Könnyű tanítani, ideális lakáskutya.

2018. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
48%
Cocker spaniel.Nagyon aranyos , nem tul nagy, szeretheto kutyus.
2018. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%
Kis lakásba legfeljebb egy mini tacskot vagy csivavát, de inkabb semmilyet. Beszéld meg a fiaddal, bár valószínűleg a nyakadon marad majd a kutya.
2018. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!