Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton ugató kutyánk kikészít...

Folyton ugató kutyánk kikészíti a szomszédokat, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Egy éves mudi kutyánk van, kinti-benti. Idebent tök jól elvan, nem problémás. Elvan a gyerekekkel és a cicával is.

De kint érzi jól magát, nagy a mozgásigénye, meg hát el kell végezze a dolgát.


Reggel kiengedem, s míg dolgozunk, kint van az udvaron. Csakhogy mindenkit megugat keményen, aki elhalad a ház előtt. A szomszédok rühellik, visszhangzik az utcán az ugatása. Mit tegyünk, hogy neveljük?


Amúgy egészséges, oltott, harapni nem harap. Most lesz ivartalanítva nemsokára.


Köszi a válaszokat!


2018. jún. 21. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sètáltatjátol, lemozgatjátol? (csak mert nekem az jött le, hogy csak kiengeditek az udvarba) Szóval ha nem az legyen az első lèpès. Nem rombolja a kertet? Mert lehet szeparációs szorongás is. Visszakereshetsz règebbi kèrdèseket ezzel kapcsolatban.
2018. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
ultrahangos ugatásgátló, ugatásgátló nyakörv
2018. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ritkán sétál kint ez tény. Én holnaptól leszek hosszabb szabin, úgyhogy ez most menni fog. Amúgy nem gondoltam, hogy ez ennyire számít. Nagy a telek, sokat tud futkosni.


Ugatásgátló nyakörv :O Életemben nem hallottam ilyet. Már megérte kérdezni... rákerestem, igen, érdekes.


köszi nektek

2018. jún. 21. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Magában, árnyékát kergetve nem fog futkosni a kutya. Nem bolond. Feleadat kellene neki, környezetváltozás. Tanítsd, sétáltasd, játssz vele többet.
2018. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Munka kutya. Munka kell neki. Mit is dolgozol vele? Ez persze ironikus kérdés, hisz látom, hogy csak kerti tartozéknak van. De minek kellett ilyen kutya, ha nem vagy hajlandó az alap igényeit kielégíteni?
2018. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
18%
Erre van Texas államban egy nagyon jó megoldás, mégpedig a kutya műtéti úton történő elhallgattatása. Humánus módszer, a kutyának sem árt és a környezet is nyugodt.
2018. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Texasban 10 éves kortól lehet fegyvert tartani. Ne ezt vegyük már alapul! Itthon mellesleg ez állatkínzás és tilos.

Inkább a probléma okát kellene megszüntetni. Mudit arra találták ki, hogy napi 10-12 órát dolgozzon.

2018. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mudinál fajtajelleg, hogy ugat mivel terelés közben is csaholt egész nap. Éppen ezért nem is fogja abbahagyni bármennyit van dolgoztatva.

Erősen kötődik a gazdájához, ha az egyedűlhagyja attól csak ideges lesz és mégjobban ugat. Mindenképp szoktatni kell az egyedülléthez.

Megkell tanítani, hogy tiltásra abbahagyja az ugatást és amikor nekikezd minél elöbb leállítani. Ha elég sokat van gyakorolva kordába lehet szorítani az ugatást. De teljesen befogni a száját a legtöbb mudi sosem fogja.

2018. jún. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Igen, menni fogok vele akkor.


A "minek kellett ilyen kutya" válaszra: tudod, van akihez úgy kerül a kutya, mert pl. megörökli, úgyhogy az arroganciát hagyjuk.


Nem értek a fajtához, így van. Azért bátorkodtam kérdezni és utána olvasni, de látom, itt is van ugatás keményen, már bocs a szójátékért.


Nem dolgozom vele, és mindössze a macskámat meg a gyerekeimet tudja terelgetni, azt igen jól csinálja, mellesleg mindenki élvezi és játékra veszi. Focizni szoktam még vele, azt is szereti. Tanítással is próbálkozom, hát nehézkes. De megpróbálom másképp, kezdődnek a séták.

2018. jún. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!