Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néznek le és szólnak be...

Miért néznek le és szólnak be amiért a nagytestű kutyám benti kutya?

Figyelt kérdés
Van egy újfundlani kutyánk.. Kertes házban élünk, de benti kutya. Ha otthon vagyunk bent van a családdal, éjszaka bent alszik. Még az intelligensebb ismerőseim is teljesen hülyének néznek, mondván minek egy ekkora kutyát beszoktatni, szerintük csak a kistestűek valók bentre. Erre szoktam nekik mondani, hogy a férjem 105 kiló, elég nagytestű, mégis bejöhet :) Persze csak viccből. Nem értem ezt a diszkriminációt. Nálunk a kutya nem kerti dísz.

2018. jún. 26. 10:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Örülök, hogy többen vannak akik beengedik a nagytestű kutyájukat :)
2018. jún. 26. 11:12
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Ebben nőttek fel, ezt szoktál meg. Németországban élek, nagytestű kutyám van panelben. Erre az a normális ha a kutya bent van, csak kis időre, felügyelettel vannak a kertben. Nincsennek kerítés szaggató kutyák, vagy éjszakai kórus. Naponta sétáltatják őket. Ha egy német meglátja, vagy megtudja hogy nagytestűt tartunk lakásban, meg sem szeppen. Ellenben mikor egy magyar, szerb, román vagy bármi fejlettlenebb országból való megtudja ezt, minimum egy furcsa nézést kapok. Ez főleg a falusiakra jellemző. Remélem lassan felfejlődik majd a hazai kutyás kultúra is, addig meg el kell viselni őket.


Ui: nem nagyvárosban lakok, falu.

2018. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobi van, kinti-benti, ha otthon vagyunk, bent van velünk, éjszaka bent alszik a saját ágyában.. elég sok hideget kapok miatta (sok a tudatlan, mivel a dobi alaphangon is benti kutya).

Sz.rd le őket, te házad, te kutyád:)

2018. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
35 kilós keverékem van. Nagy a telek, de nagyon sokat van bent. Engem tökre nem érdekel, hogy mit szólnak mások, a kutyának ugyanolyan jogon van ágya a lakásban, mint ahogy bármelyik családtagomat hellyel kínálom ha jön hozzánk. Akinek nem tetszik, ne jöjjön. Imád bent lenni, de vannak keretek (konyhába, fürdőszobába, hálószobába, kamrába nem mehet, meg az asztalhoz sem, ha mi eszünk) amiket ő maximálisan tiszteletben is tart. Cserébe annyit és akkor van bent, amikor ő szeretne. Kis faluban lakunk, itt még a kutya vagy láncon van, vagy kint az utcán kódorog és szaporodik, úgyhogy ránk is csodabogárként tekintek.
2018. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Agaram van, lakásban. Annyi hülyeséget hallgatok, hogy fhuu ez ilyen gyors kutya, futkározik egész nap, versenyezni kell vele, meg a fél napot rászánni (oszt' közben egy mezei terrierrel, de még egy tacskóval is többet kell dolgozni), lakásba nem való, mert nagy, ez kínzás neki, adjam oda másnak...

Nem. Egy kutya sem olyan, hogy egész nap az árnyékát magától kergesse.

Hazánkban a kutyatartási kultúra még nem mondható fejlettnek, sokan gondolnak haszonállatként a kutyára.

nekik nem társ a kutya, hanem valamiféle őr, de erre nem képzi, hanem kivágja a lánc, kennel végére, vagy szimplán a kertbe, és ridegen tartja."Azé' van hogy őrizze a házat!" Igen, a lánc végéről. Kenyéren etetve.


Akik meg hobbiállatként tekintenek a kutyára, na ők azok, akik kibaccák a kertbe, "ott a kert hadd fusson", nekik az ivartalanítás felesleges, a minőségi táp kimerül az agyonreklámozott Chappiben. Ők tudatlanok,sokuk tanítható, sőt, néha még egész könnynen megjegyzik, hogy több érintkezésre lenne szüksége a kutyának, játék, képzés, séta formájában. Könnyen lehet belőlük tudatos kutyás, de ridegtartó is.


És van a tudatos kutyás, aki társként tekint az állatra, céllal választja, vagy életviteléhez megfelelő ebet választ társul (nekem ezért van lakásban egy baromi lusta agaram). Tapasztalataim szerint mind vidéken, mind városban ők vannak kevesebben, a legtöbben a hobbisták vannak, akik ráböktek egy képre a kutyakalauzban, hogy "ez kell", de nem néztek rendesen utána a dolgoknak, és szívnak a pórázos sétával, bhívással, satöbbivel.


Ne vedd fel ezeket a beszólásokat, akiktől dorgálást megfontolóra kell venni, az egy jó kiképző és az állatorvos. Leglábbis én csak tőlük veszek kritikát. A többiek véleménye nem érdekel.

2018. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%

Mert az újfundlandi remekül lenne kint is. A hűvösebbet kifejezetten szereti, jobb mint bent, egy ember számára kellően meleg lakásban. Nyilván kibírja, de nem ez lenne neki a természetes. A retrieverekkel rokon, vizimentésre, apportírozásra tenyésztették ki őket. Nagyon szeretem egyébként ezt a fajtát, gyönyörű állatok.

Nagytestű kutyám csak kint volt, és képzeld, nem kerti dísznek. Ez a sztereotípia is kifejezetten hülyeség, hogy akinek kint van a kutyája az egyenlő láncon, éhezve, szomjazva, fázva, sétáltatás nélkül...

2018. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Viccből mondod hogy bemehet a férjed? Jót nevettem. A kutyával semmi bajom.
2018. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Leonbergim és Goldi keverékem van, kinti-benti tartással mindkettő, éjjel bent alvással. Valakinek ez nem tetszik? Tehet egy szívességet... ;)

A kutya falka állat és a falkatársak, falkavezér körül érzi jól magát, ráadásul annyi minden lehet veszélyes rájuk (mérgezéstől kezdve a nagytestűeket veszélyeztető gyomorcsavaron át), hogy biztonságosabb bent lenniük éjjel és szerintem ők is így gondolják, mert este ha elindulok kérés nélkül felkelnek és jönnek ők is aludni.

Az én házam, az én váram, az én szabályaim. Ennyi. :)

2018. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amerikai bulldogom van lakásban, ő sem egy törpe jószág.

Amúgy nem is értem, miért foglalkozol vele, hogy ki szól be emiatt, kit érdekel?

2018. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!