Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szőrében hemzsegnek...

A kutyám szőrében hemzsegnek a bolhák. Hogy tudnám végleg kiírtnai őket belőle? Szegény már teljesen emgőrül tőlük.

Figyelt kérdés
Már vettem neki 1000ft-ért bolhanyakörvet, 3-4 hete hordja, semmit se ér, cska jobban vakaródzik és nyúszit is szegénykém. Hetente fürdetem kutyasamponnal, az is cska addig jó neki, míg meg nem szárad, mert hűti a bőrét és akkor nem is vakaródzik. Mivel lehetne kiírtani végleg őket a kutya szőréből?
2010. jún. 17. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bolhairtó sampon, majd Frontline, vagy más spot bolhairtó.
2010. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, kipróbálom. Köszi :)
2010. jún. 17. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyirasd le teljsen a szőrét ha hosszab szőre van, majd bolhairtó sampon rá a spot-on vagy nyakörv. Eközben az összes helyet ahova menni szokott fújjátok le bolha elleni sprével. a plédjeit mossátok ki stb. Csak akkor tünnek el szegényből teljesen el a bolhák ha körülötte is kivannak irtva.
2010. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Neocidolt vegyél gyógyszertárban, 5 l vízbe egy ampulla, ezzel fürdesd meg alaposan a kutyát és locsold be vele a kutyaházát, pokrócát, fő tartózkodási helyeit. Garantáltan elpusztul minden élősködő. Büdös a cucc, de hatékony. Szúnyogra is jó ám!
2010. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Neocidol mellett még a Neostomosan is jó. Abban is meg kell fürdetni, de utána már tiszta vizzel nem szabad mosni a bundáját, + a fekhelyét is befújni vele, vagy mi azt úgy szoktuk, hogy azzal a neostomosanos vízzel kimossuk a helyét.
2010. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az 1000Ft-os bolhanyakörvek, és a sima sampon semmire sem jó.

Bolhairtós sampon, majd spot-on (pl. Exspot, Advantix) vagy nyakörv (Kiltix, Scalibor).

A fekhelyét és annak a környékét is ki kell takarítani, pl. Neocidollal vagy Neostomosan-nal.

2010. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szia én is a frontline cseppet tudnám javasolni és egy alapos fürdetést bolha samponnal. A csepp kiválasztásánál figyel arra hogy hány kg kutyákra van ha jól tudom 3 féle van 5kg ig 15 kg 25kg és 40kg. Vagy esetleg kérdezd meg az állatorvosod tud e valami hatásos "cuccot" rá, nála kell lenni ilyeneknek
2010. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alapos fürdetés bolhairtó samponnal, fekhely mosás bolhairtóval, és valamilyen spot on. A frontlinekból van kombó, azt kell venni, mert az a bolhapetét is kiirtja. Ha van más állat, akkor mindegyikre menjen a spot on.


Ha ezek után nem találjátok hol szedi össze, és még mindig visszabolhásodik, akkor nézzetek körbe szélesebb körben. Mi egyszer nem tudtuk kiirtani a bolhákat, és addig addig keresgéltük az okát, míg rájöttünk, hogy a kert egyik rejtett sarkába költözött egy süncsalád. Tőkük kapta mindig vissza a bolhát, ezért szegényeknek költözniük kellett :) Nyugi, jó és biztonságos helyre vittük őket.


A sima sampon, és az olcsó bolhanyakörv semmit nem ér.

2010. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Remélem hatásosak lesznek ezek a cuccok :)
2010. jún. 21. 21:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, Neostomosan!

A nyakörv nem öli ki a bolhákat, és a spot-on készítmények sem.

Vegyél a Neostomosanból patikában ilyen ampullá(ka)t attól függően, hogy mekkora a kutyusod. Nekem 5 kg-os kutyám van, neki egy ampulla elég volt. Én úgy csináltam, hogy beleállítottam egy lavórba, és kb. negyed óráig locsoltam rá ezt az oldat.

Bitang büdös benzin szaga van, de a kutyámat nem zavarta a szag.

Szóval negyed óráig ezzel locsold, minél jobban áztasd át vele a szőrét, a lényeg, hogy a bőrét érje MINDENÜTT!

Én nem mostam le róla, hanem kimentem vele egy órára sétálni, megszáradt, és addig ez a benzin szag is teljesen kiment belőle.

De érdemes megismételni, ha ennyi sok bolhája van, mert a peték kb. 5-6 nap alatt kelnek ki, márpedig nyilván sok bolhapete is van rajta. Szóval szerintem 5-6 nap múlva ismételd meg, akár 3x is végigcsinálhatod.

Majd írd meg, hogy sikerült e kiölni azokat a mocsok bolhákat.

2010. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!