Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mellében csomó van,...

A kutyám mellében csomó van, akkor azonnal menjünk az orvoshoz?

Figyelt kérdés

9 éves, már kissé lógnak az emlő. Találtam egy pici csomót tegnap, 1-2-3 cm. Nem fáj neki, kemény, lehet mozgatni, de nem teljesen kerek és önálló, mintha valami kapcsolódna hozzá, kis csövecske vagy nem tudom. Tudtok valami tanácsot adni?

Az orvos mit csinálna? Mennyi pénzzel készüljek ha megyek?


2010. jún. 17. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj. nem tudom,hogy ivartalanított-e akutya, de emlődaganat, emlőcysta lehet. Most csak egy röntgent fog a doki csinálni, ha műteni kell azt majd később megbeszélitek.

Nem tudom hova jársz, de olyan jól felszerelt rendelőbe vidd, ahol van röntgen, ultrahang. Ha ilyen a dokidnál nincs, akkor vidd máshová, és ne fizess két helyre.

2010. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen meglehet, hogy tejmirigy daganat, vidd orvoshoz mindenképp!
2010. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vidd orvoshoz!!!

Az én kutyusomat 9.5 évesen 2 hete kellett elaltatni, mert emlődaganata lett. Mikor észrevettük azonnal vittük, meg is műtötték. Gyorsan felépült, de sajnos 3 hónap múlva újra nőttek és nem lehetett már mit tenni.

2010. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezeknek nincs valami tünete a csomón kívül?
2010. jún. 17. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha azt szeretnéd, hogy eltávolítsák, készülj egy műtét árával, plusz szövettan (20-tól a csillagos égig). az én kutyámnak bőrrákja volt, rosszindulatú, áttétes... 9 éves korában diagnosztizálták, 11 évesen altatták el, nem akartuk, hogy tovább szenvedjen :(

remélem a Tiéd felépül!


a mostani 1 éves yorkimnak is volt ilyen "tok" szerű valami a hátán, a sok injekciótól, amit kapott (beteg lett, antibiotikumok miatt kapta) és egy idő után elmúlt, sokat masszíroztam neki, és vitamint kapott.

2010. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs :( Megelőzni vagy inkább csökkenteni rá az esélyt csak ivartalanítással lehetett volna. Vagy ha ivartalanítva van akkor abba a pár %-ba tartozik :( Vidd orvoshoz, mi hiába mondjuk itt az okosságokat.
2010. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A ráknak a kutyáknál csak akkor van tünete, ha már nagyon súlyos stádiumban van. Sokkal nagyobb a fájdalomküszöbük, illetve nem tudják elmondani sem, hogy itt és itt fáj.

Ha rák, és időben elviszed orvoshoz, akkor még könnyen megműthető (no meg olcsóbb is, hiszen a műtét is egyszerűbb). Ha halogatod, annál veszélyesebbé válik.

Azt írtad, mintha csövecske kapcsolódna hozzá. Valószínűleg a tejmirigyével van probléma, reméljük, hogy csak gyulladás, és nem kóros sejtburjánzás (daganat).

Ne halogasd a dokit!

2010. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Azonnal orvos! Ha 9 éves és nincs ivartalanítva, a legvalószínűbb az emlődaganat.
2010. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!