Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amerikai Staffordshire...

Egy Amerikai Staffordshire Terrier képes befedezni egy Francia bulldog szukát? Bővebben lent! (Nem az én szukám! )

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves Amstaff kan kutyusom . Július 2. ra kaptunk időpontot ivartalanításra , azt mondta az állatrovosunk hogy várjuk meg míg ivartérett lesz hogy teljesen kifejlődjön !

Így is tettünk .... de 4 -5 hete a szomszéd Francia bulldog szukája valahogy (!) fogalmam sincsen hogy hol és hogyan átjött és szinte egész nap itt volt nálunk , a kutyus pont tüzelt ! A kanomat bezártam a kenneljébe (csak ritkán szoktam ha jönnek hozzán hogy ne ugráljon) és most mert nem voltam itthon és tudtam hogy tüzel a szomszéd Bulldija ! De a kennel síkhálóból készült , így mikor haza értem a kis szuka nem volt bent nála de betettem (csak 1 pillanatra és a kanom bevittem a lakásba) és kicslatam , kijött, tehát be is tudott menni a kanomhoz ! Azonnal haza vittem a kutyust , és mondtam hogy miért nem figyelnek rá , és hogyan jöhetett át hozzám .... azt mondták nem baj (?!) ... Én felajánlottam hogy kifizetem de ivartalaníttasák a kutyust , nem szeretném ha kölykök lennének , de azt mondták nem mert akarnak még 2-3 alom kiskutyát ! Erre nagyon mérges lettem , és most nem tudom mit csináljak !

Lehetséges hogy vemhesült a kis szuka ??

Hogyan tudnám még ellés előtt (ha vemhes) rábeszélni őket az ivartalanításra ?? Én lennék a hibás ??

Sem lyuk , sem ásás nyom nem volt a kerítésnél ... hogyan jött át?? Teljesen új a kerítésünk . Felelős állattartók vagyunk !


2010. jún. 17. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy képes. A szomszédodnak meg üzenem, hogy egy idióta. A francia bulldog jellemzően császárral tud csak szülni, minek kell feleslegesen kínozni csórit.
2010. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a kis szukát, hogy ilyen gazdái vannak.... A saját fajtájával való párzásnál sem egy sima a szülés ennél a fajtánál.Egy nagyobb kutyával vemhesüléskor még hatványozottabb a veszély.
2010. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál nekem !

Én már 4 hete folyamatosan bombázom az ivartalanítással de ő a pénzt látja a kutyájában :S Szaporító tehát....

4-5 hetes lehet, és mintha kicsit nőttek volna a cicijei, megpróbálom rábeszélni őket egy ultrahangra, kifizetem csak tudjak valamit.... :S

2010. jún. 17. 14:52
 4/13 A kérdező kommentje:

Szívesen megvásárolnám tőlük , de nem adják el , vagy ha el is adnák akkor biztosan az lenne az első hogy vesznek másikat a pénzen , és azt ellettik :S

Nem tudom mit tegyek .... Én vállalom az ivartalanítát a kezelést, a mindent csak ne szülessenek kölykök ! Hiszen annyi kutyus él menhelyen ! Szeretnék én is örökbefogadni, csak előbb ivartalanítsák a kanomat :)

2010. jún. 17. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem a kérdéshez tartozik, de én is ivartalanítani akarom az amstaffom.Most 6 hónapos.Nekem azt mondta az állatorvos, hogy még ivarérés előtt végezzük a műtétet.Akkor most melyik a jobb megoldás várjak vele vagy ivartalanítsam?
2010. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
100%

1. Az orvosod igen hülye, másfél évesen már nyugodtan ivartalaníthatja a kutyát, teljesen kifejlett.

2. Létezik magzatelhajtó injekció. Be lehet adni a szukának még félidős kor után is.

2010. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó !

Igen rájöttem hogy az orvosom nem teljesen 100-as , mert beszéltem másik orvossal , ő azt mondta már kölyök korban ahogy leszáll a here , lehet műteni :S

Nos igen , másik orvost fogok keresni !


Inyekció jó ötlet köszönöm :)

2010. jún. 17. 16:30
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Írd majd meg lécci a fejleményeket.
2010. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szomszédaid nem pénzt fognak látni, hanem a szukájuk temetését.

A fr. bulldog ugyis csak császárral tud elleni, egy amstaffos alomba simán belepusztulhat. És pénzt ezekért a keverék kölykökért senki se fog adni.

2010. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltam át a szomszédoméknál , és rábeszéltem őket, hogy had vigyem el ultrahangra holnap a kutyust , belementek!

Felhívtam az állatorvost , és azt mondtam neki hogy ha vemhes akkor mondja azt nekik , hogy csak ivartalanítással lehet megmenteni a kutya életét , vagy belehal , mert nagyok lesznek a kölykök és nem tudja kihordani!

Tudom ez nem szép dolog , de én a kutya érdekeit nézem és neki ez lesz a legjobb !! Ha érdekel valakit holnap írok!

2010. jún. 17. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!