Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Egyelore elméleti a kérdés de nagyon foglalkoztat.:)


Lakásról van szó úgyhogy viszonylag kis testű kutyát szeretnék, sportos fajtát akivel lehet bringazni járni meg folyó partra szóval aktív idő töltést jól bírja, terriereket nagyon szeretem. Szőrét ne nagyon hullassa más így nem jut hirtelen eszembe :) a nevelés úgyis a gazdin múlik!:)


Amúgy elméleti a kérdés mert menhely te megyek mindenképp, csak kiváncsi vagyok milyen fajtákat javasoltok.:D



2018. jún. 30. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Havanese :)

könnyen nevelhető, kb annyira hullik a szőre mint az emberi haj,bár több hajat találok mint szőrt.

Ha hosszabb szőrben tartod akkor 2-3 naponta alapos fésülés és 4-8 hetente kozmetika.

Én kutyakozmetikus vagyok, tavasztól augusztusig rövidre nyírom a szőrét. Aug.ban van utolsó nyírás utána nővesszük tavasszal túrom le legközelebb,de 2-3 naponta vagy nagyon max hetente átkell kefélni a bundáját,hogy ne legyen csomós,de cserébe nem kell a szőr porszívózással bibelődni, egy rövidszőrűnél naponta porszívózhatsz.

Miénk annyira hiperaktív,hogy 1,5 óra labdázás után dől csak ki, bringázást szoktatással simán bírná,de picit veszélyes kistestűnél,mert ha úgy ugrik simán neki mehetsz...miénk az imádja a vizet, télen nem szoktunk vízparton sétálni,mert megbolondul ha nem engedjük be,de télen nyilván nem engedhetjük fürdőzni :D

2018. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én akiket ismerek havanese-eket nem igazán sportos fajták, negyed óra futkározás alatt teljesen elfáradnak és valahogy a köztudatban sem az van az emberek agyában, hogy ez a fajta élvezi a bringázást meg kirándulást, pontosan nem tudom, mert saját havanese-em nem volt, csak a közös séták tapasztalatát mondom, de hogy az itteniek lusták bringázni, kirándulni velük és a kutyusaik alkalmazkodtak, vagy az elsőnek van egy energikusabb egyede, én sportos, aktív életvitelhez biztosan nem havanese-t választanék.

Ami nekem eszembe jutott: jack russell vagy ha egy kicsit nagyobb belefér még, akkor a foxi, ha drótszőrű akkor 2-3 havi kozmetikázáson kívül semmi dolgod vele, ugyanígy az uszkárral sem, aminek a törpe vagy a közép változata szintén megfelelő lehet neked szerintem.

Amúgy nekem volt rövid szőrű kutyám, most hosszú szőrű van, és én abszolút azt tapasztaltam, hogy az előbbivel kevesebb a gond, igaz a rövid szőrűt is naponta át kell fésülni, ha nem akarod, hogy csupa szőr legyen a lakás, de az egy nagyon maximum 10 perces művelet és utána nem hullik a szőre, míg a hosszabb szőrt is kell fésülni 2-3 naponta minimum és az inkább fél óra vagy több, sőt én általában naponta fésülöm, mert a séták során óhatatlanul beleragad bogáncs, gaz, bot, mindenféle, egy szó mint száz, a hosszú szőr szerintem sokkal macerásabb.

2018. jún. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Jack russel terrier vagy egy törpe agár /wippet ugrott be, azok elég aktívak. De ha úgyis menhelyre mész, ott elmondják gondolom, milyen vérmérsékletűek, látni is fogod. Választás során lehet, nem ezek fognak dönteni, hanem a szomorú kis szemük. 😋
2018. júl. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Törpe pincser, foxterrier.
2018. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Középuszkár, ezen kívül nem tudok mit, mert mit jelent a szőrmentesség? Nekem agaram van, rövidszőrű, de néha bizony olyan a szőnyeg, mintha üveggyapoton mászkálnék. A kuzya szőrös, sűrűbben kell takarítani, és nem lesz minden szőrtenger.
2018. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Jack Russel Tertiert javaslom. Kifejezetten nagy a mozgásigénye, és nem túl nagy a termete.
2018. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!