Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis vagy közepes testü kutya...

Kis vagy közepes testü kutya kinti-benti tartasra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Relative kis sorhazi lakásban lakunk (50 nm) kis kerttel (80 nm), kis terasszal..


Regota szeretnenk kutyat, de az eletmodunk olyan, hogy muszaj ujrafutni parszor a kerdest.


Agglomeracioban elunk, Pestre jarunk dolgozni. En heti ket napot itthonrol dolgozom.

Ketten elunk.


Tehat a kutya heti 3 nap nagyjabol 10 orat lenne egyedul, a maradek 4ben teljes nap korulottunk lehetne.


A 10 ora hosszusaga miatt alapbol a kertben tartozkodna, h intezhesse a dolgait.

Viszont amikor otthon vagyunk, bent tartozkodna velunk, jonne velunk akarhova. Ejszaka is kint aludna a helyen, mt ugy olvastam a megfelelo szorzetnoveszteshez, ha kint akarjuk tartani, legyen tobbet kint.


Mindennap, munkas napokon is.. kapna egy reggeli setat, es egy esti hosszabb, lemozgatos, legalább oras mozgast, tanulast..


A problemam, h a lakas es az udvar meretei miatt kizarolag kisebb testu kutyaval tudunk szamolni.

Amik allitolag kevesbbe birjak a hideget.


A haza fedett teraszon lenne elhelyezve, termeszetesen hoszigetelve, nem sajnalnank ilyesmire kolteni.



Mentett kutya is szoba johet, de egy fajta ajanlasnak jobban orulnek kiindulopontnak.


Tehat alapvetoen nyugodtabb termeszetu kisebb testu kutyara vagyunk, ami birja hosszabb kint létet.


Sajnos eddig a karakteresebb, vagy nehezen hozzaferheto kutyak fogtak meg, mint francia bulldog, whippet, corgi, hatareset bull terrier. De ezek a kinti tartas miatt kvazi kiesnek. Ezert kernek segitseget.


Macskak nem erdekelnek :)


Koszonom elore is, barmilyen keresztkerdesre nyitott vagyok.



2018. júl. 3. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
érv*
2018. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én tényleg őszintén próbálom átérezni ezt a helyzetet, mert ha igy leirom ezt a 10 orat, mert nyilvan oszinte szeretnek lenni, hogy normalis tanacsot kapjak, akkor kiver valakinel egy biztositekot...


De valahogy nem fer a fejembe, hogy ez hogyan elkerulheto? Nyilvan altalanosan 8 ora egy munkanap. Nekunk az ingazassal lesz kb. 10.


Ilyenkor felteszem magamnak a kerdest, hogy mi nem elunk normalisan, hoyg ezt nem latom at?


Marmint, ahhoz, h 8 oranal kevesebbet legyetek tavol 10-15 evig, amig a kutya el, mindennap, ahhoz:

1. A csalad egyik tagja tartosan munkanelkuli, ami szerintem ne legyen alap

2. nyugdijas

3. maganvallalkozo, aki haza tud ugrani delben fel orara ebedelni, ami szinten nem egy kielegito idotoltes

4. kutyad veled van a munkahelyen, ami sztem tokre minimal



ha GYES van, az is 3 ev. Ket gyerek, akkor 6..

Ha egyetemre jarsz, az is veget er egyszer, 4-6 év, de akkor is elkezdesz dolgozni..

Ezeknek a torteneteknek a vege, h hazaadjak anyuhoz, akik nem akarnak foglalkozni vele, de biztos jo neki, mert nagy az udvar..

Ha szerencses vagy, es akar 3 napot tudsz otthonrol dolgozni, az is 2 napon 8 ora tavollet.


Ez nekem nehezen all ossze, hogy egy normalisan dolgozo par hogyan tart kutyat, hogy ezt megoldja ugy, hogy jo szivvel ajanlatok a kutyat.


Es ez most tenyleg semmi rosszakaras, komolyan megkerdojelezem, hogy valamit rosszul csinalunk.

En annyira orultem, hogy ha mar kutyara hivatkozva nem lehetunk itthon, legalabb heti 2 nap teljesen itthon vagyok. ÉS ez hosszu tavon is igy fog maradni.

2018. júl. 3. 22:50
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is spiccek, puli és ezek keverékei jöhetnek szóba, de ha valóban nem zárkózol el a menhely lehetőségétől, nézz körül ott is, biztos találsz egy ilyen kutyát.


Ahova járok önkénteskedni, ott is van két puli keverék és már elég régóta bent vannak. Heti 2-3x elviszik őket egy 20 perces sétára, mindig ugyanazon az útvonalon. Szerintem nekik egy hatalmas előrelépés lenne, ha 0-24 fű vagy szőnyeg lehetne a talpuk alatt, napi pár órát a gazdi mellett szunyókálnának és naponta sétálnának egy órát.


Sajnos vannak itt emberek akik egy teljesen más univerzumban élnek...

A kertesházban kutyát tartók 95%-a nemhogy órákat nem andalog naponta a kutyájával az erdőben, hanem sétálni se viszi.

Ez persze szerintem sem jó és én pl úgy vélekedem, hogy aki tudja h nem lesz napi 1-1,5 órája a kutyára, az ne vállaljon, de ez a 3-4 óra már röhely.

2018. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell mellreszívni, itt gyakorin egyre több válaszoló már teljesen elvan szálva. Semmi baja nemlesz a kutyának kinti-benti tartással 10 óra egyedüllét miatt. Panel az más történet, de itt most nem erről van szó. Valoszinű menhely, vagy fajtamentők lennének a legjobb megoldás számotokra. 1 évesnél idősebb kutyáról már jól megállípatható a vérmérséglete, és a keverékek jobban is megfelelnek az elvárásaitoknak.
2018. júl. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz rosszul semmit. Egyszerűen csak van néhány kutyafajta, aki ezt nem bírná. Az ilyeneket pedig ilyen családok inkább ne vállaljanak. De van egy csomó fajta, ami viszonylag megfelelne.
2018. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amilyen példát itt felhoztatok, ezek undorító erkölcstelen férgek. De gondolom, itt senki nem tartja ezt normálisnak. A 3-4 óra foglalkozás pedig nem röhej, hanem a kutyatartás alapja, de ahogy elnézem, ez itt meglenne.
2018. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!