Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a mánia? Itt nincsenek...

Mi ez a mánia? Itt nincsenek vidéki, falusi, kisvárosi kutyatartók?

Figyelt kérdés

Szeretnék eszmecserét folytatni erről a modern kutyatartásról


Miért ne lehetne egy kistestű rövidszőrű kutyát kint tartani? a szomszédnak 3 utca turmix kutyája van kistestű rövidszőrű és kint vannak a kuvasz mellett. Szigetelt kutyaházuk van és még soha semmi bajuk nem volt. A kutyák meg boldogok.


Itt mindenki milliárdos hogy csak a minimum 2000/kg táp a jó? Mert NEKTEK nem tetszik hogy etetem a kutyát ezért beszóltok.


Minimum 4 órát foglalkoztok egy állattal. Nekünk 3 kutyánk van heti 3szor visszük sétálni, napi 1 órát ha foglalkozunk velük. Mégis elvannak egymásnak 3000 négyzetméter udvaron. Űzik a macskát meg ilyenek. Csak kérdem, mikor foglalkoztok a családdal? Napi 4-8-12 óra munka + 3-4 óra kutya és gondolom 7-8 órát azért szeretnétek aludni. A fennmaradó időben meg csak pihenésre jut idő.


Mi ez a kutyaközpontú társadalom?


2018. júl. 4. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
:D
2018. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hmm... intelligens komment
2018. júl. 4. 17:19
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Pont ez a lényeg. A kutya nálunk, itten fönn Pesten (bocs) családtag. Nem kerti tartozék, aminek napi 1x dobunk száraz kenyeret, és heti 1x kivisszük 10 percre az udvarból... Nekem a kutyázás a hobbim, úgyhogy amikor hazaérek, örömmel foglalkozok a kutyámmal. Sétálunk napi 2 órát, ami nekem is, és neki is jó, egészséges. Azáltal pedig, hogy a kutya bent van a házban, sokkal több időt töltünk együtt. Szóval én csinálok valamit a házban, ő figyel engem, néha megsimogatom, ide megyünk, oda megyünk, és ő sem unatkozik. Nem "áldozom" fel a szabadidőmet, hogy foglalkozzak vele, mégis szórakoztatom, szocializálom folyamatosan, és ez nekem nem is kerül erőfeszítésbe.


A kutyának már rég nem kutya a társa. Falkaállat a kutya, de sokkal jobban szeret emberekkel lenni, mint fajtársaival. Erről kutatások is voltak, vannak, de persze lehet azt mondani, hogy de a szomszéd néni 5 kutyája is jól elvan a kertben... Ha nem foglalkozik senki a kutyával, nyílván másik kutyákkal is elvan, de kutyát nem vegetálás céljából tartunk, mi elkényeztetett pestiek...

2018. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Ebben teljesen igazad van, de ne lepődj meg, ha a kérdésedet törölni fogják.

Az itteni kutya és egyéb állatszakértők láthatóan belterjesek. Egymást is cukkolva elérték azt a szintet, hogy nem tudnak objektív válaszokat adni, illetve nem is tűrik azokat.

2018. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

100% családtag a kutyusunk és évek óta boldogok vagyunk így. Velem jön munkába, otthon is folyamatosan a közelünkben van, mindenhova visszük (1-2 hely kivételével). Sosem kellett rá ennyivel több időt rászánni ahogy gondolod, velem fut reggel, túrázunk hetente, otthon tanítom folyamatosan és szabályokra neveljük. Nincs gond azzal, hogy együtt éljünk... ha kertes házban élnék sem raknám ki dísznek a kertben folyamatosan, elég ingerszegény nekik. Pároméknál a kutyusuk kinti benti kutyák, de saját döntésük alapján ők inkább ott vannak folyamatosan ahol a gazdi tevékenykedik. Nem drága táppal kell etetni hanem jóval, van elfogadható árkategóriában is magas hústartalmú táp vagy bármi. Te sem lennél egy idő után jól ha ugyanazt az alacsony vitamin és tápanyagtartalmú kaját ennéd minden nap.. el lehet rajta tartani a kutyát, megeszi de csomó gondot okozhat később... nem állítja senki hogy feltétlenül gondot okoz, de én például nem kockáztatnék, azzal etetünk itthon amitől látjuk hogy tényleg jó egészségben van.


+ űzi a macskát? ez most... jó?:D nem azért csinálja mert unatkozik és nincs más ingere? Összes kerti kutyás ismerősnél még az idegen macskákat sem kergetik meg... mondjuk általában náluk jó is a lakóközösség és normális állatbarát emberek laknak többségében ivartalanított kedvencekkel.

2018. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Vidéki, falusi kutyatartó vagyok. A kutyáim benn élnek, minden nap sétáltatom őket, normális ételt kapnak és remdesen foglalkozok velük külön-külön. És a családom elfogadja és támogatja ezt. Se milliomos nem vagyok, se otthon ücsörgő naplopó. Viszont ugyan úgy elítélem a falusi-paraszti hozzáállást, amit te képviselsz. Úgyhogy ne beszélj ilyen fölényesen. Az embernek arra van ideje és lehetősége, amire akarja. Te pedig csak valamiféle önigazolásra vágysz. Gondolom a magánéleted nem műkszik jól, ha ezt itt, ebben a témában akarod megkapni.
2018. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
előző vagyok, elnézést az elírásokért... mobilról vagyok...De egyébként a te dolgod hogyan neveled és tartod, akkor ne írd ki...
2018. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

1500 fős város szélén élünk 2 kutyával. Nagytestűek, rövidszőrűek.


A rövid, egyrétegű szőr nem hőszigetel. A kistestűeknek mégnehezebb hőt megtartani. Fázik, az ízületei rovására megy, nem mellesleg sz.r is az állatnak. Próbálj meg te -10 fokban egy vékony pamut ingben egész nap kinn lenni.

A mi kutyáink kijárósak. Jó időben kinn, kutyahideg téli napokon bent vannak a házban. Az udvaron van tök jól szigetelt házuk, fedett kenneljük, de a mínuszokban sokkal szívesebben vannak bent a melegben.

Ilyen boldog kutya-nem boldog kutya kérdésben nem lehet vitatkozni, ebbe nem is mennék bele.


Ha látom, hogy valaki szárazkenyérrel meg pörköltmaradékkal, vasárnapi kaláccsal eteti a kutyáját és egy közelebbi ismerősről van szó, akkor igenis beleszólok. Idegeneknek meg nem járkálok az udvarába. Azért szólunk bele, mert nem szeretné senki, hogy egy ártatlan állat egy tudatlan ember miatt szenvedjen. Nem kell prémium tápokat venni. Ilyen chappy és társai árkategóriájú, de azoknál fényévekkel jobb tápok is vannak. Meg aztán ott a barfozás is. A tanyasi állatok húsánál nincs jobb.


A foglalkozás.... amit írsz, az konkrétan úgy hülyeség, ahogy van. Ez egy komplexebb témakör, minthogy ennyivel le lehessen rázni, hogy "elvan magának". Nevelés, szocializálás, fizikai és mentális lefárasztás. kb ezekből kéne összeálljon a napi foglalkozás. Kutyástól is lehet ám családozni. Fél óra sétányira lakik anyósom, gyakran megyünk el a kutyákkal, ők szépen nyugiban megvárják, míg megkávézunk, beszélgetünk és fordulunk haza. A szüleimnek is van kutyája. Sokszor megyünk ki együtt a rétre sétálni. A kutyák meg addig bandáznak, de mások is járnak arra, akkor velük is ismerkedünk.

2018. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

8. vagyok.

Tehát az a 3-4 óra napi foglalkozás nem mind aktív foglalkozás kell, hogy legyen. A kutya se bírná, de te se.

Veled van, melletted van. Közben pl gyakorljátok egy 5 percet a már ismert parancsokat. Ha sétálni indulsz vagy kocogni, barátnőhöz/baráthoz egy kávéra, akkor viszed maggaddal stb.

Tulajdonképpen szinte ugyanazt csinálod, mint kutya előtt, csak így, hogy kutyád van, mindezt nem egyedül. Én jobban szeretek vele-velük dolgokat csinálni, mint tök egyedül.

Kutyát tartani meg abszolút nem kötelező. Ha nyűg, vagy csak kapucsengőként funkcionál Neked, akkor felesleges a kutya, főleg 3.

2018. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
99%

Ez kicsit olyan, mint amikor a falusi ember, aki az erdőben dolgozik furán néz a városi gyerekre, aki szabad idejében az erdőbe csak úgy kirándulni jár :).

Ráadásul a netes felületen megjelenő vélemények nem is reprezentatívak. Egyrészt csak azok írnak ide, akiknek van lehetősége, szándéka és ideje ilyen oldalakat nézni (több a városi, irodai munkát végző), másrészt a névtelenségnek köszönhetően a szélsőségesebb vélemények is megjelennek (szemtől szembe árnyaltabban fogalmazna vagy hallgatna), harmadrészt itt nem csak a saját - szemléletben esetleg közelebb álló - földijeivel "találkozik" az ember. Páran szerintem itt élik ki a frusztrációjukat, hogy nem mernek beszólni a szomszédnak a láncra vert kutyáért vagy a pites csávónak, aki épp veri az általában szabadon lófráló kutyáját.

A kérdésre visszatérve: lehet a kutyát munkára tartani, kerti dísznek, de társállatként is. Persze ezek nem elkülönülő kategóriák. Egy tanya őrzésére tartott kuvasz keveréknél meglepne, ha a gazdi ágyában aludna és a legdrágább hipoallergén tápot kapná. Egy magányos városi embernél nem, neki a kutya társasága kell és ebbe belefér, sőt jót is tesz, ha naponta több órát foglalkozik vele. Ha jól bánnak a kutyával, szerintem mindkét eset rendben van. Jó, egy kuvaszt inkább tanyára tudnék elképzelni, nem egy 30 m2-es panelban, a csivavánál pedig fordítva.

2018. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!