Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért őrjöng a kutyám a...

Miért őrjöng a kutyám a kerítésnél?

Figyelt kérdés

Na szóval, mindenki azt mondja és én is azt vallom, hogy azok a kutyák őrjöngenek a kerítésnél valamire, akikkel nem foglalkoznak, nem sétálnak.


Én minden nap sétálok a kutyámmal, kutyasuliba is járunk, jól szocializált. Minden nap rengeteget foglalkozok vele, kutyák közé hordom, emberek közé. Benti-kinti kutya amúgy.


Viszont amikor kint van, akkor borzasztó. Őrjöng, ha valaki elsétál a ház előtt, ha motorral jönnek, ha kutyával, ha biciklivel, ha a postás jön, ha a kukás autó, ha valaki csenget, ha a barátnőm, ha rokonok.

Folyamatosan, mindenre.


Le tudom tiltani, elég egy hangosabb "Héééé"-t mondanom és abbahagyja, de kicsit gondolkodom, hogy miért őrjöng ennyire, mert amúgy egy nagyon okos kutya.


Egyébként közép schnauzer, eleve nem egy egyszerű fajta, de remekül boldogulunk vele.


2018. júl. 5. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Először is. A hírhedt kérdés. Tenyésztőtől van? Nem volt semmi egészségügyi baja? Minden rendben van/volt vele? Ha egyébként az idegeivel nincsenek gondok, akkor lehet, hogy nem mozog eleget. Mennyit sétáltok egy nap?
2018. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Természetesen tenyésztőtől van, törzskönyves. Makk egészséges, az idegeivel sincs semmi probléma.


A séta az mindennap egy kisebb túra. A rövidebb táv, az olyan 7 km oda-vissza, szóval olyan 1,5-2 óra.

Van amikor hosszabb, olyan 3 órás sétákra megyünk, ilyenkor mindig van szabadon szaladgálós, más kutyákkal játszós rész.

Általában egyik rokonomék kutyájával járunk sétálni, séta előtt még vele is szokott játszani és még utána megyünk a 7 kmes távon.


Otthon még minimum 30 percet labdázunk minden nap és legalább 15 perc szellemi fárasztás van (trükközünk vagy engedelmességi feladatok) , plusz amikor jó az idő (nincs meleg) és sok energiája maradt, hobbiból agilityzünk.


Szombaton reggel agility (edzővel), utána egy laza egy órás séta. Majd pihi és délután kutyákkal bandázós túra.


Vasárnap kutyasuli reggel, majd séta a városban, utána délután játék a legjobb kutya barátjával.


Tényleg nagyon sokat foglalkozunk vele, hál' Isten van rá elég sok időm. Amikor olyan kedvünk van, akkor egész napos túrákra megyünk.

2018. júl. 5. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ennek tényleg elégnek kéne lennie. Akkor viszont tényleg semmi baja, csak jelzőkutyának állt. Ha zavar, akkor tiltsd, és leszokik róla.
2018. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Az elméleted téves.


Ez is csak nevelés kérdése, ez egy olyan viselkedés, ami elég jól be tud rögződni a kutyában és fáradtsági szinttől függetlenül csinálja már a végén.


Tiltással persze leszoktatható :)

2018. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Szóval ha mindig következetesen letiltom, akkor elvileg egy idő után leszokik róla?


Nekem nem az a bajom, hogy jelez, ha valaki be akar jönni, hanem, hogy nem tud senki elmenni a kapunk előtt anélkül, hogy el ne kezdene koncertezni.

2018. júl. 5. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Snacikban óriási a védő ösztön, amit valahol le kell vezetnie. Az ösztönt lehet irányítani, kontrollálni, de elfojtani nem. Eleve őv fajta, ezt sosem lenne szabad elfelejteni.

Nyilván nevelés kérdése, le lehetne erről jó nagy kínlódás ellen állítani, de ez egy nagyon is önmegerősítő viselkedés, pont azért, mert valahol utat nyer ez az ösztön.

2018. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, következetesen tiltani kell és akkor hosszúúú idő után. Addig is látható a javulás. Én is ebben a cipőben járok. Sőt, ők az újonnan ide költözött szomszédot is ugatták. Előtte évekig üres volt a telek. Most már rájuk egyáltalán nem mozdulnak. Ja és nekem két kutyám van, egymás agyát is húzzák házőrzésnél ... :D Kitartás, menni fog! Most épp ott tartunk, hogy ugatnak, de már nem mennek el a kerítésig kidönteni azt, hanem szólok és visszafordulnak.
2018. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!