Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának milyen csontot...

Kiskutyának milyen csontot szabad adni?

Figyelt kérdés

csivava kutyusom szereti a csontot, eddig csirkecomból a csontot oda adtam neki. de azt láttam csirkecsontot nem szabad adni mert szilánkosra törik . igaz ez?

milyen csontot adjak neki?



2018. júl. 10. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Főtt csont törik szilankosra.
2018. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy csontokról inkább csak a porcogót. Szerintem levesben, pörköltben főtt csirkeláb-ízületkéket adj neki, vagy egy pár gerinccsigolyát, azok puha csontok.

Száját sem sérti fel, fogát is pucolja, ha nem sokat kap, akkor a széklete állaga sem lesz kemény és a kutya is szereti. A csirke bordáit és a csöves csontokat én nem merném adni.

2018. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kicsinek valóban veszélyes. Nagy testűek simán elropogtatják, liba- és kacsa combcsont ami a legveszélyesebb, azt én a nagyoknak sem adom. Nekem van egy idős, kopott fogú kistestű kutyám. (tacskó) Ő is imádja a csontot, mert azon nőtt fel az előző gazdájánál. A nagyoknak farhátat szoktam főzni, és abból szoktam neki leszedegetni kisebb részeket, illetve a porcokat ő kapja. Ő a nyakát is megbírja enni, de szerintem csivavának az sem igazán jó, neki sokkal gyengébb és kisebb álla van. Most nagyon elgondolkodom, szinte semmilyent nem mernék adni ilyen felépítésű kutyának. porcot inkább? De várjuk ki, biztos lesz itt még tipp.
2018. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Csirke csontot és más szárnyas állat csontját ne adj neki, mert ezek hosszúak, csövesek, üregesek és valóban szilánkosra törnek.

A tömör csont, pl. a sertés oldalas, marha lábszár, lapocka szerkezeténél fogva kisebb, és tompább darabokra törik a rágás során, nem okoz fennakadást, sem pedig bélsérülést, a hosszú, csöves, üreges csontokkal szemben.

2018. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4. az általad felsoroltakból melyiket adnád egy csivavának? A csont előbb felőrölné a kutyát, mint a kutya a csontot. :-D A csirének nem minden csontja csöves. Van még gerince pl.

Valóban én is azt mondom, a porcok, és a csirke ízületei jók neki. Sőt, a csirke combcsontjának a "bunkóját" (végeit) is levághatod neki, azt még én is elbírom rágni. Én úgy szoktam a kutyáimnak leharapni annyira puha, és úgy adom nekik.

2018. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sült csirkecombcsont mehet ?
2018. júl. 10. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A két puhára sült 1,5-2cm-es végét leharapod, azt adhatod, porcogóval, anélkül is, de csak akkor, ha nem nagyon sós!

A csontszárakat és az alsó szár melletti "szálkát" meg véletlenül se add neki.

2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Az az alapvető szabály ,hogy tartócsontokat semmilyen állatból nem ettünk,mert nyersen is szilánkos rá törnek pl. láb,szárny

Főzve,sütve semmilyen csontot nem ettünk mert mindegyik szilánkosra törik.


Ha akarsz neki csontot adni, az legyen csirkemell csont vagy csirke nyak. Ezeket az is klopfolhatod előtte. Illetve ,ami jó még az a nyúl vagy a csincsilla.

Túl sokat egyikből sem adj,mert szorulás lesz a vége. A kalóz kell figyelni. Ha kifehéredik az azt jelenti vissza kell fogni a mennyiséget.

2018. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!