Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet sok a gyomorsava...

Mitől lehet sok a gyomorsava a kutyának?

Figyelt kérdés
1 éves a kiskutyánk, és az utóbbi időben már szinte napi rendszerességgel habzsolja a füvet (de nagyon) utána meg zöldes habosat hány. Azt olvastam erről, hogy sok a sava. Eddig szinte csak száraz tápot kapott, de nagyon jó minőségűeket: Brit, Happy dog, N&D. Sajnos összeöntöttem 4 féle tápot neki, így azt sem tudom melyik nem jó. Esetleg az N&D-ra gyanakszom, mert az gabonamentes. De igazából fogalmam sincs. A kutya egyébként jó kedélyű, eszik, iszik, a széklete is rendben van. A táptól lehet sok sava?

2018. júl. 10. 20:11
 1/8 anonim válasza:
Sok kutyusom volt már, és mindegyiknél előfordult pedig jóminőségű tápot kaptak. Szerintem szimplán üres a gyomruk. Nekünk ami bevállt az hányás után 1 max 2 szem háztartási keksz. :)
2018. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tától nem lesz túl savas a gyomra, ha mégis, akkor valami betegsége lehet, a doki tud segíteni.

Az én kutyám évi 1-2x hány, pl ha a kertben talál pár lehullott almát, és falatozik egy kicsit.

A kutyád szokott kapni jutifalatokat? Gondolok itt gyümölcsökre, amiktől pl lehet problámája.

2018. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt már egyáltalán nem kap, pont emiatt, de továbbra is hány. (előtte se kapott sokat) Sőt szerintem egyre rosszabba helyzet, mert azért eddig napi szinten nem hányt (Dokinál voltunk, csak szabin van) Már teljesen össze vagyok zavarodva. Van ahol azt írják üres lehet a gyomra, egy másik oldalon egy állatorvos meg azt, hogy azért savas a gyomruk, mert sokszor kapnak enni, napi egyszer kell.
2018. júl. 10. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jó ötlet volt 4 féle tápot összekeverni. Ha érzekeny a kutya gyomra akkor simán lehet a különböző tápok miatt is. Próbáld ki, hogy huzamosabb ideig (min 1 hónap) csak egyféle tápot kap. Lehet már ez megoldaná a problémát.
2018. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Savlekötőt nem írt fel az orvos? Az segíthetne a sok savon. Egyébként ha napi többször kap kis adagot, vagy éppen pár falatot, akkor valóban beindul a savképződés, mint minden étkezésnél. Inkább reggel és este kellene etetni nem pár falattal, hanem a napi adagját elfelezve. És nem adogatni neki pár falatkakákat sem két etetés között, mert mint írtam, minden falatnál megindul a savképződés. A savlekötőre majd kérdezz azért rá az orvosnál! Jobbulást neki!
2018. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, főtt rizs is jót tesz a gyomrának. És maradj majd csak egyféle tápnál, lehet a katyvasz okozza a problémát.
2018. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért terheled a gyomrát 4 féle táppal egyszerre? Simán lehet, hogy ez okozza a problémát.


Egyféle tápot kapjon, reggel-este. Nincs szükségük kulináris élvezetekre...

2018. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! igen, lehet hiba volt összekeverni, csak gondoltam egyen sok finomat :) De mindegyik prémium táp ám. Sajnos a dokihoz még nem jutottam el, egész héten szabin van, másik orvos nincs, és mivel a kutya közérzete teljesen jó, így gondoltam várok jövő hétig. Tegnap főztem neki zúzát meg rizst, ma nem is hányt, de én ezt a főzést nem tudom állandóan csinálni, muszáj neki tápot adnom.
2018. júl. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!