Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát tudtok ajánlani más állatok és gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Az "elvárások": kinti kutyus lenne, de bármikor bemehetne a melléképületekbe, kazánhoz stb, szigetelt kutyaház, négy gyermek mellé érkezne (15-10-8-6 évesek) így fontos hogy türelmes legyen. Vannak baromfik, kacsák, tyúkok, ezért nagyon fontos hogy ne bántsa őket. az is jó lenne ha nem ásná fel az egész kertet, de ez úgyis nevelés kérdése. Nem szeretnénk kistestű kutyust, mindenképp legalább közepes kutyusban gondolkodunk.

Amit mi tudnánk neki adni: hatalmas telek, naponta legalább 1,5-2 óra intenzív foglalkozás, ha a tanítás nem megy otthon akkor kutyasuli, hetente legalább 4-5 séta, hétvégente túrák, vidéki séták, ivartalanítás.

Ezek alapján én a labradorra, golden retriverre, németjuhászra gondoltam, esetleg border collie-ra. Csak azt nem tudom hogyan viszonyulnak ezek a fajták más állatokhoz. A labrador és a goldie kacsavadász fajta volt eredetileg, ezért félek. Az örökbefogadás is szóba került, de lehet hogy esetleg egy vadászkutya felmenőkkel rendelkező kutyát fogunk ki és kiírtja nekünk a baromfiállományt.



2018. júl. 20. 14:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Golden esetleg.


Labrador, border collie, németjuhász nem jó ennyi mozgáshoz.


Berni pásztor, leonbergi

2018. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Saját tapasztalatom a felsoroltak közül csak a goldennel és a labradorral van arról, hogy hogy viselkedik a kisebb haszonállatokkal. Ha kiskorában hozzászoktatják a szárnyasokhoz, akkor szerintem nincs gond velük. Kert: nem terrierek, de ha nincsenek kifárasztva, tudnak kertészkedni.

Az is számít, hogy van-e a gazdáknak kutyás tapasztalata.

Viszont mivel mind a négy fajta "divatfajta" ügyelni kell, hogy honnan származik a kutya. Egy jó tenyésztő (illetve a fajtamentők, jobb menhelyek is) tud segíteni abban, hogy a megfelelő kölyköt válasszátok. Ahogy előttem írták, nem minden esetben jó választás egy belevaló kölyök, pl. amelyik legelőször megy oda.

2018. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Kiegészítés a 12-eshez: a labrador és a golden előnye, hogy puha a harapása (egy tojást is a pofájába tud venni anélkül, hogy eltörné), szóval ha el is kapja a tyúkot, annak nagy valószínűséggel csak pár tolla bánja és a lelki békéje.
2018. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Golden retriever de jó egy kicsit a házőrzésre küldök egy videót nézd meg ahogy rágja a macit szerintem jó házőrzésre is https://www.youtube.com/watch?v=AGEvQM2Vj1k
2018. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!