Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyám félti az ennival...

Tacskó kutyám félti az ennivalóját (amikor eszik megakarom simogatni, akkor a fejét lehajtja elfordítja közben morog és vicsorít) Ezt eljátsza, akkor is, ha van nála valamilyen ennivaló PL. Csont. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szegénykének az idegrendszere nem a legjobb.Őt nem lehet a nyakánál felemelni,de még hangosan rászólni sem ,mert utána fél.Egyébként okos és ügyes kutyus.
2010. jún. 19. 00:44
1 2
 11/17 anonim válasza:

Bármit csinálhatok a kutyámmal, de a kaja, amit már odaadtam és az "övé", az tabu, ahhoz már nekem semmi közöm, a simogatásért is morog, jogos, nem evés közben kell szeretgetni, a maradékot viszont nyugodtam elvehetem,

kidobhatom, elmosogatom a tányérkát, az nem baj.Ez nem idegrendszeri probléma, hanem ösztön.

2010. jún. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

előző:

ösztön : akkor az enyém miért hagyja?

megmondom mert engem tisztel titeket meg nem

2010. jún. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Oké,hogy nem tisztel!De,miit csináljak?
2010. jún. 19. 02:37
 14/17 anonim ***** válasza:

"De azt senki sem írta le,hogy ilyenkor mit kell tenni?"


Te amúgy elolvasod a válaszokat is? Már a második válaszoló (00:51) leírta, hogy mit kell tenni. Emellett javaslom, hogy menj el Korom Gábor egyik előadására, és/vagy vedd meg a Neked ugatok c. könyvet! Ha pedig könyvből nem sikerül a nevelés, akkor kutyaiskola.

2010. jún. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

az én kutyám egy stafford és akár a szájából is kivehetem a kaját,akkor sem morog rám sohasem.de ha más akar akár csak közeliteni is hozzá miközben eszik,már morog is.

Én vagyok a számára a falkavezér és ö ezt is pontosan tudja!

neked is meg kéne vele értetned!

azt ajánlom vegyél egy jan fennel könyvet és tanitsd meg rá ki a falkavezér ki a

2010. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez nem idegrendszeri probléma, hanem ösztön. És ahogy az emberek is különbözőek, a kutyák is. Van, amelyikben erősebb (ő moroghat még akkor is, ha amúgy minden téren rendben van a nevelése), és van, amelyikben gyengébb (pl. nem szófogadó, de a kajáját mégis odaadja).

Több megoldást is ajánlok.

Az egyik, hogy amikor eszik, odaülsz mellé. Nem kell nyúlkálni, simogatni csak ülsz mellette, esetleg beszélhetsz is hozzá. Napról napra közelebb, és amikor már majdnem a tányérjában ülsz, akkor simogatni is lehet. Így idővel rájön, hogy te nem jelentesz veszélyforrást az ételére.

A másik, hogy csak az étele felét rakod a tányérjába (ugyanúgy mellette lehet ülni). Azt megeszi, majd a többit a kezedből adod oda neki falatonként. Azért csak a felét, hogy ne szokjon rá a kézből evésre.

Egy harmadik, hogy lerakod elé az ételt, megpróbálod megsimogatni, és ha morog, vicsorít, akkor irgalmatlanul megszidod, még akár az ételt is el lehet előle venni, és fél óra múlva újból megpróbálni.

A 3. módszer sülhet el rosszul: nem jól társítja a dolgokat, és magától az etetési rituálétól fog félni.

Ezért rossz úgy tanácsot adni, hogy nem ismered a kutyát.

Mindhárom technika szerves eleme, hogy leülteted a kutyát, a tálhoz fogsz egy szál ropit, látványosan megeszed előtte, és csak úgy kapja meg az övét.

Ezenkívül nincs közös nasizás, asztal mellől etetés, ha a kutya napközben kaját kap, akkor az vagy tanulásért való jutalom legyen, vagy csak is az utolsó falat. Az egy neked, egy nekem TILOS!

2010. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
első vagyok. csak azt elfelejtettem mondani, hogy az én kutyám azóta tartózkodóbb emberekkel és állatokkal, mióta egy kutya kiharapta az egyik szemét... :( tehát ő ezért bizalmatlanabb.
2010. jún. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!