Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy olcsóbb a...

Miért mondják, hogy olcsóbb a BARF, mint a prémium táppal való etetés? És van-e bizonyítva, hogy hosszú távon egészséges-e a kutyának?

Figyelt kérdés

Az összes BARF-os azt állítja, hogy olcsóbb BARF szerint etetni, mint prémium táppal. Nem tudom utánaszámoltak-e. Persze ha kizárólag csirkefarháttal meg pulykanyakkal eteted lehet, de ha minőségi húst (marha, szarvas, őz, ló, kecske stb) veszel neki, plusz ráköltesz a rengeteg kiegészítőre, amit sulykolnak beléd (ilyen olaj, olyan porcerősítő, immunerősítő), akkor hol olcsóbb?


Valamint van-e valami hosszútávú bizonyíték arra, hogy a kutya egészségének ez jót tesz? Mivel most lett divatos, nincsenek 10-15 éves tapasztalatok, hogy valóban egészségesebben és tovább él majd a kutya.


Mi a véleményetek? Újabb divatőrület, mint embereknél az ilyen-olyan diéta?



2018. júl. 25. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem olcsóbb, max annak aki tényleg jó áron tud húshoz jutni.


Nekem egy hónapra a két kistestű etetése real nature-l 8 ezer ft volt.


Barfnál 15-20 ezrem ment el.

Ja és csirkével etettem 80%ban.


Színhús nagyon drága.Nem tudtam megtenni,hogy két kistestű kutyára 15-20 ezret költsek vagy többet.


1-1,5 évig bírtam anyagilag,meg a járkálást is, ugyanis kis fagyasztónk van,panelba külön fagyasztó nem megoldható. 3-4 naponta mentem henteshez meg a sparba húsért.Megterhelő volt,főleg mikor olyan munkarenddel ami volt akkor.


Így annyira macerássá vált,hogy abba hagytam és minőségi tápot vettem.


Amúgy a legidősebb 16,5 éves, Nos 7 éves koráig,darling,chappi,pediggree,konyhai maradékon élt.Akkor nem igazán tudtam miért fontos a minőségi kaja.

Utána váltottunk,mert érzékeny lett a gyomra. 7 éves korától kap minőségi tápot,ebből 1-1,5 év volt nyerses időszak.


Veseértékei kicsit eltérnek tavaly óta,ezért vese gyógyszert és vese kímélős tápot kap. Ezen kívül amúgy jól van.


Másik kutyánk 7 múlt most nyáron,kölyök korától minőségi tápot kap (nála is volt 1-1,5 év nyerses időszak amikor

az idősnél) Oltásokon kívül nem látja orvos(lekopogom). Nincs fogköve ami kistestűekre jellemző ugye, izmos,aktív,fénylik a szőre.

Most egy olasz hidegen sajtolt táppal etetek napi 2 kaki van.

Szerintem jól hasznosítja :)


Nem tudom egyébként miért fújogják egymást a két tábor. Mikor van aki abszolút nem tudja nyersen etetni, akár anyagi vagy egyéb korlát miatt,pl nincs hely.

Nekem is mondták vegyek plusz fagyasztót,de könyörgöm egy panellakásba hová tesz az ember plusz fagyasztót? Sehová.


Illetve a táposok is ha vki nyersen eteti etesse nyersen,annak jó akinek van helye,ideje,pénze erre.


Hiába akarja vki a legjobbat ha vannak korlátai.

2018. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó! Miért hentesnél vagy a Sparban vásároltad a húst? Az állatosnál sokkal olcsóbb. Az én pénztárcámat is mrgterhelné, ha a hentesnél vennék 3 kg marhahúst a kutyának...
2018. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

30kg-os kutyámra havi 20.000 Ft körül jött ki a kaja a BARF etetési időszakban, ebben nincsen benne semmilyen kiegészítő. Viszont sima szárnyas nálunk nem volt elég a kondi megtartásához, az őz, marha, nyúl és birka hús beszerzése pedig errefelé nem volt olcsó. Nem volt lényeges az ár, az egészség és a természetesség miatt váltottam, sajnos nálunk hosszú távon nem jött be. Sem az energia szint sem a szőrminőség nem érte el a Premium táppal való etetés időszakában produkált szintet.

Visan Optimanova csirke/rizs (mobility), és Acana Red Classic szokott vállunk lenni a menü. Ez is belefér havi 20.000-ba és nem kellenek extra kiegészítők, az alap kúraszerű porcerősítőn kívül.

A fogak miatt heti egyszer kap borjúfarkat vagy kacsanyakat nyersen, táp helyett.


Egy részt nevezhető "divatőrületnek", másrészt ha belegondolsz logikus etetési mód, hiszen a kutya és a macska is húsevő ragadozó. Azonban a nyers vagy BARF etetésnél nagyon oda kell figyelni ara, hogy minden ásványi anyag és vitamin meglegyen, hiszen nem szőrőrstől tollastól egybe adod neki hanem a hentestől kivéreztetve zsigerelve. A kutyának pedig a vér és a belsőségek adják a legtöbb vitamint és ásványi anyagot (máj, velő, vese, lép, tüdő, mirigyek stb...).

Szerintem trendi, és divat, de nem rossz dolog, csak jól kell csinálni. Ahogyan a táppal való etetés sem rossz dolog, csak tudni kell értelmezni az összetevők leírását, és nem a Tesco gazdaságos és Chapi, Pedigree tápokat kellene adni a kutyának.


Láttam már konyhai maradékon élt kutyát aki 14 évesen végelgyengülésben pusztult el, de tápos ölebet is aki egész életében nem látott húst, szintén öregségben elpusztulni. Sok esetben nem az etetés hanem a genetika határozza meg az egészséget a kutyáknál is.

2018. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyon jó dolog, de nem olcsóbb.


Budapest belvárosában kb. sehol nem tudtam normális áron húshoz jutni, a henteseknél meg gyalázatosan sz.a.r a kínálat, pontosabban NINCS kínálat. Vehetsz csirkét meg disznót oszt csókolom. Kacsa? Ugyan már. Pulyka? Elvétve kapsz combot. És rohadt drága, még a nyesedék is, vicc.


1 évig barfoztam a kutyával, aztán elegem lett a beszerzés miatt is + a kutyámnak olyan szintű szénhidrát elvonási tünetei voltak (pedig kis mennyiségben kapott), hogy minden séta közben a kaját leste a földön, még a penészes kenyérre is úgy rávetette magát, mint aki nem evett 2 napja. Pedig jól tudja, hogy nem szabad felzabálni semmit, de teljesen rá volt kattanva ezekre.


Mi visszaváltottunk tápra (a probléma megszűnt) és alkalmanként főzök neki húslevest vagy nyersen kap valamit.


Igaz, nem allergiás semmire így ilyen szempontból jó dolgom van. Tápokból is középkategóriát szoktam venni.

2018. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ó, igen, a fogai miatt néha kap komolyabb rágnivalókat, amúgy meg 3-4 naponta megsikálom neki, külön vettem neki gyerekfogkefét. :D
2018. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Barf. Megveszed a húst, a belsõséget, a tojást, a zöldséget, a gyümölcsöt. Mégis hogy lenne olcsóbb?
2018. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Én is ezt kérdezem :D De sok barfos ezzel érvel...


Köszi az eddigi válaszokat.

2018. júl. 29. 21:16
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es


Nálunk nincs olyan állat eledeles ahol van fagyasztott hús! Környező városokba lehet van,de a munkám mellett nem lett volna időm utazgatni főleg 3-4 naponta mivel a fagyasztóba több nem fért el csak 3-4 napi adag.

2018. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért hallasz ilyet ,mert

1. aki teheti állati fogyasztásra alkalmas fagyasztott cuccokat vesz,ami jóval olcsóbb mint a bolti hús. Pl. mi 650ft/kg ért vesszük a marhahúst, csirkemell 450 ft/kg, darált pulykahús 400 ft/kg

2.nemcsak szín húst etet hanem csontosan és belsőseget is, amik nagyon olcsók pl. Csirkenyak 200ft/kg, kacsafej 250ft/kg csirke mellcsont 150 ft/kg, birkamáj 350 ft/kg

3. álltalában az kezd barozni, aki amúgy is tudatosan táplalja a kutyát és minőségi tápot ad neki, ezt megelőzően 1500-2500 ft/kg

Így van, akinek valóban olcsóbb a barf mint a táp.

2018. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%

Én is 1200-1600 Ft/kg ár között veszem a tápot, de nem jöttem ki olcsóbban BARF etetésnél.

Nálunk csak szárnyast lehetett jó árban beszerezni, de ettől szó szerint SZAR volt a kondija a kutyának, marha nyesedék a világban sem volt, csak hentestől marhahús ami baromi drága volt, az őzről, nyúlról nem is beszélve. Csak a marha belsőséghez jutottam nagyon jó, szinte filléres árban.


Nagyon-nagyon sok utána járás, beszerző körutak, porciózás.

Mikor mentem vásárolni folyton járt a szemem mi lenne jó a kutyának is, aztán már a saját részre vett élelmiszer nem fért el a fagyóban.

Nem jött be.

2018. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!