Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívférges kutyák mindig...

Bigyusz222 kérdése:

A szívférges kutyák mindig mutatják a tüneteket?

Figyelt kérdés
Ha szívférges akkor mindenkép fog majd köhögni?

2018. júl. 26. 08:52
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
És az egész országban nagyon gyakori/elterjedt a szívféreg?
2018. júl. 26. 14:21
 12/39 anonim ***** válasza:
A tabletta kb 1200. De ez súlytól is függ. Sajnos egyre gyakoribb
2018. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

Ba szki hanyszor teszed még ki a kerdést???

Meg lett mondva,hogy az szunyogok ellen kb. egyedül a szkalibor nyakörv véd, egyébként meg adni kell a milbemaxot.

Megőrülök az ilyenektől mint te. Ezt nem tudod hova csűrni csavarni fogd már fel. Azzal meg, hogy jajj de sajnálod, jajj de aggódsz,jajj de mi lesz veled ha bajuk lesz.... semmit az ég világon nem érsz. Vagy mit vársz,hogy megsajnálunk? Énis voltam már rohadtul leégve de inkább ettem 2 hónapig a virslit meg a wifon levest és oldottam meg a dolgot,mint itt pi csogtam...

2018. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
K*rvára nem azért kérdezgetek mert azt akarom elérni hogy megsajnáljatok!
2018. júl. 26. 16:37
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

- A szívférgesség alattomos élősködő fertőzés, mert tüneteket már csak akkor okoz amikor már nagy a baj.

Fáradékonyság, erős lihegés, köhögés.

A szívféreg ellen ma már több mindennel lehet védekezni.

A leghatásosabb védekezés a tablettával való havi kezelés. Ezek a Milbemax, vagy Milprazon készítmények, a kutya súlyától függ mennyibe kerül egy havi adag.

A szúnyogok távol tartása is egy megoldás, de nem jelent 100%-os védettséget. Az Adventix, és 3D Vectra távol tarthatja a szúnyogokat, a bolha és kullancs mellet. Létezik csepp kifejezetten férges fertőzések megelőzésére, ez az Advocat. Sajnos ez a csepp a kullancs ellen nem hatásos. Mindegyik csepp egyhavi védelmet biztosít.

Van még a Nexgard Spektra (sajnos most nehéz beszerezni, készlethiány miatt), ami szintén tabletta, ez véd bolha, kullancs, szívféreg és néhány bélféreg ellen. Ez is egyhavi védelem.

Fontos, hogy bármilyen szívféreg elleni kezelés megkezdése előtt, szívféreg tesztet csináltassunk a kutyánál. Amennyiben a teszt negatív eredményt mutat csak abban az esetben lehet megkezdeni a célzottan szívféreg elleni védekezést!

2018. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
És ha pozitiv a teszt eredménye akkor?
2018. júl. 27. 21:08
 17/39 anonim ***** válasza:
Az már nagy baj ha igen. Nálunk 6 egy teszt és utána havonta 1500 a tabletta szerintem megéri. 😉
2018. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Ha pozitív akkor hosszas és drága eljárás. Főleg ha elhúzod.
2018. júl. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy több kérdést írogatsz fogd meg a kutyád és vidd el dokihoz...
2018. júl. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Hétfőn fogjuk majd felhivni a dokit
2018. júl. 28. 06:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!